Czy nieogrzewana szklarnia jest odporna na mróz? | KrosAgro

Czy nieogrzewana szklarnia jest odporna na mróz | KrosAgro

Czy nieogrzewana szklarnia jest odporna na mróz? Rzeczywiście, potrzebna jest ogrzewana szklarnia. Ale co się stanie, jeśli masz tylko nieogrzewany? Cóż, nie musisz się o nic martwić, ponieważ nieogrzewana szklarnia może być odporna na mróz.

Disney’s Frozen powiedział kiedyś: „Tylko akt prawdziwej miłości może rozmrozić zamarznięte serce”. Ale czy wiesz, że utrzymanie zdrowych roślin zimą to coś więcej niż akt prawdziwej miłości?

W tym artykule pokażemy kilka technik, które pomogą Ci utrzymać odpowiednie temperatury w uprawach podczas zimnej pogody. Chociaż mogą wyglądać onieśmielająco, metody te są łatwe do naśladowania, a także opłacalne.

Pamiętaj, akt prawdziwej miłości z pasją i determinacją może spowodować rozmrożenie zamarzniętej szklarni. Niech szaleje burza, ponieważ dzięki tym metodom zimno nigdy nie będzie przeszkadzać Twoim uprawom.

Techniki ogrzewania szklarni

Ludzie często mówią: „Dopóki wschodzi słońce, jest nadzieja”. I tak, jako entuzjasta ogrodów, jestem tutaj, aby powiedzieć, że dopóki świeci słońce, istnieje wiele technik, które możemy zastosować, aby utrzymać nasze rośliny w odpowiednim cieple.

Upewnij się, że Twoje rośliny otrzymują odpowiednią ilość światła. Wyeliminuj wszelkie materiały, które uniemożliwiłyby roślinom uzyskanie wystarczającej ilości światła i rozważ czyszczenie szkła, aby zmaksymalizować dostępne światło.

Jeśli już osiągnąłeś te rzeczy, przejdźmy do technik. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które możesz wykorzystać, aby utrzymać ciepło w nieogrzewanej szklarni zimą.

# 1 zewnętrzne pokrycie

Rozważ przykrycie wszystkich części nieogrzewanej szklarni jedną warstwą tworzywa sztucznego, aby zmaksymalizować dopływ światła.

Chociaż użycie dwóch warstw plastiku i wdmuchiwanie powietrza w przestrzeń między nimi gwarantuje lepszą ochronę przed zimnem, zapobiega to uzyskaniu przez szklarnię dodatkowych dziesięciu procent możliwego światła.

Oprócz tego zakup kolejnej warstwy tworzywa sztucznego i zakup dmuchawy elektrycznej do nadmuchiwania warstw jest kosztowny.

# 2 Podwójne osłony

W eksperymencie porównującym szklarnię nadmuchiwaną powietrzem i nieogrzewaną z tylko jedną warstwą miłośnicy ogrodów doszli do cennego wniosku.

W eksperymencie uzyskane dane temperaturowe wskazują, że w domu nadmuchiwanym powietrzem niskie temperatury w porze nocnej o średnio 2,2 ° C są cieplejsze w porównaniu z jednowarstwowym pokryciem zewnętrznym budynku nieogrzewanego.

Na przykład w nocy, gdy niska temperatura na zewnątrz wynosiła –8˚ F (–22˚ C), temperatura spadła do 20˚ F (–7˚ C) pod wewnętrzną warstwą pokrycia rzędu i 2˚ F (- 17˚ C) wewnątrz domu jednowarstwowego.

Podsumowując, temperatura w szklarni nadmuchiwanej powietrzem wynosiła 7˚ F (–14˚ C). W międzyczasie pod wewnętrzną warstwą okrywy rzędowej temperatura wynosiła –4 ° C (24˚ F).

Obserwacje poczynione podczas procesu doprowadziły do ​​niezwykłych porównań między dwoma domami.

Chociaż nie ma widocznych różnic w jakości plonów, czas trwania wzrostu sadzonek był szybszy w szklarni nadmuchiwanej powietrzem. Oprócz tego dom nadmuchiwany powietrzem również szybciej się nagrzewał.

