4 rośliny najlepiej komponujące się z żurawką | KrosAgro

4 rośliny najlepiej komponujące się z żurawką | KrosAgro

Rośliny, które dobrze komponują się z heuchera, obejmują różne jednoroczne, byliny, cebulki i krzewy. Wszyscy wiemy, że szklarnia to doskonałe środowisko dla towarzysza sadzenia różnych ziół i warzyw. Ale piękne dzwonki heuchera lub koralowe są również przyjazne dla wielu innych roślin i możesz sprawić, że szklarnia będzie bardziej przyciągająca wzrok, strategicznie uprawiając ogród z tymi pięknymi liśćmi z delikatnymi kwiatami.

Heucheras ma różne odmiany, w których można znaleźć rośliny odporne zarówno na chłód strefy 4, jak i tolerancję na ciepło strefy 9. Niektóre mogą nawet dobrze się rozwijać w strefie 3 lub strefie 10, ale nadal lepiej jest nauczyć się strefy wzrostu i użyć szklarni aby Twoje rośliny pozostały zdrowe. Planując najlepszy ogród heuchera i rośliny towarzyszące, możesz stworzyć bardziej interesujący ogród północny, unikalny dla siebie.

Jakie rośliny pasują do Heuchera

Wiele odmian, kolorów liści i kolorów kwitnących heucheras z pewnością złapie każdy motyw ogrodowy. Aby jeszcze bardziej poprawić wygląd swojego środowiska sadzenia, możesz nawet wybierać spośród roślin jednorocznych, bylin, cebul i krzewów, które będą towarzyszyć dzwonom koralowym. Wszystkie z nich są godnymi kandydatami, a wszystko sprowadza się do rośliny, która będzie się dobrze rozwijać w istniejących warunkach środowiskowych i osobistych celach, takich jak czas kwitnienia.

Roczne

Dzwonki koralowe będą cieszyć się rosnącym razem z różnymi rodzajami jednorocznych. Możesz wybierać spośród popularnych roślin kwitnących, takich jak petunie i werbena, a także kwiatów typu touch-me-not, begonia i Wishbone. Jeśli znasz te kwitnące rośliny jednoroczne, już wiesz, jak kolorowy i piękny będzie wyglądać Twój ogród, gdy będą rosły razem.

Korzystanie ze szklarni ułatwi kontrolowanie środowiska zgodnie z upodobaniami tych roślin jednorocznych. Byłoby pomocne, gdybyś pamiętał, że każdy rocznik będzie rosnąć znacznie lepiej w określonym pojemniku, więc zaplanuj odpowiednio. Na przykład, jeśli hodujesz heucherę w pojemniku, touch-me-not byłby idealnym towarzyszem.

Lokalizacja powinna być również istotnym czynnikiem przy wyborze roślin jednorocznych dla heucheras. Petunie i werbeny uwielbiają pełne słońce. Podobnie jak kwiaty wahacza, kwitną nawet przez całe lato, więc są najlepszym wyborem, jeśli chcesz mieć aktywny letni ogród.

Jeśli chcesz mieć ładny ogród, warto również wiedzieć, jakie kolory się uzupełniają. Ogrodnicy często wybierają begonie o białych kwiatach lub zielonych liściach, aby towarzyszyć heucheras w tej sprawie.

Byliny

Poza jednorocznymi, czy wiesz, że możesz również wybrać byliny do uprawy obok dzwonów koralowych? Możesz być zainteresowany uprawą bylin zamiast jednorocznych ze względu na ich zdolność do odrastania każdej wiosny. W ten sposób nie jesteś ograniczony do jednego sezonu wegetacyjnego, jak w przypadku roślin jednorocznych, a wygląd dzwonków koralowych jest dobrym towarzyszem obrzeży dla wielu bylin.

Sam dzwon koralowy jest byliną i dobrze komponuje się z malowanymi paprociami, liliami babki, marzanką, srebrnym kopcem, brodą fałszywej kozy, orlikiem i pieczęcią Salomona. Wybierając wieloletniego partnera dla heucheras, możesz zastosować tę samą koncepcję wcześniej przy wyborze jednorocznych. Na początek, która roślina wieloletnia ma odpowiedni kolor, teksturę i rozmiar, aby uzupełniać estetykę i funkcjonalność heucher?

