Gdzie umieścić szklarnię? Najlepsze stanowisko | KrosAgro

Gdzie umieścić szklarnię. Najlepsze stanowisko | KrosAgro

Możesz wędrować po swoim mieszkaniu i jesteś ciekawy, gdzie postawić szklarnię na swoim podwórku. Istnieje wiele czynników, w tym kierunek, lokalizacja, przestrzeń, dostępność i wiele innych.

Ponadto, czy kiedykolwiek przyszło Ci do głowy, że umieszczenie szklarni na podwórku może przynieść korzyści Twoim uprawom? W tym artykule wyjaśnimy również, w jaki sposób lokalizacja szklarni może wpłynąć na plon i wzrost roślin.

Jeśli mieszkasz w zimnym regionie lub nie możesz tradycyjnie uprawiać roślin, większość hodowców używa zwykle szklarni jako alternatywy. Ponieważ możesz regulować środowisko wewnątrz, aby było idealne dla twoich zieleni.

Fascynujący? Chcesz przeczytać ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Umieszczanie szklarni na swoim podwórku

Gdzie postawić szklarnię na swoim podwórku? Zanim przygotujesz zestaw do szklarni, możesz najpierw rozważyć rodzaj rośliny, którą będziesz uprawiać.

Chcesz zadać sobie pytanie: „czy ta roślina będzie rosła najlepiej w chłodniejszym czy cieplejszym?” lub „czy ta roślina musi być wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych?” Oceniając swoje rośliny, poznasz je lepiej, co pozwoli Ci zaspokoić ich potrzeby.

Zwłaszcza jeśli założenie szklarni ma charakter biznesowy, chcesz zaspokoić wszystkie podstawowe potrzeby zieleni, aby uzyskać obfity plon.

Oto lista rzeczy, o których musisz pamiętać, aby umieścić szklarnię:

Kierunek

Więc gdzie postawić szklarnię na swoim podwórku? Umieszczenie szklarni w kierunku północnym, południowym, wschodnim lub zachodnim może przyczynić się do wzrostu rośliny.

W jaki sposób? Cóż, zwrócenie się w stronę grzbietu dachu szklarni od wschodu do zachodu może pomóc uprawom rosnąć przez cały rok, ponieważ maksymalizuje światło w ciemniejszych miesiącach.

Wiosną lub latem chcesz mieć pewność, że grzbiet biegnie z północy na południe, dzięki czemu obie strony szklarni będą otrzymywać taką samą ilość światła słonecznego.

Jeśli chodzi o szklarnię przylegającą do ściany, najlepszą lokalizacją byłoby skierowanie na południe, z północną stroną jej ściany nośnej; aby upewnić się, że dociera do niego odpowiednia ilość światła słonecznego.

Dlatego kierunek zależałby od pory roku, w której ustawisz swoją szklarnię lub jej rodzaju.

Dobra lokalizacja w ogrodzie

Obszar, w którym rośliny mogą uzyskać dużo słońca (jeśli tego potrzebuje twoja roślina) lub cienia, aby się ukryć, gdy światło słoneczne jest zbyt ostre. Twoja szklarnia jest bezpieczniejsza od silnych wiatrów i mrozów zimą, byłaby idealnym miejscem w Twoim ogrodzie.

Należy pamiętać, że gorące powietrze unosi się, podczas gdy zimne powietrze idzie naprzeciwko, prosto w dół, co czasami powoduje, że dolne zbocza szklarni są dłuższe niż na wyższych terenach.

Dlatego warto unikać obszarów, w których gleba jest wilgotna lub podatna na wodę powierzchniową, a światło słoneczne nie jest wystarczające.

Jeśli sadzisz w ziemi w szklarni, równie dobrze możesz umieścić szklarnię na równym podłożu z dobrą glebą. Niezależnie od tego, użycie worków do uprawy, doniczek lub podniesionych łóżek z kompostem byłoby lepsze, ponieważ nie wykonujesz następujących czynności.

Unikaj wysokich drzew

Nie chcesz, aby gałęzie drzew spadły na twoją szklarnię, niszcząc twoją cenną inwestycję, prawda? Więc gdzie postawić szklarnię na swoim podwórku?

Jeśli rodzaj rośliny, którą uprawiasz, wymaga znacznej ilości światła słonecznego, umieszczenie szklarni pod jakimkolwiek drzewem ograniczy dostęp światła słonecznego do zieleni.

