Etapy uprawy bakłażana | Poradnik od KrosAgro

Etapy uprawy bakłażana | Poradnik od KrosAgro

Znajomość różnych etapów uprawy bakłażana w ogrodach, szklarniach i na farmach zapewni najlepsze produkty przez cały rok. Każda roślina ma swoje etapy wzrostu, które obejmują sadzenie nasion, kiełkowanie, kiełkowanie, sadzenie, sadzenie, kwitnienie, sadzenie owoców, sadzenie nasion i wiele innych.

Jakie są etapy uprawy bakłażana

Bakłażany są bardzo przyjemne w ogrodzie. Te gatunki roślin pochodzą z rodziny Solanaceae uprawianej na całym świecie z powodu jadalnych owoców. Typowy fioletowy typ jest używany w kuchni do różnych kuchni. Zazwyczaj bakłażany są składnikami do gotowania i są klasyfikowane jako botaniczne.

Poniżej znajdziesz etapy, przez które przechodzą bakłażany podczas sadzenia, uprawy i zbioru.

Siona

Po wysianiu nasion na ciepłą ziemię, kiełkowanie nasion bakłażana trwa od jednego do dwóch tygodni. W przypadku sadzonek, gdy tylko wykiełkują, sadzonki rosną do 10 tygodni przed przygotowaniem do etapu przesadzania.

Możesz przypuszczać, że te sadzonki są wystarczająco silne, aby można je było przesadzić, gdy rozwiną się z ich czterech do sześciu liści. Pamiętaj jednak, że niższe temperatury są śmiertelne dla wysiewów, więc przed przesadzeniem ich na farmach szklarniowych musi wynosić około 65 stopni Fahrenheita lub 18 stopni Celsjusza.

Dorosłe bakłażany

120 dni. Jest to liczba dni, po których bakłażany osiągną dojrzałość, w zależności od ich odmiany lub rodzaju. Kiedy dojrzewają, wyrastają z głównej łodygi z rozgałęziającymi się różnymi innymi łodygami. Te łodygi rozszerzają się, aby urosnąć, charakteryzując się owalnymi liśćmi, które mają skórzastą teksturę.

Co ciekawe, są liście, które wiele z nich ma nawet kolce lub włosy. Te uprawy mogą osiągać wysokość do czterech stóp, przy czym dojrzałe rośliny muszą być tyczone, aby owoce nie przyciągały ich w kierunku gleby.

Kwiaty i owoce

Etap dojrzałości tych bakłażanów ukazuje kwiaty o fioletowych i gwiazdkowatych kształtach. Samozapylające kwiaty z organów męskich i żeńskich z kwiatów. Następnie owoce kwitną z żeńskiej części kwiatu bakłażana.

A potem masz owoce. W zależności od tego, jaki rodzaj bakłażana jest omawiany, owoce te mogą być prążkowane, fioletowe lub białe. Wiele z tych bakłażanów produkuje owoce w kolorze fioletowym, które dorastają do 10 cali, gdy dojrzeją. Różne bakłażany mogą uprawiać i owocować do 80 dni.

Faza zbioru

Istnieje ostatni etap w uprawie bakłażanów i jest to faza zbioru. co się tutaj stało? Gdy owoce zaczną się rozwijać, możesz je zbierać, gdy są młode, kilka dni od dojrzałości, aby uzyskać najlepszy smak.

Jak sprawdzić, czy owoce bakłażana są już dojrzałe? Jest to możliwe, gdy mają błyszczącą skórkę i jędrną konsystencję. Jeśli zastanawiasz się nad zebraniem nasion do sadzenia, możesz poczekać, aż te owoce staną się wystarczająco większe z matową skórką i kiedy będą bardziej miękkie w dotyku.

Jak długo trwa uprawa bakłażana?

Dowiedziałeś się o przedziałach czasowych z poprzednich akapitów, jeśli chodzi o te etapy wzrostu bakłażana. Jednak dowiesz się więcej na ten temat w tej części bloga, w której omówimy, jak długo trwa uprawa tych bakłażanów.

Zwykle bakłażany potrzebują maksymalnie 120 dni, aby osiągnąć dojrzałość z nasion, ale wybranie wariantu szybciej dojrzewającego dla najlepszych warunków wzrostu może dać ci świeższe i bardziej dojrzałe bakłażany w krótkim czasie. Bakłażany od gospodarstwa do stołu są na wyciągnięcie ręki.

W przypadku uprawy z nasion rośliny te dojrzewają dłużej i nie będą się dobrze rozwijać w chłodniejszych warunkach. Jeśli chcesz wyhodować je z nasion, musisz je uprawiać w pomieszczeniach. Minie około 10 tygodni, zanim średnia data ostatniego oszronienia z twojego obszaru.

