Dlaczego i jak gwiazdy betlejemskie zmieniają kolor

Dlaczego i jak gwiazdy betlejemskie zmieniają kolor

Dlaczego i jak gwiazdy betlejemskie zmieniają kolor? Należy zauważyć, że niezależnie od odmiany istnieje jedna cecha wspólna dla wszystkich gwiazd betlejemskich, czyli blaknięcie odcieni.

Chociaż zwykle widzisz gwiazdy betlejemskie na czerwono, w rzeczywistości występują w różnych kolorach, a zabarwione części to w rzeczywistości liście lub przylistki, a nie kwiaty. Są pożądane przez wielu, ponieważ doskonale nadają się do nadania klimatowi świątecznego klimatu.

Niestety poinsecje nie są skazane na długie życie. Nawet jeśli w jakiś sposób uda ci się przedłużyć ich żywotność, ich żywy odcień z pewnością się rozjaśni. Nie musisz się jednak martwić, ponieważ istnieje sposób na przywrócenie tego koloru.

Co wpływa na kolor poinsecji?

Chociaż blaknięcie kolorów liści poinsecji nie jest niczym niezwykłym, proces ten nie jest naturalny. Niektóre czynniki mogą wpływać na tempo zmiany koloru tych roślin i do pewnego stopnia można je kontrolować.

Aby w pełni zrozumieć naukę stojącą za stopniową zmianą ich kolorów, trzeba wiedzieć o fotoperiodyzmie. Mówiąc prościej, odnosi się do reakcji roślin wystawionych lub w inny sposób ukrytych przed źródłami światła.

Gdy nie ma wystarczającej ilości światła, liście, które mają być zabarwione na zielono, zamiast tego zmieniają się w czerwone. Istnieją jednak przypadki, w których odcienie są jaśniejsze, na przykład różowy lub biały.

Jak używać światła do manipulowania kolorem gwiazdy betlejemskiej

Wystawienie na światło może sprawić, że wypustki gwiazd betlejemskich będą zielone, chociaż możesz pomyśleć, że przywrócenie ich do czerwonego koloru może być tak proste, jak odmówienie im tego oświetlenia. Jednak tak nie jest. Bez światła Twoje rośliny nie byłyby w stanie wchłonąć energii i uschłyby.

Ponieważ ciemność zachęca do tworzenia pożądanego koloru, rośliny nadal potrzebują światła, więc zrównoważysz oba. Rano dawaj im tyle, ile potrzebują, ale całkowicie ukryj je na noc.

Jeśli myślisz, że pozwolenie im będzie w porządku, ponieważ słońce nie będzie w stanie dotrzeć do twoich roślin wieczorem, to się mylisz. Nawet sztuczne światło może zakłócić ten proces, więc musisz je ukryć w całkowitej ciemności, a nawet zasłonić w razie potrzeby.

Nie tracąc ani jednego dnia, Twoje gwiazdy betlejemskie powinny być oderwane od jakiejkolwiek formy światła na co najmniej 12 do 14 godzin. Pamiętaj, że jednorazowe pominięcie może sprawić, że wszystkie twoje wysiłki staną się bezużyteczne. Rozpocznij tę procedurę na dwa miesiące przed planowaną prezentacją roślin w innym miejscu.

Jak przywrócić kolor poinsecji

Oprócz techniki wykorzystującej światło są inne rzeczy, które możesz zrobić, aby przywrócić blask swoim roślinom poinsecji. Jednym z nich jest przycinanie. Jeśli chcesz dać nowym naroślom szansę na zaprezentowanie ich kolorów, usuń wyblakłe.

Po wykonaniu tej czynności można je przeszczepić do doniczki odpowiedniej dla jej wielkości lub zrobić to, gdy tylko wyrosną z poprzednich pojemników. Twoim zadaniem jest pomóc swoim poinsecjom rosnąć tak zdrowo, jak to tylko możliwe.

Innym czynnikiem, innym niż ekspozycja na światło i ogólny stan rośliny, jest temperatura. Mrozy są zabójcze nie tylko dla ich koloru, ale także dla ich życia. Utrzymuj stale ciepło w zakresie od 60 do 70 stopni F.

