Czy potrzebujesz tac wielodoniczkowych podczas sadzenia?

Czy potrzebujesz tac wielodoniczkowych podczas sadzenia?

Możesz zapytać, czy potrzebujesz kopuł nawilżających podczas sadzenia nasion w szklarni? Niekoniecznie, ale jeśli chcesz uzyskać optymalne rezultaty, musisz. Cóż, samodzielne rozpoczęcie uprawy roślin może być łatwe, ale nie możemy zaprzeczyć, że jest tak wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę.

Kiedy zaczynasz sadzić w szklarni, są rzeczy, których twoja roślina potrzebuje, aby przetrwać. Niektóre przykłady to gleba, temperatura, wystarczająca ilość światła słonecznego i wilgotność.

Chcemy mieć lepsze wyniki; dokładnie, wysoka zdolność kiełkowania podczas sadzenia nasion – posiadanie nasadki nawilżającej robi za Ciebie tę magię. Jeśli zastanawiasz się, czy potrzebujesz kopuł nawilżających podczas sadzenia nasion w szklarni, to jest to właściwy artykuł.

Czy trzeba mieć nasadki nawilżające?

Więc główne pytanie brzmi: czy potrzebujesz kopuł nawilżających podczas sadzenia nasion w szklarni?

Nasiona nadal będą kiełkować bez osłony wilgoci, ale aby uzyskać przyjemniejszy efekt, będziesz go potrzebować. Celem tego przedmiotu jest zaoszczędzenie tak dużo czasu, gdy chcesz szybciej wyhodować nasiona.

Zwykle kopuły nawilżające są wykonane z tworzywa sztucznego i są umieszczane na tacy na nasiona lub pojemniku, który zawiera podłoże do uprawy, takie jak gleba; Jej głównym celem jest zatrzymywanie wilgoci w powietrzu pod przykryciem.

Po uzyskaniu wystarczającej ilości wilgoci stymuluje to kiełkowanie nasion. Kopuły wilgotności również różnią się rozmiarem, kształtem i formą. Niektóre są wyposażone w regulowane otwory wentylacyjne, które kontrolują ilość uwięzionej wilgoci.

Czy kopuły nawilżające wymagają otworów?

Otwory otworów wentylacyjnych często znajdują się na górze, z boku lub w dowolnym miejscu. Odpowiednia wilgotność jest kluczem do zdrowych, rosnących nasion.

Posiadanie otworu na nasadki nawilżające nie jest konieczne. Otwory wentylacyjne są odpowiedzialne za wysoką wilgotność.

Pamiętaj, że zbyt wiele może zaszkodzić. Ma zastosowanie przy dużej wilgotności i może powodować rozwój pleśni w glebie.

W międzyczasie brak wilgoci może wysuszyć glebę i ostatecznie osłabić zdolność kiełkowania, prowadząc do śmierci nasion.

Otwory wentylacyjne są lepsze, gdy zaczynasz sadzić nasiona, których rozwój trwa dłużej.

Czy do kopuł nawilżających są potrzebne światła?

Odpowiedź brzmi nie. Nasiona kiełkują niezależnie. Nasiona mogą rozwijać się w ciemnych obszarach, a nawet zapadać się głęboko pod ziemią i nadal przetrwać. Grawitacja jest odpowiedzialna za to, w jakim kierunku będą rosły nasiona.

Jednak zasady zostaną dostosowane po zakończeniu procesu kiełkowania. Wystąpią podstawowe potrzeby rośliny, a sadzonki będą już potrzebowały światła do życia.

Zapewnienie sadzonkom tylko niskiego poziomu światła zmusi je do rozciągnięcia. Po długim czasie stanie się to nieprzyjemne, ponieważ sadzonki staną się długonogie z ciągłego rozciągania w poszukiwaniu źródła światła.

Aby tego uniknąć, przesadzaj sadzonki w dobrze oświetlonym miejscu. Powoli dostosuj ekspozycję na ciepło, ilość wody i wilgotność.

Białe światła LED mogą być świetną opcją przy uprawie sadzonek w pomieszczeniach po procesie kiełkowania.

