Jak dbać o hortensje Endless Summer | Porady od KrosAgro

Jak dbać o hortensje Endless Summer | Porady od KrosAgro

Nauka pielęgnacji hortensji Endless Summer jest tak łatwa, jak zapamiętanie idealnych warunków i pielęgnacji roślin. Endless Summer to odmiana hortensji wielolistnej, która zyskuje na popularności, ponieważ może kwitnąć na starych i nowych pędach. Ten przedłużony okres kwitnienia sprawia, że ​​jest to godna roślina do każdego ogrodu.

Ta kwitnąca hortensja została opracowana przez Bailey Nurseries w celu stworzenia hortensji, które będą miały dużą liczbę dużych kwiatów od wiosny do jesieni. Przycinanie hortensji Endless Summer z powrotem powinno je odmłodzić, ale to tylko jedna praktyka, której należy się nauczyć. Aby wykorzystać zdolność odmiany do kwitnienia na dojrzałym i nowym drewnie, powinny być zdrowe i zadbane.

Jak dbać o niekończące się letnie hortensje, aby osiągnąć sukces

Idealne warunki

Gleba

Trzeba pamiętać o idealnych warunkach dla tych roślin. Na przykład gleba dla nich powinna być żyzna i dobrze przepuszczalna, ale zawsze wilgotna. Dlatego ważne jest regularne sprawdzanie gleby na hortensjach.

Czy wiesz, że możesz również manipulować kolorem kwiatów, dostosowując pH gleby? Na przykład gleby kwaśne dają kwiaty niebieskie, a gleby zasadowe – różowe. Możesz dodać siarczan glinu do podłoża, aby uzyskać niebieskie kwiaty i wapno na różowe kwiaty późną jesienią lub wczesną wiosną.

Pogoda i lokalizacja

Jeśli chodzi o pogodę, unikaj ekstremalnych upałów i zimna. Utrzymuj wilgotną glebę, jeśli mieszkasz w zimnym regionie, a hortensje są w pełnym słońcu, ale umieść je w cieniu, jeśli mieszkasz w cieplejszym miejscu. Możesz nawet użyć swojej strefy odporności jako wskazówki, aby dowiedzieć się, ile słońca będzie tolerowane przez twoje rośliny.

Na przykład osoby w strefach od 4 do 5b mogą mieć 6 godzin słońca rano, ale osoby na południu lub w strefach od 8 do 9 powinny mieć maksymalnie 2 godziny. Zawsze możesz użyć szklarni dla hortensji Endless Summer, aby zapewnić im ochronę przed ostrym słońcem, dopóki pogoda na zewnątrz nie poprawi się. Pamiętaj, że zbyt duża ekspozycja na słońce jest jedną z przyczyn problemów z kwitnieniem w Endless Summer.

Ogólnie rzecz biorąc, ściółkowanie torfu lub kory o grubości 7,5 cm powinno chronić hortensje Endless Summer przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi i klimatycznymi.

Konserwacja

Przycinanie

Hortensje Endless Summer dobrze korzystają z przycinania. W końcu jego cechą charakterystyczną jest kwitnienie ze starego i nowego wzrostu, a przycinanie pomoże im zachować wigor. Chcesz usunąć martwe łodygi ze swoich roślin i pozostawić zielone pąki, ponieważ ich odcięcie będzie również oznaczać, że usuwasz to, co zakwitnie.

Najlepszym momentem na przycięcie jest natychmiast po zakwitnięciu hortensji, a późna zima lub wczesna wiosna są idealne do usuwania uszkodzonych łodyg. Pomogłoby też pamiętać o pominięciu przycinania jesienią, aby pojawiły się pąki, które przetrwały zimę. Ogólnie rzecz biorąc, pocieszająca jest świadomość, że hortensje Endless Summer wybaczają, jeśli popełnisz błędy w przycinaniu.

Podlewanie

Oprócz nadmiernej ekspozycji na słońce, czynności konserwacyjne, które mogą również wpływać na twoje kwiaty, to podlewanie i nawożenie. Te praktyki wydają się dość łatwe, ale są kluczowe dla właściwego dbania o Endless Summer. Do podlewania szklarnia umożliwia użycie systemu nawadniającego, który nie spowoduje nadmiernego podlewania roślin.

