Czy do sadzenia nasion w szklarni potrzebne są kopuły nawilżające?

Czy do sadzenia nasion w szklarni potrzebne są kopuły nawilżające?

Jeśli uważasz, że wiesz wystarczająco dużo o uprawie i zbiorach w szklarni, pomyśl jeszcze raz. Nawet zaawansowany właściciel szklarni może jeszcze nie w pełni zrozumieć pewnych pojęć, takich jak kopuły wilgotności. Obecnie koncentrujemy się na ciężkim sprzęcie zwanym kopułą wilgotnościową.

Czy potrzebujesz kopuł nawilżających podczas sadzenia nasion w szklarni? Dowiemy się w tej edycji bloga, z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania pasjonatów sadzenia.

Definiowanie kopuł wilgotności

W ogrodnictwie szklarniowym kopuły nawilżające to konstrukcje lub dodatkowe urządzenia wykonane z tworzywa sztucznego, które znajdują się na szczycie propagatorów, a także tac na nasiona. Są one wypukłe, aby sadzonki rosły wyższe, a materiał to coś więcej niż tylko estetyka.

Tworzywo sztuczne jest na tyle elastyczne i tanie, że kopuła może zwiększyć wilgotność i temperaturę we wnętrzach. Tak więc, jeśli Twoja szklarnia zapewnia odpowiednią temperaturę dla tych ziół, upraw i roślin, kopuła wilgotności zwiększy tę korzyść.

Pomyślne kiełkowanie ma różne wymagania temperaturowe, a idealna temperatura wynosi średnio od 50 do 65 stopni Fahrenheita. Kopuły są przeznaczone do użytku w pomieszczeniach, ponieważ w większości domów może nie być tak ciepło. Obecność takich narzędzi pozwoli kontrolować i stabilizować poziomy temperatury, a także wilgotność dla idealnego wzrostu.

Czy powinienem używać nasadki nawilżającej na sadzonkach?

Aby uniknąć nieporozumień, pamiętaj, że nasadki nawilżające są przeznaczone do ogrodnictwa, ale nie do wszystkich zastosowań. To znaczy, że akcesoria bez ich używania dadzą ci alternatywę, aby nadal mieć najlepsze produkty. Jeśli zapytasz, czy potrzebujesz nasadek nawilżających do nasion, odpowiedź brzmi: nie. Nasiona mogą kiełkować bez tego, ale kopuła może być również używana do poprawy szybkości kiełkowania tych nasion.

Mogą również skrócić czas i zminimalizować wysiłek potrzebny do utrzymania gleby w wilgotnych warunkach do kiełkowania nasion.

Czy nasadka nawilżająca wymaga otworów?

Szczerze mówiąc, kopuły nawilżające nie wymagają dziur. Kopuła zawsze służyła do zatrzymywania wilgoci zawartej w powietrzu pod osłoną, zwiększając w ten sposób wilgotność.

Zdarzają się przypadki, kiedy otwory wentylacyjne kopuły powiedzą Ci, czy jest za dużo wilgoci. Wysoka wilgotność może prowadzić do rozwoju pleśni w glebie lub w sadzonkach. Może to spowodować, że dziury w kopule wilgotności będą bardziej atrakcyjne, gdy sadzisz nasiona, których kiełkowanie zajmie więcej czasu.

Te otwory są często widoczne na górze lub po bokach kopuły wilgotności, ale mogą być umieszczone w innym miejscu, jeśli chcesz je umieścić w dostosowanym skarbcu. Uzyskanie odpowiedniego poziomu wilgotności równoważy działanie w taki sposób, że ostrzega przed zbyt wysoką wilgocią w ogrodnictwie.

Z drugiej strony mniejsza wilgotność może spowodować wysychanie gleby, niszczenie nasion i zmniejszenie szybkości kiełkowania.

Czy nasiona będą kiełkować w zimnej szklarni?

Szklarnie pozwalają ogrodnikom i rolnikom zarządzać wilgotnością i temperaturą wymaganą do rozmnażania nasion i pozwalania im rosnąć. Ponieważ masz kontrolowane środowisko, ogrodnik może rozpocząć siew w dowolnym momencie. To jedna z zalet szklarni.

