Czy potrzebuję lamp w tunelu foliowym?

Czy potrzebuję światła przy wzroście z nasion w szklarni?

Uzyskanie odpowiedzi na pytanie „Czy potrzebuję światła podczas uprawy nasion w szklarni?” jest interesująca do omówienia. Tak jak w każdym ogrodzie, oświetlenie jest niezbędne. Możemy zejść do ogólnych zalet tego, o co chodzi w świetle.

Oświetlenie sprawi, że pomieszczenie będzie wydawać się większe, rzucając w nie piękne cienie. Zbyt małe oświetlenie sprawi, że miejsce będzie wydawało się przygnębiające lub smutne, zasypiając. Najlepsze oświetlenie może pochodzić z oświetlenia, takiego jak lustra, świece, okna i inne urządzenia.

Co przyniesie Ci dyskusja? Na końcu artykułu dowiesz się, co następuje:

  • Niezależnie od tego, czy potrzebujesz wyhodować światła w szklarni, czy nie
  • Jak zacząć wysiew w pomieszczeniu ze światłami
  • Jak sprawdzić, czy na roślinie jest za dużo światła
  • Co się dzieje, gdy w szklarni jest za dużo światła

Czy potrzebuję lamp w mojej szklarni?

Odpowiedź brzmi: tak. Jednak, nasi drodzy czytelnicy, najlepszym wyborem powinno być Wasze naturalne światło. Przy oświetlaniu szklarni nie ma nic lepszego niż naturalne światło. Jeśli używasz szklarni do wzrostu roślin zimą lub jeśli struktura umiejscowienia szklarni ogranicza widok, który jest uchwycony, wtedy musisz wyhodować światła. Wybierz odpowiednie światło.

Niewystarczające oświetlenie

Jednym z najczęstszych problemów z oświetleniem szklarni jest niewystarczająca ilość światła. Jeśli te rośliny nie mają wystarczającej ilości światła, mogą mieć tendencję do rozciągania się, wzrostu wyżej i poszukiwania więcej światła. Rośliny, które nie mają dostatecznego oświetlenia, mogą stać się wrzecionowate, a także ciężkie.

Energia, która może zamienić się w liście, owoce i kwiaty, może dostać się do łodyg, czego efektem jest osłabienie roślin. Zapewnienie roślinom odpowiedniego światła wymaga upewnienia się, że sztuczne żarówki również będą miały wystarczającą moc.

Za dużo oświetlenia

A jeśli jest za dużo światła? Roślina może osłabnąć. Obejmuje to upewnienie się, że jeśli używasz światła innego niż naturalne lub sztuczne, masz żarówki o odpowiedniej mocy. Oznacza to również upewnienie się, że światło znajduje się w pobliżu rośliny. W przypadku sadzonek światło musi znajdować się około dwóch cali od żarówki.

Rośliny są również wrażliwe na światło, ponieważ wykorzystują je i wodę do produkcji skrobi i tlenu. W nocy roślina przekształca je w cukry do przechowywania.

Jednak jednym z największych problemów z oświetleniem szklarni jest to, że można ją pozostawić przez całą dobę, aby przyspieszyć wzrost. Jednak takie postępowanie zagrozi zdrowiu roślin. Przy tak dużej ilości światła rośliny mogą blednąć lub poparzyć się słońcem. Osiem godzin ciemności każdej nocy pomoże roślinom zachować dobre zdrowie.

Jak rozpocząć nasiona w pomieszczeniu pod oświetleniem

Jedną z najważniejszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy rozpoczynaniu nasion przy oświetleniu wewnętrznym, jest dostarczenie światła w odpowiedniej ilości. Sadzonki potrzebują więcej światła niż Twoje dorosłe rośliny, najlepiej nawet 18 godzin dziennie. W miesiącach zimowych do nasion może być potrzebne więcej światła.

Niedrogie oświetlenie roślin można znaleźć w kilku sklepach ogrodniczych za mniej niż 100 USD i dodać prostszy zegar, całkowicie włączać i wyłączać światła, a następnie tworzyć prosty, ale skuteczny system uprawy.

Są doświadczeni ogrodnicy, którzy doradzają, że przy zastosowaniu parapetu, takiego jak weranda, światło może nie być wystarczająco mocne, aby pomieścić zdrowe rośliny. Musi istnieć sztuczne oświetlenie i świetlówki dla jakości światła i prostoty ich posiadania przy niskich kosztach eksploatacji i zakupu.