Jeśli masz hortensje w pojemnikach, pamiętaj, że wysychają szybciej, dlatego zawsze je sprawdzaj. Doświadczeni ogrodnicy zawsze powiedzieliby, że najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, że rośliny potrzebują wody, jest wbijanie palców w ziemię. Jeśli wyciągniesz palec do sucha, twoje rośliny będą wymagały moczenia.

Nawożenie

Ogólnie rzecz biorąc, chcesz raz nałożyć nawóz wiosną lub wczesnym latem na hortensje Endless Summer. Nadmierne nawożenie roślin ostatecznie spali ich system korzeniowy i zapobiegnie tworzeniu się kwitnienia. Nie zapomnij sprawdzić opakowania, aby uzyskać dodatkowe instrukcje dotyczące nawozu.

Szkodniki i problemy

Jako ogrodnik prawdopodobnie spotkałeś się ze szkodnikami i problemami, których mogą również doświadczyć hortensje. Należą do nich mszyce, pleśń, zgnilizna korzeni, więdnięcie bakterii i plamy na liściach. Tym potencjalnym szkodnikom i chorobom można zapobiec i można nimi zarządzać, o ile utrzymujesz odpowiednią higienę i czystość na obszarze uprawy.

Pielęgnacja zimowa

Ciężkie zimy mogą być problematyczne dla hortensji Endless Summer. Możesz jednak owinąć rośliny drutem z kurczaka, a następnie wypełnić je liśćmi, aby służyły jako ochrona przed zimą. Jeśli masz szklarnię, zagrożenie mrozem jest mniej stresujące, ponieważ możesz kontrolować warunki w pomieszczeniu i zapewnić idealne temperatury.

Wniosek

Hortensje Endless Summer pozwalają ogrodnikom utrzymać ich kwitnienie ze starego i nowego wzrostu. Aby jednak Twoje rośliny sprostały tym oczekiwaniom, musisz nauczyć się dbać o hortensje Endless Summer. Możesz uprościć zadania, pamiętając o idealnych warunkach i praktykach utrzymania roślin.

Generalnie hortensje Endless Summer są łatwe w pielęgnacji. Jeśli nie narażasz ich na ekstremalne warunki, takie jak ostre słońce i zima lub błędy w utrzymaniu, takie jak przekarmianie i podlewanie, nie powinieneś mieć żadnych wad. Najlepiej byłoby również przyciąć hortensje, aby wspierać zdrowy wzrost i kwitnienie.

Jak dbać o hortensje Endless Summer | Porady od KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Namioty garażowe i magazynowe

Wielkopowierzchniowe hale namiotowe dla firm

Wielkopowierzchniowe hale namiotowe dla firm to przestronne konstrukcje o jednej lub kilku nawach. Coraz częściej modułowe namioty wypierają konwencjonalne budownictwo,…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Namiot garażowy na motocykl

Namiot garażowy na motocykl to zastępstwo dla ociężałych blaszaków oraz murowanych budynków. To nieduża wolnostojące konstrukcja, pozbawiona fundamentów. Która dzięki…

Więcej
Bez kategorii

Hale modułowe dla biznesu

Hale modułowe dla biznesu to popularna inwestycja w przedsiębiorstwach które magazynują i garażują towary a także półfabrykaty. Sprawdzają się również…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Hale rolnicze – dlaczego konstrukcja stalowa?

Wśród całej gamy konstrukcji stalowych projektowanych i wytwarzanych przez markę Krosagro znajdują się między innymi hale rolnicze. Konstrukcja hal rolniczych…

Więcej
Bez kategorii

Namioty garażowe i magazynowe

Namioty garażowe i magazynowe to coraz chętniej wybierane konstrukcje do przechowywania maszyn, pojazdów i sprzętu. Modułowe, a zarazem mobilne struktury,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak szybko rośnie nandina Złota? | Uprawa i pielęgnacja świętego krzewu

Nandina złota to zimozielony krzew z rodziny berberysowatych, pochodzący z górzystych terenów Indii, Japonii i Chin. Roślina nazywana jest także…

Więcej