Kiedy jest właściwy czas na zdejmowanie nasadek nawilżających?

Kiedy nasiona zamieniają się w sadzonki, jest to właściwy czas na zdjęcie kopuł wilgoci. Proces transformacji zależy od rośliny, a niektóre trwają od kilku dni do kilku tygodni.

Opuszczenie kopuły wilgotności na dłuższy czas będzie okazją do wystąpienia grzybów, pleśni i innych niekorzystnych sytuacji.

Sadzenie podobnych rodzajów roślin to kolejny sposób na ich wspólny rozwój.

Tworzenie kopuł wilgotności podczas sadzenia nasion w szklarni

Jasne, możesz kupić w dowolnym momencie, ale jeśli masz zamiar mieć niestandardową i niedrogą kopułę nawilżającą, możesz wykonać swoją wersję.

Oto prosty samouczek, jak wykonać korony przy użyciu dostępnych w domu materiałów pochodzących z recyklingu

Łatwym procesem jest znalezienie dostępnych pojemników lub doniczek i wypełnienie luk dobrą ziemią. Nasiona należy odpowiednio sadzić.

Wlej tyle wody do ziemi, aby była wilgotna, ale pamiętaj, aby nie przelać.

Wykonanie folii jako osłony garnka to świetny wybór. Zawiąż chustę gumką. Możesz wykonać tę metodę bez wysiłku i nadal tworzyć działającą kopułę dla swoich ukochanych nasion.

Innym sposobem jest użycie plastikowej torby i wilgotnego ręcznika papierowego. Pożywką do uprawy będzie ręcznik papierowy zamiast gleby. Umieść nasiona w ręczniku papierowym i delikatnie owiń je.

Zalety nasadek nawilżających

Osłona wilgoci nie tylko przyspiesza kiełkowanie nasion, ale także chroni je przed szkodnikami; kopuła zaciemniająca wykonana z istniejących koron, w której mogą rozwijać się tylko niektóre nasiona.

Wniosek

Dzięki roślinom możemy jeść zdrową i pożywną żywność. Posiadanie nasadki nawilżającej nie jest konieczne, ale dzięki temu rozwijanie nasion będzie szybsze, co pozwoli zaoszczędzić dużo czasu.

Czy potrzebujesz kopuł nawilżających podczas sadzenia nasion w szklarni? Cóż, możesz kupić korony, ale zrobienie swojej wersji chroni cię przed finansami, a to, czego pragniesz, spełni się, ponieważ możesz to dostosować.

Mamy nadzieję, że z tego artykułu dowiedziałeś się wielu rzeczy. Powodzenia i jak najlepiej wykorzystaj każdą chwilę!

Czy potrzebujesz tac wielodoniczkowych podczas sadzenia?

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Uprawa ogrodu z dziećmi

Ogrodnictwo z dziećmi to prawdziwa przygoda nie tylko tylko dla najmłodszych, ale również dla ich opiekunów. Wspólne pielęgnowanie warzyw i…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Przenośny namiot magazynowy do ogrodu

Konstrukcje z rur i profili Krosagro to nie tylko komercyjne wielkogabarytowe struktury. To również małe, przenośne i wielofunkcyjne namioty magazynowe,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Problemy w uprawie pod osłonami

Wraz z końcem sierpnia kiedy wielu ogrodników  kończy sezon wegetacyjny, zaczyna rozmyślać nad następnym tunelem foliowym. Zbliża się również moment…

Więcej
Tunele foliowe

Burze i uprawy pod osłonami

Burze i uprawy pod osłonami to nienajlepsze połączenie, jednak sytuacji tego typu nie da się uniknąć. Samo zjawisko natomiast ma…

Więcej
Tunele foliowe

Siew nasion w tunelu foliowym

Siew nasion w tunelu foliowym to podstawowy proces całej uprawy pod osłonami. Dla doświadczonych ogrodników temat nie będzie niczym odkrywczym,…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Namioty przemysłowe dla firm

Namioty przemysłowe dla firm o konstrukcji z rur i profili, znajdują swoje zastosowanie w różnych rodzajach produkcji. Hale namiotowe to…

Więcej