Jak czyścić lampy w szklarni? | KrosAgro

Jak czyścić reflektor szklarniowy w 2 krokach | KrosAgro

Nie denerwuj się, „jak czyścić lampy w szklarni?”, ponieważ możesz to zrobić w dwóch prostych krokach. Możesz złapać się w szklarni z dylematem i obawiać się, że zrobisz to źle, ale jest to niezawodne zadanie. Niemniej jednak najlepiej byłoby wiedzieć, że istnieją różne rodzaje pozostałości, które mogą przykleić się do odbłyśnika, dlatego też ważne jest, aby znać również ich wskazówki.

Światło do uprawy w szklarni ma kluczowe znaczenie, ponieważ światło wpływa na wzrost i produktywność roślin. Ale żeby światła dobrze spełniały swoje zadanie, nie zapomnij o konserwacji lamp. Rozszerzenie University of Vermont wspomniało o tym, jak znaczące są odbłyśniki, zwłaszcza w przypadku ilości światła, które otrzymają rośliny.

Jak prawidłowo czyścić lampy Grow Light

Można wywnioskować, że lampy są obowiązkowe dla wszystkich lamp wewnętrznych. Jeśli odbłyśnik jest brudny lub uszkodzony, bezpośrednio zmniejszy to wydajność światła do uprawy nawet o 20%. Z kolei światła do uprawy nie byłyby wydajne, a rośliny nie przeprowadzają fotosyntezy.

Krok # 1. Przygotuj materiały

Najpierw przygotuj ściereczkę z mikrofibry i mieszankę wody butelkowanej i 70% alkoholu izopropylowego. Należy położyć nacisk na użycie tych samych materiałów. Na przykład użycie innych materiałów do wycierania odbłyśnika może porysować powierzchnię, więc pomiń ręczniki, nawet jeśli wydają się miękkie.

Nie możesz użyć wody z kranu jako roztworu czyszczącego, ale możesz zastąpić wodę butelkowaną wodą z odwróconej osmozy. Dzieje się tak, ponieważ woda z kranu, w zależności od lokalizacji, zawiera substancje i minerały, które mogą uszkodzić powierzchnię lub pozostawić osad.

Krok # 2. Wytrzyj delikatnie

Następnie delikatnie przetrzyj lampy światła do wzrostu, aż nie będzie już żadnych pozostałości na powierzchni. Jeśli masz problem z usunięciem wszystkiego, możesz zastąpić ściereczkę innym ręcznikiem z mikrofibry. Dodaj niewielką ilość wody, aby usunąć resztki środka czyszczącego i brud.

Nie zniecierpliwiaj się, jeśli dokładne wyczyszczenie lamp światła do uprawy zajmie Ci więcej czasu lub ręczników. Nagromadził się brud i trudniej go usunąć. Z biegiem czasu należy przyzwyczaić się do czyszczenia odbłyśnika po każdym zbiorze, mimo że nie wydają się one zbyt brudne gołym okiem, ponieważ nawet kurz może wpłynąć na jego wydajność.

Ciężka gleba

W przypadku ciężkich zabrudzeń, a nawet brudu i tłuszczu, mieszanina alkoholu i wody powinna pomóc usunąć je z lamp. Jeśli zauważysz pozostałości po wytarciu, namocz wacik w wodzie i użyj go, aby je usunąć. Środki czyszczące do cytrusów powinny również usuwać uporczywe pozostałości i plamy, które narastają z czasem.

Można pokusić się o zeskrobanie plam i osadów, ale uszkodzą one odbłyśniki. Jednocześnie nie zakładaj, że możesz zastąpić cytrusowe środki czyszczące silnie kwaśnymi lub użyć benzyny lakowej do wymiany spirytusu skażonego. Inne produkty czyszczące oznaczone jako przeznaczone do określonych zastosowań i systemy czyszczenia ultradźwiękowego również spowodują więcej szkód niż pożytku dla odbłyśników.

Lekka gleba

Lekkie zabrudzenia można usunąć środkiem do czyszczenia cytrusów rozcieńczonym wodą, postępując zgodnie z instrukcją producenta środka czyszczącego. Ważne jest, aby najpierw rozcieńczyć produkt i unikać innych środków czyszczących, takich jak ocet, produkty alkaliczne i neutralne. Podczas wycierania uważaj, aby nie dotknąć powierzchni, aby uniknąć odcisków palców i za każdym razem używaj nowej i czystej bawełnianej szmatki.