Jeśli jednak zaczniesz od procesu, w którym przyjrzysz się przesadzaniu do ogrodów na wiosnę na zewnątrz, to powinieneś zacząć od nasion w szklarni najwyżej osiem tygodni przed „ostatnią spodziewaną datą mrozu” w twoim powierzchnia.

Aby odnieść jeszcze większy sukces, istnieją nasiona, których nie wolno kiełkować w temperaturze około 80 stopni Fahrenheita. Należy również dokładnie monitorować temperaturę w szklarni. Szklarnie są ciepłe w dzień, kiedy słońce wschodzi, ale w nocy może być chłodniej. Zawsze odwiedź inne zasoby, aby uzyskać więcej informacji na temat tych konkretnych wskazówek.

Jaka temperatura powinna być w szklarni w nocy?

Siedemdziesiąt pięć stopni Fahrenheita lub 24 stopnie Celsjusza w nocy (90 stopni Fahrenheita lub około 32 stopni Celsjusza w dzień) – to zalecana temperatura, jaką muszą mieć szklarnie. Temperatura warzyw może zależeć od rodzaju uprawy, ale wykazano, że posiadanie warzyw w niższych temperaturach zapewnia lepsze wyniki.

Przede wszystkim twoje rośliny będą miały więcej gałęzi i pąków kwiatowych niż rośliny uprawiane w cieplejszych temperaturach.

Aby w pełni zrozumieć i pomóc w podjęciu decyzji, czy w ogrodach musi być nasadka nawilżająca, dobrze jest wiedzieć o wilgotności. W ogrodnictwie dotyczy to obecności i procentu pary wodnej w powietrzu, co bezpośrednio wpływa na poziom wilgoci w szklarni.

Czy potrzebujesz kopuł nawilżających podczas sadzenia nasion w szklarni? Wilgotność jest jednym z najważniejszych pojęć, których należy się nauczyć w ogrodnictwie i ogrodnictwie, ponieważ ma to krytyczny wpływ na wyniki upraw.

W szklarniach łatwiej będzie pracować z poziomami wilgotności ze względu na możliwości dostosowania, jakie daje każdemu ogrodnikowi. Możesz wybierać spośród różnych rozmiarów konstrukcji, w zależności od potrzeb. Odpowiednia szklarnia chroni rośliny przed zmieniającymi się warunkami pogodowymi, silnymi wiatrami, niskimi temperaturami, przymrozkami i nie tylko.

Czy do sadzenia nasion w szklarni potrzebne są kopuły nawilżające?

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe

Sznurek rolniczy w uprawach pod osłonami

Sznurek rolniczy w uprawach pod osłonami jest niezbędnym wyposażeniem każdego hobbystycznego i profesjonalnego tunelu foliowego. Jego szerokie zastosowania sprawia że…

Więcej
Tunele foliowe

Gotycki tunel foliowy

Gotycki tunel foliowy jest charakterystycznym produktem, ze względu na kształt jaki przyjmuje. Półokrągłe spady po obu stornach namiotu, zawężający się…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnożyć oleander? | Uprawa i pielęgnacja oleandrów

Oleandry to wspaniałe rośliny pochodzące z południa Europy, ich ozdobą są średniej wielkości pachnące kwiaty oraz wąskie, skórzaste liście charakterystyczne…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Namioty przemysłowe dla firm

Namioty przemysłowe dla firm o konstrukcji z rur i profili, znajdują swoje zastosowanie w różnych rodzajach produkcji. Hale namiotowe to…

Więcej
Tunele foliowe

Lekkie tunele foliowe

Lekkie tunele foliowe Stosowane do upraw polowych, przyśpieszają wegetację roślin, wydłużając przy tym produkcję warzyw i owoców. Zaprojektowane przez markę…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Hale rolnicze – dlaczego konstrukcja stalowa?

Wśród całej gamy konstrukcji stalowych projektowanych i wytwarzanych przez markę Krosagro znajdują się między innymi hale rolnicze. Konstrukcja hal rolniczych…

Więcej