Dlatego zaleca się podwójne przykrycie nieogrzewanych szklarni, ponieważ przyspiesza to wzrost sadzonek.

# 3 Warstwa wewnętrzna

Istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o układanie warstw wewnętrznych. Ale musimy wybrać najlepszy. Zawsze możesz zrobić małe szklarnie tunelowe w większych; i tak, ta metoda jest nadal stosowana przez niektórych naszych japońskich rolników.

Musimy jednak znać nasze ograniczenia. Czy umieszczanie szklarni tunelowych jest wydajne w przestrzeni? Czy metody jego wentylacji i zarządzania są łatwe?

Odpowiedź brzmi nie. Co powiesz na zmotoryzowanie systemów zasłon nocnych? Chociaż ta metoda jest stosowana w materiałach odblaskowych i jest skuteczna w szklarniach, musimy zważyć nasz budżet.

Ta metoda jest bardzo kosztowna. Więc co powinniśmy zrobić? Cóż, na szczęście dla Ciebie, mamy dla Ciebie najprostszą i najbardziej opłacalną opcję.

Pozwólcie, że przedstawię najtańszy wybór – pływającą pokrywę rzędu. Chociaż pływające osłony rzędów są mniej chroniące przed zimnem niż szklane ramy, mają charakter samowentylujący.

Uprawy do sadzenia zimą

Czy można uprawiać rośliny zimą? Cóż, chciałbym zacytować to, co kiedyś powiedziała Audrey Hepburn: „Nie ma rzeczy niemożliwych”.

Roślin, które możesz uprawiać zimą jest bardzo dużo. Oto niektóre z poniższych:

  • Czosnek
  • Pory
  • Cebula
  • Rzodkiewki
  • Sałata
  • Groszek
  • ziemniaki
  • Boćwina i inne warzywa

Wniosek

Czy nieogrzewana szklarnia jest odporna na mróz? Martwisz się, że Twoje rośliny nie przetrwają zimy? Martwisz się, że możesz nie uprawiać roślin z powodu zimna? Boisz się, że Twoja nieogrzewana szklarnia może nie być wolna od mrozu?

Nie martw się już, ponieważ mamy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie! Klucz? To warstwy.

Dzięki temu poradnikowi będziesz mógł zabezpieczyć swoją nieogrzewaną szklarnię przed mrozem, nie martwiąc się nawet o wydatki. Przedstawione w artykule metody są wszechstronne i w stu procentach opłacalne.

Teraz przygotuj warstwy, ponieważ po raz pierwszy od zawsze masz zamiar rozmrozić zamarzniętą szklarnię. Zawsze pamiętaj, że roślina, która rośnie w obliczu przeciwności, jest najpiękniejsza i najrzadsza ze wszystkich. Powodzenia i najlepsze życzenia!

Czy nieogrzewana szklarnia jest odporna na mróz | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Tunel foliowy czy szklarnia?

Na rynku istnieje pełna gama tuneli foliowych i szklarni o różnym poziomie trwałości. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto zastanowić…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Kiedy zaczynają rosnąć trawy ozdobne? Trawy ciepłego i zimnego sezonu

Trawy ozdobne to niezwykle dekoracyjne i łatwe e uprawie rośliny ozdobne, których popularność stale rośnie. Choć ich historia jest długa…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Suszenie ziół z tunelu foliowego

Jak wygląda suszenie ziół z tunelu foliowego? Bardzo często w tunelu foliowym niewielka jego część jest zagospodarowana na uprawę ziół…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak podtrzymać kwitnienie begonii. Poradnik dla początkujących

  Czy jest coś równie pięknego, jak roślina obsypana morzem kwiatów w cudownych kolorach? Zwłaszcza zimą widok ten dodaje energii…

Więcej
Tunele foliowe

Jak dużo światła potrzeba pomidorom w tunelu lub szklarni

Ogrodnicy muszą wiedzieć, ile światła zużywa się przy uprawie pomidorów w komercyjnej szklarni. Według szacunkowych obliczeń wynosi to około 60…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jakie są różnice między szklarnią a tunelem foliowym?

Pytanie “jakie są różnice między szklarnią a tunelem foliowym” często stawiane jest przez osoby, które zaczynają uprawy pod osłonami. Oprócz…

Więcej