Rozstaw powinien być odpowiedni do wymagań twoich roślin, a ich preferowane warunki wzrostu powinny być podobne. Nie wystarczy zastanowić się, która kombinacja da oszałamiający efekt. Same rośliny powinny dobrze się rozwijać w tej samej temperaturze i świetle, wilgotności i glebie.

Żarówki

Rośliny kwitnące, takie jak krokusy i przebiśniegi, które rozmnażają się przez cebulki, również będą dobrze rosły obok heucheras. Fantastyczne z tymi cebulkami jest to, że można je sadzić jednocześnie z dzwoneczkami koralowymi, co później pomaga w uzyskaniu odpowiedniego odstępu dla ich systemów korzeniowych. Dodatkowo kwitną wcześnie, a sadzenie obok wiecznie zielonych dzwonów jak koralowce da ci wspaniały ogród, który również będzie pierwszy w sezonie.

Krzewy

Jeśli kochasz krzewy, koralowe dzwony ucieszą się w towarzystwie azalii, wrzecionowatych, dziewięciu kory i daphnes. W porównaniu do roślin jednorocznych i bylin, krzewy oferują dodatkową korzyść dla heucheras. Ponieważ pod nimi wyrosną dzwonki koralowe, krzewy powstrzymają chwasty przed pokonywaniem heucheras.

Będą również chronić rośliny przed ostrym słońcem i utrzymywać korzenie w chłodzie ze względu na ich wysokość. Pamiętaj tylko, że wybierając krzewy na dzwonki koralowe, powinny mieć takie same wymagania dotyczące gleby, podlewania i karmienia, aby wszystkie rośliny były szczęśliwe i zdrowe. Następnie kolejnymi decydującymi czynnikami są czas kwitnienia i planowane kombinacje kolorów.

Wniosek

Ogrodnictwo towarzyszące nie tylko poprawia wygląd ogrodu, ale także pomaga w efektywnym rozmieszczeniu roślin przy strategicznym rozmieszczeniu roślin u ich pożytecznych sąsiadów. Jeśli masz koralowe dzwonki, masz szczęście, ponieważ rośliny, które dobrze pasują do heuchera, są rozległe. Możesz wybierać spośród roślin jednorocznych, bylin, cebul i krzewów.

Dzięki tak szerokiemu wachlarzowi potencjalnych przyjaznych sąsiadów heuchera, nie będziesz miał problemu z wyborem rozmiaru, koloru i kształtu, które będą pasować do twoich koralowych dzwonów. Ponadto niektóre rośliny, takie jak krzewy, zapewniają korzyści, takie jak cieniowanie i ochrona korzeni przed wilgocią dla heucheras. Przy podejmowaniu decyzji, którą roślinę należy wziąć pod uwagę, należy rozważyć, czy pasuje ona do wymagań i warunków lokalizacji heucheras.

4 rośliny najlepiej komponujące się z żurawką | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać róże w donicach? 8 prostych wskazówek

Róże mają wiele odmian, a ten artykuł skupia się na tym, jak sadzić w donicach powalająco piękne róże odmiany knock-out….

Więcej
Tunele foliowe

Tunel foliowy do uprawy, garażowania i magazynowania

Tunel foliowy do uprawa, garażowania i magazynowania to konstrukcja o wielu zastosowaniach. Choć zwykle wykorzystuje się ją do pielęgnowania roślin…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać lwie paszcze? 3 najlepsze metody

Lwie paszcze to potoczna nazwa wyżlinów większych, jednorocznych roślin z rodziny babkowatych, których krajem pochodzenia są prawdopodobnie Włochy i Hiszpania….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać lawendy pod osłonami?

Lawenda to urokliwa roślina o kuszącym zapachu i szerokim zastosowaniu. Uprawiać lawendy pod osłonami jest popularne na południu Europy, gdzie…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jakie są różnice między szklarnią a tunelem foliowym?

Pytanie “jakie są różnice między szklarnią a tunelem foliowym” często stawiane jest przez osoby, które zaczynają uprawy pod osłonami. Oprócz…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Gnojówka roślinna do upraw pod osłonami

Gnojówka roślinna do upraw pod osłonami to naturalny nawóz wzbogacający plon o makro i mikroelementy. Może być używany jako środek…

Więcej