Tunele foliowe oraz namioty garażowe – pytania i odpowiedzi

Tunele foliowe oraz namioty garażowe - pytania i odpowiedzi

Tunele foliowe oraz namioty garażowe – pytania i odpowiedzi to zbiór wątpliwości jakie pojawiają się najczęściej u klientów Krosagro. W artykule rozwiejemy je, przekonując do zainwestowania w modułowe konstrukcje jako alternatywy wobec tradycyjnych budynków. 

Tunele foliowe oraz namioty garażowe – pytania i odpowiedzi od klientów 

Kilka lat na rynku konstrukcji modułowych sprawiło że jako marka, nabraliśmy sporo doświadczenia. Pozwala ono na dopasowanie w pełni funkcjonalnej struktury do potrzeb nawet najbardziej wymagającego klienta. W ofercie pojawiają się namioty garażowe, magazynowe i eventowe, tunele foliowe hobbystyczne, z wietrzeniami bocznymi a także akcesoria do nich. Zaopatrują się w nie ogrodnicy, małe firmy, posiadacze działek oraz terenów zielonych. Innym rodzajem produktów, o większych gabarytach są profesjonalne tunele foliowe i hale namiotowe. W nie inwestują przedsiębiorcy, którzy niewielkim kosztem otrzymują spore powierzchnie przechowalnicze.

Czym są modułowe konstrukcje stalowe? 

Struktura to połączone ze sobą elementy które tworzą gotową konstrukcję. Taki zestaw jest segmentem. W dowolnym momencie klient może zdecydować się na rozbudowę obiektu. Części są stale dostępne w magazynach producenta, a stany systematycznie uzupełniane.  Modyfikacje są możliwe kolumnowo i szeregowo.  

Z czego jest wykonany stelaż namiotów, tuneli i hal?

Stelaż wykonuje się z rur i profili oraz kształtek stalowych. Ich specyfikacja, grubość a także sposób zabezpieczenia przed korodowaniem różnią się w zależności od modelu.

Jak wytrzymała jest folia na cieplarni?

W konstrukcjach hobbystycznych, w ofercie znajduje się folia UV-2 i UV5. Cyfra wskazuje na ile sezonów powinna wytrzymać wedle zapewnień producenta. Sezon to pół roku, a więc folia UV-2 to bariera jednoroczna, zaś UV-5, dwuipółletnia. Bywa też że dana bariera będzie funkcjonalna nawet po tym terminie. Od tego czy wytrzyma zależy wiele czynników. Aby zagwarantować sobie jej trwałość, należy ją systematycznie dociągać, nie pozwolić na powstawanie zlodowaceń a w razie jakichkolwiek uszkodzeń korygować taśmą naprawczą. W strukturach do produkcji pod osłonami używa się folie trwalsze, przystosowane jest do uprawy całorocznej. 

Czy plandeka na namiotach jest całoroczna? 

Tego rodzaju obiekty przeznacza są do przechowywania całorocznego. W związku z czym osłona jest wstanie wytrzymać obciążenia śniegowe i nacisk od silnego wiatru co też pozwala na stosowanie je o każdej porze roku. Barierę łączy się do stelaży za pomocą pasków, które zaciska się na elementach. Te szczelnie przylegając znoszą nawet trudne warunki atmosferyczne. 

Jak zakotwić tunel i namiot do podłoża?

Wśród dostępnych opcji są dwa rodzaje kotew. Pierwsze zasypuje się ziemią, utwardza a następnie montuje pozostałe elementy konstrukcji. Po zdemontowaniu konstrukcji można je wykopać a następnie zlokalizować w innym miejscu.  Drugim sposobem to umieszczenie kotew w wcześnie wykopanych otworach a następnie zalanie ich betonem. Zwiększa to stabilność konstrukcji, lecz sprawia że namiot staje się obiektem budowlanym a nie tymczasowym, jak to byłoby w poprzednim przykładzie. 

Czy namioty i tunele są mobilne?