Brud

Masz szczęście z brudem i kurzem, ponieważ sprężone powietrze lub miękka ścierka do kurzu może je usunąć z odbłyśnika. Nie ma potrzeby mocnego wycierania i zachowywania delikatności, nawet jeśli materiały są łatwe do usunięcia. Ponadto nie zapomnij wcześniej sprawdzić, czy ściereczka, której używasz, jest czysta.

Jak wyczyścić odbłyśnik systemu oświetlenia PL?

A jeśli trzeba wyczyścić odbłyśnik systemu oświetlenia PL? W takim przypadku wyjmij go z mocowania i spłucz wodą wewnętrzną i zewnętrzną. Może się również okazać, że wygodniejsze będzie użycie węża o małej mocy do usunięcia większości kurzu i brudu.

Po wstępnym czyszczeniu napełnij miskę 1 częścią octu na 100 części wody do zanurzenia. Delikatnie wyczyść odbłyśnik miękką szczoteczką, aby usunąć pozostałości i brud z pestycydów, kondensacji lub oprysków dolistnych. Następnym krokiem jest użycie innej miski wypełnionej czystą wodą do spłukania poprzedniego roztworu.

Na koniec opłucz lampy w misce wodą destylowaną. Pozwoli to usunąć pozostałości twardej wody i utrzymać powierzchnię w czystości. Możesz powtórzyć wszystkie kroki, jeśli nadal znajdziesz pozostałości na lampach.

Kiedy wymienić odbłyśnik światła wzrostu?

Po roku można rozważyć wymianę odbłyśnika, ponieważ nawet konserwacja prowadzi do degradacji materiału. Jest to lepsze podejście do wykonywania regularnie niż konieczność wymiany całego urządzenia. Twój schemat leczenia i środowisko to czynniki wpływające na wymianę odbłyśnika.

Wniosek

Konserwacja szklarni jest niezbędna, aby zapewnić optymalne środowisko wzrostu roślin. Obejmuje to znajomość odpowiedzi na pytanie, jak czyścić lampy do uprawy. Odbłyśnik światła do uprawy jest łatwy do czyszczenia za pomocą roztworu alkoholu i wody w połączeniu ze ściereczką z mikrofibry do wycierania.

W zależności od zabrudzenia i osadu na lampie może być również konieczne użycie bawełny, rozcieńczonego środka do czyszczenia cytrusów lub zwykłej ściereczki do kurzu. Ogólnie rzecz biorąc, nigdy nie zaniedbuj konserwacji lamp do uprawy, ponieważ wpływają one na wydajność świateł. To sprawia, że ​​są skorelowane ze wzrostem i produktywnością roślin.

Jak czyścić reflektor szklarniowy w 2 krokach | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać Wilczomlecz (euphorbia milii) | Uprawa i pielęgnacja korony cierniowej

Wilczomlecz lśniący nazywany także koroną cierniową to pochodzący z wyżynnej części Madagaskaru sukulent, gdzie dorastając do wysokości 2 metrów, służy…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak wyhodować gomfrenę? Uprawa i pielęgnacja gomfreny kulistej

Gomfrena kulista (Gomphrena globosa) inaczej zwana wiecznikiem kulistym, to jednoroczna roślina, pochodząca z międzyzwrotnikowych, suchych terenów Ameryki Środkowej i Południowej,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Hodowla róż pod osłonami

Hodowla róż pod osłonami to częsty powód zakupu tuneli foliowych przez plantatorów. Te pożądane przez rynek kwiaty, cieszą się niesłabnącym…

Więcej
Tunele foliowe

Gotycki tunel foliowy

Gotycki tunel foliowy jest charakterystycznym produktem, ze względu na kształt jaki przyjmuje. Półokrągłe spady po obu stornach namiotu, zawężający się…

Więcej
Tunele foliowe

3 powody, dla których pomidory lepiej rosną w szklarni

Przedłużenie sezonu wegetacyjnego, ochrona przed zmianami temperatury i gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi oraz bezpieczne środowisko uprawy to odpowiedzi na pytanie, dlaczego…

Więcej
Bez kategorii

Ochrona tunelu foliowego przed wiatrem

Ochrona tunelu foliowego przed wiatrem to jedno z działań, które należy przemyśleć przed rozstawieniem struktury. Warto na samym wstępie zaznaczyć,…

Więcej