Czy nieogrzewana szklarnia jest odporna na mróz? | KrosAgro

Czy nieogrzewana szklarnia jest odporna na mróz | KrosAgro

Czy nieogrzewana szklarnia jest odporna na mróz? Rzeczywiście, potrzebna jest ogrzewana szklarnia. Ale co się stanie, jeśli masz tylko nieogrzewany? Cóż, nie musisz się o nic martwić, ponieważ nieogrzewana szklarnia może być odporna na mróz.

Disney’s Frozen powiedział kiedyś: „Tylko akt prawdziwej miłości może rozmrozić zamarznięte serce”. Ale czy wiesz, że utrzymanie zdrowych roślin zimą to coś więcej niż akt prawdziwej miłości?

W tym artykule pokażemy kilka technik, które pomogą Ci utrzymać odpowiednie temperatury w uprawach podczas zimnej pogody. Chociaż mogą wyglądać onieśmielająco, metody te są łatwe do naśladowania, a także opłacalne.

Pamiętaj, akt prawdziwej miłości z pasją i determinacją może spowodować rozmrożenie zamarzniętej szklarni. Niech szaleje burza, ponieważ dzięki tym metodom zimno nigdy nie będzie przeszkadzać Twoim uprawom.

Techniki ogrzewania szklarni

Ludzie często mówią: „Dopóki wschodzi słońce, jest nadzieja”. I tak, jako entuzjasta ogrodów, jestem tutaj, aby powiedzieć, że dopóki świeci słońce, istnieje wiele technik, które możemy zastosować, aby utrzymać nasze rośliny w odpowiednim cieple.

Upewnij się, że Twoje rośliny otrzymują odpowiednią ilość światła. Wyeliminuj wszelkie materiały, które uniemożliwiłyby roślinom uzyskanie wystarczającej ilości światła i rozważ czyszczenie szkła, aby zmaksymalizować dostępne światło.

Jeśli już osiągnąłeś te rzeczy, przejdźmy do technik. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które możesz wykorzystać, aby utrzymać ciepło w nieogrzewanej szklarni zimą.

# 1 zewnętrzne pokrycie

Rozważ przykrycie wszystkich części nieogrzewanej szklarni jedną warstwą tworzywa sztucznego, aby zmaksymalizować dopływ światła.

Chociaż użycie dwóch warstw plastiku i wdmuchiwanie powietrza w przestrzeń między nimi gwarantuje lepszą ochronę przed zimnem, zapobiega to uzyskaniu przez szklarnię dodatkowych dziesięciu procent możliwego światła.

Oprócz tego zakup kolejnej warstwy tworzywa sztucznego i zakup dmuchawy elektrycznej do nadmuchiwania warstw jest kosztowny.

# 2 Podwójne osłony

W eksperymencie porównującym szklarnię nadmuchiwaną powietrzem i nieogrzewaną z tylko jedną warstwą miłośnicy ogrodów doszli do cennego wniosku.

W eksperymencie uzyskane dane temperaturowe wskazują, że w domu nadmuchiwanym powietrzem niskie temperatury w porze nocnej o średnio 2,2 ° C są cieplejsze w porównaniu z jednowarstwowym pokryciem zewnętrznym budynku nieogrzewanego.

Na przykład w nocy, gdy niska temperatura na zewnątrz wynosiła –8˚ F (–22˚ C), temperatura spadła do 20˚ F (–7˚ C) pod wewnętrzną warstwą pokrycia rzędu i 2˚ F (- 17˚ C) wewnątrz domu jednowarstwowego.

Podsumowując, temperatura w szklarni nadmuchiwanej powietrzem wynosiła 7˚ F (–14˚ C). W międzyczasie pod wewnętrzną warstwą okrywy rzędowej temperatura wynosiła –4 ° C (24˚ F).

Obserwacje poczynione podczas procesu doprowadziły do ​​niezwykłych porównań między dwoma domami.

Chociaż nie ma widocznych różnic w jakości plonów, czas trwania wzrostu sadzonek był szybszy w szklarni nadmuchiwanej powietrzem. Oprócz tego dom nadmuchiwany powietrzem również szybciej się nagrzewał.

Dlatego zaleca się podwójne przykrycie nieogrzewanych szklarni, ponieważ przyspiesza to wzrost sadzonek.

