Zastosowanie tuneli foliowych

Zastosowanie tuneli foliowych

Tunel foliowy to nic innego jak konstrukcja łukowa, która oprócz funkcji ogrodniczej może pełnić inną rolę. Uniwersalna modułowa struktura pozwala na dowolne jej kształtowanie. Dla użytkownika obiektu oznacza to, iż może dobudowywać kolejne segmenty cieplarni. Dzięki tej opcji kupujący ma możliwość wydłużania namiotu, rozbudowywania go nawowo oraz doposażenia w dodatkowe akcesoria. Gdy użytkownik dojdzie do wniosku, że przestrzeń jest zbyt mała, może zamówić gotowe elementy. Koszt takiej modyfikacji jest kilakrotnie mniejszy od budowy lub rozbudowy budynku murowanego.

Zarówno konstrukcje hobbystyczne jak i profesjonalne tunele foliowe dają możliwość użytkowania ich w taki sposób, jaki zapragnie inwestor. Mogą stać się magazynami, suszarnią na zioła lub drewno, halą do hodowli zwierząt, azylem spokoju, w którym spędza się czas, wypoczywając.

W tym artykule Krosagro opowiemy o 5 unikalnych zastosowaniach tunelu foliowego i roli konstrukcji łukowych.

Zastosowanie tunelu foliowego

Osłona na basen

Właściciele basenów wiedzą, jak irytujące bywają spadające pąki kwiatów, liście lub wszędzie unoszące się pyłki, które w większości trafiają do basenu, zanieczyszczając wodę. Pełna zabudowa basenu to dość znaczny koszt. Korzystając z konstrukcji tunelowej, można zaoszczędzić całkiem sporo, a przy okazji mieć funkcjonalną osłonę. Nim przejdziemy do zamówienia struktury, warto jednak znać wymiary basenu. Może się zdarzyć, że standardowy obiekt nie spełnia kryteriów. Nic jednak straconego. Producent konstrukcji stalowych – marka Krosagro – wytwarza na zamówienie stelaże pod wymiar. W ten sposób klient ma pewność, że struktura będzie optymalnie dopasowane do jego potrzeb.

Zadaszenie na eventy i wydarzenia

Sporo firm eventowych, hoteli i gospodarstw agroturystycznych decyduje się na tego typu konstrukcję, aby pod osłoną móc organizować imprezy. Spora przestrzeń, zadaszenie nad głową, transparentna powłoka, wentylacja z obu stron to atrakcyjny element eventu. W gwieździstą noc z dala od świateł miasta buduje to przyjemną i specyficzną atmosferę. W przypadku zmiany pogody jest gdzie się skryć, a więc ani deszcz ani wiatr nie przerwą zabawy.

Centra ogrodnicze i uprawy pod osłoną

Namiot ogrodowy

Nie trzeba uprawiać mnogich gatunków roślin, aby czuć się spełnionym. Wystarczy kilka rabat pełnych kwiatów oraz krzewów dekoracyjnych, aby miło spędzać czas wewnątrz namiotu. Równo wyłożone kolorowymi kamieniami ścieżki to jeden z designów, które upiększą ogród i tunel foliowy. Taka przestrzeń idealnie sprawdza się do zabawy z dziećmi, kontemplacji, jako miejsce wypoczynku duszy i ciała. W otoczeniu zieleni łatwo odpocząć od zgiełku dnia codziennego.

Centrum ogrodniczetunel foliowy

w założeniu jest skierowany do upraw pod osłoną, nic więc dziwnego, że jest często elementem wyposażenia centrów ogrodniczych. W takiej cieplarni przygotowuje się rozsady, przechowuje sadzonki, rozmnaża i pielęgnuje rośliny na sprzedaż. Klienci przechodząc od szklarni do szklarni i poszukując roślin, będą osłonięci od wiatru, a przy okazji docenią uprawy pod osłonami. Konstrukcje w tego typu miejscach służą również jako magazyny, w których przetrzymuje się ziemię, nawozy, doniczki, itp. itd. Bywa że profesjonalny tunel foliowy używany jest jako powierzchnia całkowita sklepu a zarazem firmy.

Hale hodowlana

konstrukcja tunelowa przy odpowiednim doposażeniu sprawdzi się również jako struktura do hodowli zwierząt. Osłona z plandeki oraz wzmocniony stelaż sprawdzą się równie dobrze jak murowane obiekty, z tym wyjątkiem, że taki namiot jest kilka razy tańszy. Montaż przebiega o wiele szybciej niż budowa stałego budynku.Ponadto można taką halę wyposażyć w ogrzewanie, automatyczne dozowniki wody i pokarmu, wentylację i wszystko, co jest konieczne do optymalnego chowu. Już sam tunel bez dodatkowych akcesoriów poprawia warunki hodowlane zwierząt, prowadząc do jeszcze lepszych efektów hodowli.

Dlaczego warto zainwestować w konstrukcję tunelową?

Stalowa konstrukcja oparta na rurach i profilach daje pewność, że struktura będzie wytrzymała. 21 lat istnienia firmy Stal Impex, która rozwinęła produkt Krosagro, to gwarancja stabilności i wysokiej jakości wykonania. Będąc producentem konstrukcji stalowych, w tym tuneli foliowych, hal magazynowych, namiotów garażowych, sezonowych cieplarni, drobnych inspektów, mini tuneli foliowych itp., można dostrzec, jak na przestrzeni lat zmieniała się firma jak i produkt. Choć na rynku istnieje wiele tanich zamienników, to od samego początku firma stawia na jakość wykonania. Na każdym etapie produkcji dokłada się starań, aby produkt finalny był optymalny i w pełni sprawdzał się w roli, którą ma odegrania. Ta polityka firmy sprawiła, że na przestrzeni lat spółka pozyskała wiernych klientów indywidualnych i hurtowych

Zastosowanie tuneli foliowych

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

W jaki sposób kupić rośliny przez internet?

Internet to miejsce, w którym w łatwy sposób można znaleźć wszystkie dobra potrzebne zarówno początkującemu jak i doświadczonemu ogrodnikowi. Szeroka…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać groszek pod osłonami?

Groszek jest jedną z najpopularniejszych roślin strączkowych. Niepowtarzalny słodki smak i duża wartość zdrowotna warzywa, które jest niezastąpionym składnikiem sałatek,…

Więcej
Tunele foliowe

Tunel foliowy do okrywania roślin na zimę

Tunel foliowy do okrywania roślin na zimę to skuteczna ochrona przed niskimi temperaturami. Te mogą pojawić się wczesną wiosną a…

Więcej
Tunele foliowe

Kiedy rozpocząć uprawę pomidorów w tunelu foliowym?

Jeśli masz wątpliwości, kiedy rozpocząć uprawę pomidorów w tunelu foliowym, podpowiemy Ci, że możesz to zrobić jesienią lub wczesną wiosną….

Więcej
Tunele foliowe

Jak zainstalować tunel foliowy? krok po kroku

W tym filmie dowiecie się Państwo jak krok po kroku zainstalować tunel foliowy aby móc cieszyć się hobbystycznym tunelem wielowegetacyjnym….

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Jakie kupić akcesoria do tunelu foliowego?

Posiadanie tunelu foliowego umożliwia wydłużenie wegetacji roślin i prowadzenie ekologicznych upraw pod osłonami. Po wyborze stelażu oraz osłony nadchodzi moment…

Więcej