Po zdemontowanie a następnie przetransportowaniu do innej lokalizacji, struktura będzie dalej funkcjonalna. Proces można powtarzać tak wiele razy jak to jest konieczne. To spory atut dla branż które systematycznie zmieniają miejsce usług. Bywa również korzystne w rolnictwie, kiedy okaże się że dana przestrzeń powinna odpocząć od dalszych upraw aby uniknąć zmęczenia gleby. Zdemontowanie konstrukcji jest równie proste co jej montaż. Innym przykładem ruchomej konstrukcji jest tunel foliowy przesuwny, który porusza się na specjalne do tego zaprojektowanych pługach, które ciągnie się za pomocą auta terenowego, traktora lub ciągnika. Planując nasadzenia w pasie plantator, może ustawić cieplarnie tam gdzie w danym momencie jest potrzebna.

Czy konstrukcje modułowe to budynki tymczasowe?

To w jaki sposób zostały zakotwione, będzie oznaczać czy staną się budynkami tymczasowymi lub stałymi. W zależności od miejsca, norm oraz regulacji, pozwolenie na budowę będzie wymagać więcej lub mnie wysiłku. Obiekty ruchome w interpretacji prawa wymagają zgłoszenia do odpowiedniego wydziału. Aby jednak nie komplikować sprawy, warto udać się do urzędu gdzie pracownik udzieli nam informacji w tym temacie. 

Czy struktury okryte folią lub plandeką są trwałe?

Zwykle są to obiekty całoroczne, których konstrukcja oraz pokrycie jest zaprojektowane tak aby sprostać nawet trudnym warunkom atmosferycznym. Jako przestrzenie użytkowe są w pełni bezpieczne do magazynowania towaru, garażowania maszyn i eksploatacji przez pracowników.

Do czego używać hal, namiotów i tuneli?

Choć w nazwie zwykle mają określenie funkcji, jak magazynowa, rolnicze, hodowlana lub garażowa, to jednak nie trzeba się tym kierować. Ze względu na swój uniwersalny charakter można je dostosować do profilu działalności własnej firmy. Zaadaptować tak aby w każdym calu dopasować ją do potrzeb przedsiębiorstwa. 

W jaki sposób konstrukcje są zabezpieczona stal przed korodowaniem?

Choć struktury okryte są plandeką lub folią, to jednak zbierająca się wilgoć w powietrzu oraz ta która uchodzi z podłoża, oddziałuje na obiekt. Aby wydłużyć jego żywotność, zmniejszyć podatność na korozję każdy element jest pokrywany warstwą cynku. Powłoka nanoszona jest metodą galwaniczna lub ogniową. Spowalnia proces starzenia, a przy cyklicznej konserwacji gwarantuje że zachowa funkcjonalność na długie lata. 

Tunele foliowe oraz namioty garażowe - pytania i odpowiedzi

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Hodowla róż pod osłonami

Hodowla róż pod osłonami to częsty powód zakupu tuneli foliowych przez plantatorów. Te pożądane przez rynek kwiaty, cieszą się niesłabnącym…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Namiot garażowy na motocykl

Namiot garażowy na motocykl to zastępstwo dla ociężałych blaszaków oraz murowanych budynków. To nieduża wolnostojące konstrukcja, pozbawiona fundamentów. Która dzięki…

Więcej
Bez kategorii

Hala namiotowa do kruszywa

Hala namiotowa do kruszywa wykonana ze stali ocynkowanej ogniowo, pozwala na bezpieczne przechowywanie materiałów sypkich. Bez utraty ich właściwości co…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Gnojówka roślinna do upraw pod osłonami

Gnojówka roślinna do upraw pod osłonami to naturalny nawóz wzbogacający plon o makro i mikroelementy. Może być używany jako środek…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Projekt hali namiotowej

Projekt hali namiotowej to opracowywany na samym wstępie schemat, który odpowiada za cały proces realizacji. Od tego dokumentu zależy cena,…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Namioty przemysłowe dla firm

Namioty przemysłowe dla firm o konstrukcji z rur i profili, znajdują swoje zastosowanie w różnych rodzajach produkcji. Hale namiotowe to…

Więcej