Gdy twoja sadzonka pojawi się, aby zbliżyć światło do roślin, musisz także być w stanie uważnie obserwować ich wzrost, gdy włączasz światło. Daj około 12 godzin światła dziennie.

Czy potrzebujesz kompostu? Nie ma takiej potrzeby, ponieważ rośliny zaczną kiełkować. Ogrodnicy muszą wyhodować tylko to, co jest zawarte w nasionach.

Skąd wiesz, że Twoja roślina jest zbyt jasna?

Wielu specjalistów ds. Roślin nazywa to „objawami ekspozycji na światło” i można stwierdzić, czy roślina jest zbyt mocno oświetlona. Najczęstszym objawem musi być zażółcenie liści, wydłużone łodygi, zahamowany wzrost liści i pojawienie się matowozielonego koloru.

Gdy roślina jest zbyt jasna, liście mogą mieć spalone plamy, mogą spaść i mogą mieć przypalone końcówki. Jeśli roślina otrzyma odpowiednią ilość światła, musi mieć przyjemny, bogaty kolor zieleni. Ogólnie rzecz biorąc, wystarczy poznać całą historię rośliny z objawami z wielu przyczyn, więc kontekst ma duże znaczenie.

Co się stanie, jeśli rośliny dostaną zbyt dużo światła?

Światło słoneczne i rośliny muszą iść w parze, a to powinna być jedna z zasad ogrodnictwa, na które należy zwrócić uwagę. Przyjmij to jako swoją praktyczną zasadę.

Jednak zbyt dużo światła słonecznego może wytwarzać szkodliwe wolne rodniki, a naukowcy identyfikują mechanizmy, które rośliny wykorzystują do ochrony. Mógłby także uczestniczyć w rozwoju GMO lub upraw genetycznie zmodyfikowanych, które mogą dostosowywać się do zmieniających się warunków oświetlenia.

Czy potrzebuję światła do uprawy nasion w szklarni? Częste pytanie, na które mogą się zwrócić nawet zaawansowani ogrodnicy. Rośliny czerpią energię ze słońca za pomocą chlorofilu i karotenoidu, dwóch cząsteczek rejestrujących zdjęcia. Jednak gdy rośliny są wystawione na zbyt duże działanie słońca, cząsteczki mogą wchłonąć więcej energii niż są w stanie sobie poradzić.

Opierając się na badaniach, pozostaje tajemnicą, w jaki sposób rośliny chronią się przed uszkodzeniem.

Czy potrzebuję światła przy wzroście z nasion w szklarni?

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać karczochy w tunelu foliowym?

Tunel foliowy pozwala na uprawianie wielu roślin, których uprawa plenerowa nie byłaby możliwa. Wszystko dzięki osłonie, która tworzy swoisty mikroklimat,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Pielęgnacja gleby w tunelu foliowym cz.1 – rodzaje gleby

Pielęgnacja gleby to dla rolnika priorytet. Należycie dbając o podłoże, otrzymamy wiele profitów. Roślina sporą cześć zapotrzebowania na składniki odżywcze…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak sadzić i podzielić jeżówkę? Uprawa i pielęgnacja jeżówki

Jeżówka to niezwykle atrakcyjna bylina należąca do rodziny astrowatych, wyglądem przypominająca rudbekię, łatwo więc o pomyłkę w klasyfikacji tych dwóch…

Więcej
Bez kategorii

Mobilny namiot warsztatowy

Mobilny namiot warsztatowy to uniwersalna struktura, która umożliwia niewielkim kosztem pozyskanie dodatkowej przestrzeni do pracy i magazynowania. To niekonwencjonalne rozwiązanie…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać szpinak w tunelu foliowym?

Szpinak to atrakcyjnie wyglądająca roślina o zielonej rozecie liści i smacznym smaku. Jako element sałatek, cześć dekoracji dań oraz pożywny…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać jarmuż w szklarni lub tunelu hobbystycznym

Czy chcesz wiedzieć, jak uprawiać jarmuż w szklarni lub tunelu hobbystycznym? Jarmuż to roślina, najlepiej rozwijająca się w chłodne dni,…

Więcej