Usuwanie główki i pielęgnacja kampanuli

Jak usunąć główki kampanuli?

Opanowanie sposobu usuwania główki kampanuli jest proste i wymaga jedynie odpowiedniego wyczucia czasu i cięcia. W tym artykule omówimy również jak dbać o kampanulę i jakie problemy mogą pojawić się przy jej uprawie. Niezależnie od tego, pociesz się wiedzą, że kampanuly są łatwe w uprawie i zawsze możesz użyć szklarni, aby utrzymać ich idealne środowisko.

Kwiaty dzwonkowate rosną w strefach od 3 do 8, ale ważne jest, aby stosować gatunki i odmiany idealne dla danego obszaru. W przeciwnym razie, należy stworzyć i dostosować środowisko wewnętrzne i praktyki konserwacji do uprawy tych pięknych roślin. Usuwanie głogów to jedna z technik, która pozwoli Ci cieszyć się dłuższym okresem kwitnienia, ponieważ utrzymuje je w zdrowiu i zapobiega produkcji nasion.

Jak usuwać główki i inne wskazówki dotyczące pielęgnacji, aby odnieść sukces?

Usuwanie główki u kampanuli
Usuwanie główek to nie tylko sposób na utrzymanie schludnego wyglądu kampanuli. Jak wspomniano wcześniej, zabieg ten wydłuża okres kwitnienia, a nawet może przyczynić się do pojawienia się drugiego błysku kolorowych kwiatów. Podobnie jak w przypadku innych roślin, można sprawdzać, czy kwiaty kampanuli nie bledną, i usuwać je ręcznie lub przycinać sekatorem.

Upewnij się, że sprawdzasz łodygę kwiatu i odcinasz ją od nowego pąka bocznego, aby roślina mogła zakwitnąć później. Możesz także uszczykiwać martwe kwiaty i usuwać wszystkie inne chore części rośliny, takie jak łodygi i liście, aby pomóc roślinie zachować zdrowie i skupić jej energię na produkcji kwiatów. Idealne jest przycinanie główek co pięć do siedmiu dni w ramach pielęgnacji oraz przycinanie lub skracanie łodyg po zakończeniu kwitnienia kampanuli w celu ich odmłodzenia.

Pielęgnacja kampanuli po posadzeniu

Poza usuwaniem owłosienia bardzo ważna jest znajomość potrzeb i wymagań, jakie musi spełniać kampanula, aby dobrze się rozwijać. Na przykład, czy zapewniono roślinom odpowiednią odległość? Sadząc kampanulę, należy zapewnić im co najmniej 15-calowy odstęp.

Dlatego może być konieczne dzielenie tych roślin każdej wiosny lub jesieni, aby upewnić się, że nie są one przepełnione. Pamiętaj, że zatłoczone kwiaty wpływają na cyrkulację powietrza, co może sprzyjać chorobom i szkodnikom. Co więcej, campanulas kochają obszar, który otrzymuje bezpośrednie światło słoneczne, ponieważ wymagają tego do produkcji kwiatów.

Należy je także odpowiednio podlewać i nawozić. Należy jednak pamiętać, że kampanula, podobnie jak inne rośliny, nie radzi sobie dobrze z nadmiernym podlewaniem i przekarmianiem. Można sprawdzić powierzchnię przed podlewaniem, a uniwersalny nawóz każdej wiosny i w połowie lata powinien wystarczyć. Niektórzy ogrodnicy stosują także ściółkowanie w celu zatrzymania wilgoci i zwalczania chwastów.

Najczęstsze problemy w uprawie kampanuli

Aby ułatwić zwalczanie szkodników i chorób, można użyć szklarni. Stabilne warunki uprawy powinny zapobiec chorobom takim jak mączniak rzekomy, ale nadal niezbędna jest staranność, aby można było natychmiast zająć się problemem związanym z pączkowaniem. Liście kampanuli mogą również przyciągać mszyce, ślimaki i ślimacznice, więc upewnij się, że masz odpowiednie nawadnianie i natychmiast usuń te krytyki.

Jak sprawić, aby kampanula zakwitła ponownie?

Ogrodnicy chcą wiedzieć, jak przycinać liście kampanuli, aby wydłużyć okres jej kwitnienia. Jednak jednym z powodów, dla których prawdopodobnie jesteś zainteresowany jest to, jak sprawić, aby te wspaniałe rośliny zakwitły ponownie. Ogólnie rzecz biorąc, można reflower kampanuli na wiosnę, jeśli wykonasz pewne praktyki pod koniec jesieni, kiedy to wejdzie w stan spoczynku.