Jeśli chcesz wyhodować je z przeszczepów, ogrodnik może najpierw zabrać je z centrum ogrodniczego, ale pamiętaj, aby kupować do końca ostatecznego terminu lukier. Wybierz rośliny o bardziej zwartym i gęstszym wzroście. Upewnij się, że nie przyspieszasz tego procesu, kupując rośliny z kwiatami. Mogą one spowolnić wzrost, ponieważ zostały przesadzone, prowadząc do mniejszej liczby bakłażanów podczas zbiorów.

Teraz, jeśli chcesz uprawiać je w chłodniejszym klimacie, będziesz musiał się dostosować. Możesz przykryć glebę wokół tych roślin czarną ściółką wykonaną z tworzywa sztucznego, aby pomóc podnieść temperaturę gleby, sprzyjając szybszemu wzrostowi.

W przypadku późnego mrozu upewnij się, że bakłażany są przykryte pokrywami rzędów i gorącymi czapkami, aby uniknąć uszkodzeń. Te czapki to indywidualne okrycia rośliny z tworzywa sztucznego lub papieru, które zatrzymują ciepło słoneczne i przyspieszają proces wzrostu.

Ile bakłażanów dostajesz na roślinę?

Standardowe bakłażany mogą wytwarzać fioletowo-czarne, jajowate owoce z czterech do sześciu dużych, zaokrąglonych owoców z każdej rośliny.

Oto proces krok po kroku, jak prawidłowo sadzić te bakłażany:

  • Zacznij od umieszczenia nasion w pomieszczeniu na dziewięć tygodni przed końcowymi fazami lukier sezonu wiosennego. Te nasiona mają tendencję do szybszego kiełkowania w temperaturze 90 stopni Fahrenheita. Możesz jednak kupić sadzonki w wieku od sześciu do ośmiu tygodni, zanim zaczniesz wykonywać kroki.
  • Wybierz miejsce sadzenia. Najlepiej polecane miejsce to słoneczne miejsce zapewniające najlepsze rezultaty. Bakłażany dobrze rosną na obszarach o pH gleby od 5,8 do 6,5 dla idealnego wzrostu.
  • W przypadku nawozu doglebowego wymagają tylko umiarkowanych ilości. Możesz zdecydować się na umieszczenie około cala tych związków w grządce do sadzenia na około tydzień przed sadzeniem.
  • Aby rozpocząć sadzenie, postaw te rośliny natychmiast w odległości około dwóch cali od rośliny, aby zapewnić wsparcie podczas wzrostu. Dla tych, którzy żyją w niższych temperaturach, możesz rozważyć zastosowanie osłon rzędów, aby te bakłażany były cieplejsze i bardziej osłonięte. Pozostaw obszary do zapylenia tych pszczół. Możesz także dodać warstwy ściółki, aby zatrzymać wilgoć i powstrzymać chwasty.

Uprawiaj bakłażany za pomocą Krostrade

Krostrade.com to strona internetowa, która oferuje namioty, szklarnie, stojaki rowerowe i wiele więcej dla Twoich potrzeb. Zaleca się uprawę roślin, takich jak bakłażany, w szklarniach, ponieważ uzyskuje się idealną temperaturę. Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do www.krostrade.com.

Etapy uprawy bakłażana | Poradnik od KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Namioty garażowe i magazynowe

Która hala dla rolnictwa – cena, projekt, sprzedaż?

Marka Krosagro od wielu lat tworzy struktury do upraw pod osłonami, dlatego w pełni rozumiemy, jak ważna jest przestrzeń. Nie zawsze chodzi…

Więcej
Uprawa pod osłonami

W jaki sposób zwalczyć zmęczenie gleby?

Samo rozpoznanie nie należy do najłatwiejszych, bardzo łatwo dopasować objawy do jednorazowego epizodu lub bagatelizować pierwsze sygnały ostrzegawcze. Sama natura…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak wzbogacić glebę w żelazo? Przewodnik dla początkujących

Istnieją dwie najlepsze sposoby dodawania żelaza do gleby. Podobnie jak umiejętność odmierzania odpowiedniej dawki nawozu, aby zapewnić roślinom potrzebne składniki…

Więcej
Tunele foliowe

Hortiterapia w tunelu foliowym

Hortiterapia w tunelu foliowym to sposób na redukcję stresu i poprawę nastroju. Jest to rodzaj terapii ogrodniczej, zajmującej się korelacją…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać grzyby w tunelu foliowym – pieczarki

Uprawiać grzyby w tunelu foliowym to rozwiązanie dla smakoszy oraz pomysł na intratną hodowlę komercyjną. Zbiory z lasu nie zawsze…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać Lantanę? Najlepsze sposoby

Nauczenie się, jak rozmnażać lantanę i skutecznie ją uprawiać w ogrodzie lub szklarni hobbystycznej, nie jest tak trudne, jak się…

Więcej