Jak czyścić szyby w szklarni? | Porady dla początkujących

Jak czyścić szyby w szklarni | Porady dla początkujących

Wiedza o tym, jak czyścić szkło szklarniowe, jest niezbędna, aby zachować zdrowie Ciebie i Twoich roślin. Aby wyczyścić szklane ściany szklarni, możesz po prostu użyć ciepłej wody z mydłem i gąbki. Rutynowe czyszczenie ma kluczowe znaczenie dla zapobiegania wpływowi pleśni, niepożądanych szkodników i chorób na rośliny.

Szklarnie zapewniają nie tylko idealne środowisko do rozwoju roślin, ale także idealne warunki do rozwoju szkodników, chorób i bakterii. Roztocza i inne owady mogą również zimować w szklarni przez hibernację w pęknięciach i szczelinach; rosną glony, a komary rozmnażają się na substancjach organicznych.

Te czynniki mogą być szkodliwe dla twoich roślin. Z tego powodu konieczne jest czyszczenie, dezynfekcja i odkażanie szklarni.

Jak należy czyścić szybę w szklarni?

Ważne jest, aby wyczyścić obie strony szyby szklarniowej. Część zewnętrzna może zostać zabrudzona błotem lub kurzem. Sadzenie może również spowodować zanieczyszczenie wnętrza, a na skutek wysokiej wilgotności mogą tworzyć się glony.

Na szczęście czyszczenie szklarni wykonanej ze szkła jest łatwe. Oto jak:

Czyszczenie szklarni z zewnątrz

Wyczyść szklarnię ciepłą lub gorącą wodą i gąbką. Zanurz ściany wodą na około 10 do 15 minut, w zależności od stopnia zabrudzenia. Gorąca woda rozluźnia brud, ułatwiając czyszczenie.

Po usunięciu brudu dodaj łagodny detergent lub uniwersalny środek czyszczący do wiadra ciepłej wody. Użyj miękkiej gąbki do wyszorowania szkła. W przypadku brudniejszych ścian możesz użyć gąbki o większej mocy szorowania. Upewnij się jednak, że nie porysuje paneli.

Pozwól ścianom całkowicie wyschnąć. Następnie użyj naturalnego polerki do szkła, aby wypolerować szklane panele.

Czyszczenie wnętrza Twojej szklarni

Przed rozpoczęciem czyszczenia należy odłączyć wszystkie przewody elektryczne wewnątrz szklarni, aby zapewnić bezpieczeństwo. Zakryj wszystkie wyloty, które mogą być narażone na działanie wody.

Podobnie jak część zewnętrzna, zmieszaj łagodny detergent lub uniwersalny środek czyszczący w wiadrze z ciepłą lub gorącą wodą. Możesz dodać środek dezynfekujący (jeśli twój uniwersalny środek czyszczący nie ma właściwości dezynfekujących), aby zabić istniejące bakterie, pleśń, grzyby i zapobiec ich rozwojowi.

Pozostaw ściany do całkowitego wyschnięcia – otwórz drzwi, otwory wentylacyjne itp., Aby wyschły na powietrzu. Następnie użyj naturalnej polerki do szkła, aby wypolerować szkło. Jeśli chcesz wysuszyć szyby, użyj suchej szmatki lub szmatki.

Dlaczego warto kupić mini szklarnię?

Istnieje kilka powodów, dla których warto kupić mini szklarnię. Jest opłacalny, wygodny i działa jak zwykła szklarnia za połowę ceny. Poza tym, oto kilka powodów, dla których posiadanie mini szklarni to świetny pomysł:

Chroni rośliny przed niepogodą

Ulewny deszcz, silny wiatr, burze, grad i nie tylko mogą w jednej chwili uszkodzić Twoje uprawy. Wystarczy jedna burza, aby zniszczyć Twój ogród. Umieszczenie roślin w szklarni chroni je przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, szczególnie na obszarach o nieprzewidywalnym klimacie.