Szklarnia będzie również przydatna w tej sytuacji, ponieważ można umieścić rośliny gdzieś jasne, ale z bezpośredniego światła słonecznego. Pamiętaj, że campanulas wymagają światła dla zdrowia, ale bezpośrednie światło słoneczne może je szybko wysuszyć. W tym okresie należy jednak unikać nadmiernego podlewania i pozwolić, aby gleba wyschła przed podlaniem.

Kampanule są podatne na gnicie, zwłaszcza w przypadku nadmiernego podlewania w niskich temperaturach. Karmienie w tym czasie powinno być również sporadyczne, a przed rozpoczęciem wzrostu można nawozić je paszą dla pomidorów. Taka praktyka powinna pomóc w kwitnieniu w następnym sezonie.

Jak pobudzić kampanulę do spoczynku?

Innym częstym powodem słabego rozwoju kwiatów u kampanuli jest krótki okres spoczynku. W zimie należy zadbać o to, aby roślina przeszła w stan spoczynku. Dlatego należy podlewać rośliny mniejszą ilością wody i pozwolić kompostowi wyschnąć w miejscu o temperaturze około 54°F, aby ułatwić przejście w stan spoczynku.

W idealnych warunkach i przy odpowiedniej pielęgnacji można oczekiwać, że kampanula będzie kwitła od późnej wiosny do wczesnej jesieni. Kwiaty mogą utrzymywać się do sześciu tygodni. Aby przedłużyć kwitnienie, można je nawozić nawozem o wysokiej zawartości potasu, a także usuwać owady. Po kilku latach może zaistnieć potrzeba przesadzenia kampanuli w ramach regularnej pielęgnacji co dwa lata.

Podsumowanie

Kampaniele są nie tylko łatwymi w uprawie dodatkami do ogrodu, ale przy konsekwentnej pielęgnacji powinny zapewnić długotrwałe kwitnienie. Jednym z wymogów jest wiedza na temat przycinania liści kampanuli, co na szczęście jest kolejną prostą metodą. Wystarczy przez pięć dni ścinać lub uszczykiwać wyblakłe kwiaty rośliny i to wszystko.

Usuwanie główek nie jest jednak jedynym zabiegiem pielęgnacyjnym, który należy wykonywać w przypadku kampanuli. Pamiętaj, że do kwitnienia potrzebują one światła, a odpowiednie odżywianie i podlewanie zapewni im zdrowie. Pomocne będzie również umieszczenie ich w stabilnym środowisku, takim jak szklarnia, aby zapobiec chorobom i problemom w znacznie bardziej komfortowy sposób.

Jak usunąć główki kampanuli?

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Tunele foliowe

Jak dużo CO2 dostarczać do upraw w tunelu foliowy?

Jak dużo CO2 dostarczać do upraw w tunelu foliowy? Jeśli zadaliśmy sobie to pytanie kilka razy, to znaczy że planujemy…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak pozbyć się rdzy na trawie: krótki przewodnik

Zarażenia trawnika chorobą grzybiczą wywołaną przez rdzowce jest nierzadkim problemem w wielu ogrodach. Dlatego musisz wiedzieć, jak pozbyć się rdzy…

Więcej
Tunele foliowe

Czym jest mini tunel foliowy?

Dlaczego warto używać inspekty i mini tunele foliowe Czasami ze względu na brak wolnej przestrzeni trudno uprawiającemu postawić pełnowymiarowy tunel…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Prefabrykowane hale namiotowe

Prefabrykowane hale namiotowe cieszą się dużą popularnością w przemyśle, rolnictwie oraz produkcji. To tania alternatywa dla przedsiębiorców, którzy cenią sobie…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Namiot garażowy na motocykl

Namiot garażowy na motocykl to zastępstwo dla ociężałych blaszaków oraz murowanych budynków. To nieduża wolnostojące konstrukcja, pozbawiona fundamentów. Która dzięki…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Jak uprawiać kurkumę w domu i pod osłonami? | Poradnik dla początkujących

Kurkuma to egzotyczna roślina pochodząca z Indochin należy do rodziny imbirowatych, a jej kłącza są niezwykle podobne do imbiru. Znana…

Więcej