Jakie są zalety sadzenia gwiazd betlejemskich i innych roślin w mini szklarni?

Ogrodnictwo szklarniowe przynosi wiele korzyści, ale większość ludzi waha się, czy spróbować ze względu na początkowe koszty związane z budową lub zakupem szklarni. Jednak mini szklarnie oferują bardziej przystępne cenowo rozwiązanie, a jednocześnie zapewniają te same korzyści, co zwykła szklarnia.

Będziesz mógł w nim uprawiać piękne kwiaty i inne uprawy. Inne zalety sadzenia w mini szklarni obejmują:

Świetne do rozpoczynania nasion

Szklarnia to świetne miejsce do sadzenia nasion przed przesadzeniem ich do ogrodu. Szklarnie są idealne dla nasion, ponieważ zapewniają im ciągłe ciepło i ochronę. Nie musisz umieszczać ich w garażach, piwnicach czy błotnikach.

Chroń swoje rośliny przed szkodnikami

Plagi szkodników mogą być szkodliwe dla twoich roślin. Jelenie, króliki, szopy, wciornastki, mszyce, wełnowce i inne szkodniki i zwierzęta mogą być trwałe i mogą łatwo uszkodzić twoje rośliny. umieszczenie roślin w szklarni oraz umieszczenie ekranów i pułapek może chronić rośliny przed tymi stworzeniami.

Przedłuż okres wegetacji swoich roślin

Wydłużenie sezonu wegetacyjnego jest jednym z wielu powodów, dla których ogrodnicy korzystają ze szklarni. Będziesz mógł uprawiać więcej i mieć do wyboru szeroką gamę roślin. Dzięki szklarni możesz kontrolować rosnące środowisko za pomocą systemów ogrzewania lub chłodzenia, uprawiać lampy, wentylatory i nie tylko. Możesz użyć sprzętu szklarniowego, aby stworzyć cieplejsze lub zimniejsze środowisko lub cokolwiek odpowiedniego dla twoich roślin.

Podsumowanie: jak gwiazdy betlejemskie zmieniają kolor?

Chociaż istnieje wiele odpowiedzi na temat tego, jak gwiazdy betlejemskie zmieniają kolor, światło jest rzeczywiście głównym czynnikiem. Nie oznacza to jednak, że powinieneś skupić się tylko na tym aspekcie. Nie zapomnij również zwrócić uwagi na zapotrzebowanie Gwiazdy Bożonarodzeniowej na składniki odżywcze.

Dlaczego i jak gwiazdy betlejemskie zmieniają kolor

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Rozsadnik w tunelu foliowym

Ogród wyposażony w rozsadnik przynosi znacznie większe plony. Mogąc produkować rozsadę, otrzymuje się znacznie lepsze efekty, zbiór jest bardziej dorodny…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Dlaczego warto wybrać producenta namiotów garażowych i magazynowych?

Namioty magazynowe Magazyn budowany konwencjonalnie pochłania mnóstwo środków i czasu. Przedłużająca się budowa oraz koszty, które generują się w jej…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Jakie są korzyści z uprawy roślin w tunelu?

Może zastanawiasz się jakie korzyści płyną z uprawy roślin w szklarni lub tunelu i czy jest ich dużo? W ostatnim…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać gwiazdy betlejemskie? Uprawa i pielęgnacja poinsecji

Poinsecja (Euphorbia pulcherima), najczęściej nazywana gwiazdą betlejemską to niezwykle efektowna roślina z rodziny wilczomleczowatych. Pochodzi ona z terenów Meksyku i…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak zapobiegać gniciu korzeni w hydroponice? 3 użyteczne wskazówki

Jeśli jesteś początkującym ogrodnikiem, który szuka sposobów na doskonalenie swoich umiejętności, chciałbyś dowiedzieć się, jak zapobiegać gniciu korzeni w uprawach…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać Kroton? Rozmnażanie przez sadzonki i odkłady powietrzne

Codiaeum variegatum to grecka nazwa niezwykłej tropikalnej rośliny, niemającej sobie równych, jeśli chodzi o niezwykłe kształty i wybarwienie liści. W…

Więcej