Występuje w różnych rozmiarach

Co przychodzi Ci na myśl, gdy myślisz o szklarni? Szklane urządzenie od podłogi do sufitu wielkości małego domu? Chociaż istnieje kilka ekstrawaganckich wyborów, szklarnie mają różne kształty i rozmiary. Nie zawsze potrzebujesz gigantycznej szklarni do swoich potrzeb w zakresie ogrodnictwa domowego. Często mini szklarnia wystarcza na potrzeby ogrodnicze przeciętnego właściciela domu.

Chroń swoje rośliny przed uciążliwymi owadami i zwierzętami

Gąsienice, mszyce, ślimaki, króliki i inne owady i stworzenia lubią żerować na twoich liściach i produkować. Umieszczenie roślin w mini szklarni chroni je przed robakami i zwierzętami, które mogą uszkodzić twoją ciężką pracę. Dodatkowo trzymanie ich w szklarni chroni je przed chorobami zakaźnymi, które atakują rośliny.

Świetne dla początkujących w technologii szklarniowej

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o technologii szklarniowej, najlepiej zacząć eksperymentować z małą szklarnią. Jak wspomniano, wersja mini jest opłacalna i działa jak zwykła szklarnia. Możesz dowiedzieć się o idealnych warunkach wzrostu poszczególnych roślin i zdecydować, czy powinieneś przejść na większą szklarnię, czy nie.

Idealny dla osób o ograniczonej przestrzeni

Dla właścicieli domów z ograniczoną przestrzenią ogrodową świetną opcją jest inwestycja w mini szklarnię. W mini szklarni można wyhodować prawie wszystko i umieścić ją na patio, tarasach, balkonach, a nawet na blatach. Najpopularniejszy rozmiar szklarni to około 6 stóp. Ale jeśli jest dla ciebie za duża, są też mniejsze. Mimo że te szklarnie są małe, działają jak zwykłe szklarnie.

Rozpocznij sadzenie wcześniej niż zwykle

Dzięki mini szklarni możesz rozpocząć sadzenie jeszcze przed rozpoczęciem zimnej pory roku. Gdy robi się cieplej, możesz przesadzić rośliny do ogrodu. Sadząc wcześnie, będziesz w stanie zebrać plony wcześniej, niż zamierzasz.

Ostatnie przemyślenia na temat czyszczenia szkła szklarniowego

Teraz, gdy wiesz, jak czyścić szkło szklarniowe, zaplanuj (przynajmniej) półroczne głębokie czyszczenie, aby zapobiec rozwojowi bakterii, chorób, zwierząt i stworzeń wraz z roślinami. Dzięki regularnej konserwacji będziesz mógł cieszyć się szklarnią przez długie lata.

Jak czyścić szyby w szklarni | Porady dla początkujących

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Przycinanie roślin w tunelu foliowym

Przycinanie roślin nastręcza początkującym ogrodnikom wiele problemów. Niektórzy zbyt uważnie traktują ten zabieg, obawiając się uszkodzenia plonu i przez to…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak pozbyć się wełnowców na storczykach?: 3 proste metody

Wełnowce to jedne z najczęściej atakujących storczyki szkodników, potrafią one naprawdę solidnie dokuczyć. Te owalne, różowawe owady, rozpoznasz po tym,…

Więcej
Bez kategorii

Komercyjna uprawa pod osłonami w profesjonalnym tunelu foliowym

Komercyjna uprawa pod osłonami w profesjonalnym tunelu foliowym to coraz częstszy widok w gospodarstwach rolnych. Przedsiębiorcy decydują się na tego…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Problemy w uprawie pod osłonami

Wraz z końcem sierpnia kiedy wielu ogrodników  kończy sezon wegetacyjny, zaczyna rozmyślać nad następnym tunelem foliowym. Zbliża się również moment…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Hale namiotowe pod targi firmowe

Hale namiotowe na targi firmowe to idealne rozwiązanie konstrukcyjne, które pomoże w przeprowadzeniu imprezy. Regularnie firmy decydują się organizować tego…

Więcej
Bez kategorii

Hala namiotowa na plac budowy

Hala namiotowa na plac budowy to jedno z zastosowań struktur z rur i profili stalowych. Spore obszary terenu, na których…

Więcej