# 3 Warstwa wewnętrzna

Istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o układanie warstw wewnętrznych. Ale musimy wybrać najlepszy. Zawsze możesz zrobić małe szklarnie tunelowe w większych; i tak, ta metoda jest nadal stosowana przez niektórych naszych japońskich rolników.

Musimy jednak znać nasze ograniczenia. Czy umieszczanie szklarni tunelowych jest wydajne w przestrzeni? Czy metody jego wentylacji i zarządzania są łatwe?

Odpowiedź brzmi nie. Co powiesz na zmotoryzowanie systemów zasłon nocnych? Chociaż ta metoda jest stosowana w materiałach odblaskowych i jest skuteczna w szklarniach, musimy zważyć nasz budżet.

Ta metoda jest bardzo kosztowna. Więc co powinniśmy zrobić? Cóż, na szczęście dla Ciebie, mamy dla Ciebie najprostszą i najbardziej opłacalną opcję.

Pozwólcie, że przedstawię najtańszy wybór – pływającą pokrywę rzędu. Chociaż pływające osłony rzędów są mniej chroniące przed zimnem niż szklane ramy, mają charakter samowentylujący.

Uprawy do sadzenia zimą

Czy można uprawiać rośliny zimą? Cóż, chciałbym zacytować to, co kiedyś powiedziała Audrey Hepburn: „Nie ma rzeczy niemożliwych”.

Roślin, które możesz uprawiać zimą jest bardzo dużo. Oto niektóre z poniższych:

  • Czosnek
  • Pory
  • Cebula
  • Rzodkiewki
  • Sałata
  • Groszek
  • ziemniaki
  • Boćwina i inne warzywa

Wniosek

Czy nieogrzewana szklarnia jest odporna na mróz? Martwisz się, że Twoje rośliny nie przetrwają zimy? Martwisz się, że możesz nie uprawiać roślin z powodu zimna? Boisz się, że Twoja nieogrzewana szklarnia może nie być wolna od mrozu?

Nie martw się już, ponieważ mamy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie! Klucz? To warstwy.

Dzięki temu poradnikowi będziesz mógł zabezpieczyć swoją nieogrzewaną szklarnię przed mrozem, nie martwiąc się nawet o wydatki. Przedstawione w artykule metody są wszechstronne i w stu procentach opłacalne.

Teraz przygotuj warstwy, ponieważ po raz pierwszy od zawsze masz zamiar rozmrozić zamarzniętą szklarnię. Zawsze pamiętaj, że roślina, która rośnie w obliczu przeciwności, jest najpiękniejsza i najrzadsza ze wszystkich. Powodzenia i najlepsze życzenia!

Czy nieogrzewana szklarnia jest odporna na mróz | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać pigwy w tunelu foliowym?

Cydonia, inaczej pigwa, to krzew należący do rodziny różowatych. Jej wzrost z reguły kończy się po osiągnięciu 3 metrów, jednak…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak zimować kolokazję- uszy słonia. Przewodnik krok po kroku

Potrzebujesz dowiedzieć się tylko o trzech krokach, aby z powodzeniem przezimować uszy słonia. Jedną ze wskazówek, będących sekretem udanego zimowania…

Więcej
Tunele foliowe

Co to jest sezonowy tunel foliowy?

Sezonowy tunel foliowy  to konstrukcja używana do okrycia upraw polowych, w których istotna jest zarówno osłona przed deszczem, jaki i…

Więcej
Tunele foliowe

Gdzie kupić tunel foliowy?

Z dnia na dzień coraz bliżej sezonu ogrodowego, zima powoli ustępuje nadchodzącej wiośnie. Szczęśliwi posiadacze tuneli foliowych zaczynają pierwsze prace,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać ogórki na podporach

Ucząc się, jak uprawiać ogórki, należy poznać różnice między metodami i specyfiką uprawy szklarniowej i polowej. Uprawa ogórków w szklarni…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Konstrukcje stalowe z kratownicą

Konstrukcje stalowe z wyposaża się w kratownicę, aby ustabilizować i wzmocnić strukturę, aby jeszcze lepiej znosiła warunki atmosferyczne na nią…

Więcej