Czasami ptaki zostawiały swoje odchody lub lepkie pyłki utknęły na zewnątrz szklarni, co wymagało dodatkowej pracy do sprzątania. To byłoby denerwujące, prawda?

Ale pod warunkiem, że drzewa znajdują się w odpowiedniej odległości, mogą być przydatne jako bariera przed czynnikami powodującymi chłód wiatru, która pomoże twoim roślinom zachować ciepło, jednocześnie zapobiegając powodowaniu przez wiatr jakichkolwiek uszkodzeń; upewnij się, że twoje rośliny nadal dostają dużo światła słonecznego.

Przestrzeń, w której Twoja szklarnia może oddychać

Weź pod uwagę przestrzeń wokół szklarni. Pozostaw co najmniej 1 metr wolnej przestrzeni, aby mieć dostęp do wszystkich stron. Jest to ważne, zwłaszcza jeśli musisz wymienić panele lub gdy zaczną tworzyć się zielone glony, powodując zabrudzenie szklarni, należy rozważyć zapewnienie wystarczająco dużej przestrzeni do czyszczenia szklarni.

Dostępne

Co sprawia, że ​​lokalizacja szklarni jest dostępna? Dzieje się tak, gdy masz dostęp do źródła wody w pobliżu lub elektryczności dla grzejnika. Najlepsze jest miejsce, w którym czujesz, że jest to wygodne i blisko potrzeb Twoich roślin, najlepiej w pobliżu domu.

Z dala od niegrzecznych sąsiadów

Twoi sąsiedzi mogą ci pomóc lub przeklinać, więc dobre relacje między innymi ludźmi zapewnią ci spokój i harmonię; może nawet pomóc w prowadzeniu firmy!

Ale nie musisz przeprowadzać się do innego kraju, żeby założyć szklarnię, prawda!

Chcesz mieć pewność, że miejsce to będzie oddalone od miejsca, w którym dzieci będą grać w piłkę „podając piłkę”, ponieważ wiesz, co może się stać.

A dzieci biegające to wielkie nie, gdy twoja szklarnia jest szklana; mogą potknąć się i spaść bezpośrednio na szybę, ach!

Choć może to zabrzmieć niebezpiecznie, wybierz drewnianą szklarnię, która jest solidna i odporna na pęknięcia, aby uniknąć takich wypadków.

 

Podsumowanie

Niezależnie od tego, czy chodzi o własną rozrywkę, czy o interesy, ogrodnicy marzą o posiadaniu szklarni. Ale jeśli już go posiadasz, to masz szczęście! Jednak po przeczytaniu tego artykułu możesz chcieć przenieść swoją szklarnię, co?

Ponadto rozmiar pomieszczenia do uprawy może również określać, która lokalizacja jest odpowiednia, ponieważ masz więcej miejsca na wzrost roślin, a chcesz mieć miejsce, w którym światło słoneczne jest wystarczające.

Teraz, gdy skończyłeś czytać, mamy nadzieję, że nasz artykuł o tym, gdzie umieścić szklarnię na swoim podwórku, złagodzi Twoje zmartwienia!

Gdzie umieścić szklarnię. Najlepsze stanowisko | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Bez kategorii

Wilgotność w uprawie pod osłonami

Wilgotność w uprawie pod osłonami to jeden z istotnych parametrów uprawy. Utrzymanie odpowiednich warunków wewnątrz bariery sprawia, że plon dojrzewa…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać portulaka z sadzonek. Przewodnik 2-etapowy

Wystarczy wykonać dwa kroki, aby nauczyć się jak wyhodować portulaka z sadzonek. Portulaka to roślina jednoroczna, dlatego co roku wiosną…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać i pielęgnować Kaktusa wielkanocnego?

Ripsalidopsis powszechnie znany jako kaktus wielkanocny, to efektowna roślina, pochodząca z brazylijskich dżungli, która swa nazwę zawdzięcza porze, w jakiej…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Jak i jaki tunel foliowy wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele wariantów tuneli foliowych, więc wybór właściwego może przyprawić o niewielki ból głowy. Postaramy się w prosty…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak pozbyć się wciornastków? | Naturalne sposoby pozbycia się szkodników roślin

Wciornastki to niewidoczne gołym okiem owady  kłująco- ssącym aparatem gębowym, który ułatwia im żyrowanie na tkankach roślinnych i odżywianie się…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uratować aloes przed zgnilizną korzeni?

Aloes to sukulent zwany przez starożytnych Egipcjan rośliną nieśmiertelności. Już setki lat temu jego właściwości lecznicze były znane i szeroko…

Więcej