Jak wybrać producenta tuneli foliowych?

Jak wybrać producenta tuneli foliowych?

Tunel foliowy jest wielofunkcyjną oraz uniwersalną konstrukcją. Dla małych firm, gospodarstw, rolników, plantatorów, hobbystycznych ogrodników to struktura, w której można kompleksowo uprawiać rośliny. Metoda prowadzenia warzyw i owoców pod osłonami to przyszłość całego rolnictwa.

Dzieje się tak za sprawą coraz większego zapotrzebowanie na produkty rolne. Rosnąca liczba ludzi, otwarty rynek, zmieniający się klimat, moda na żywność ekologiczną, rosnąca branża przetwórcza to zaledwie kilka z powodów, które powodują, że właściciele ziemi optymalizują procesy uprawy. Jednym ze sposobów maksymalizacje plonu, a zminimalizowania wydatów, jest prowadzenie roślin pod osłonami.

Wybieranie producenta tuneli foliowych

Kształt, długość, powłoka antykorozyjna, rodzaj folii oraz rodzaj zakotwienia to kilka z cech, między którymi będzie wybierać inwestor. Wybór odpowiedniego tunelu foliowego w pełni przystosowanego do planowanej plantacji to gwarancja sukcesu. Nie warto podejmować decyzji pochopnie, tylko przemyśleć, która z opcji będzie najlepsza. 21 lat funkcjonowania firmy Stal Impex, właściciela marki Krosagro, na rynku to czas pełen doświadczeń, decyzji i planowania. Świadomośc tego, że dany wybór ma swoje odbicie w przyszłości, stało się filozofią i wyznacznikiem działań całej firmy. Marce Krosagro zależy nie na jednorazowej sprzedaży, ale nawiązaniu długiej relacji z Klientem. Bez względu na to, czy to hobbystyczny ogrodnik, hurtownik, małe bądź większe centrum ogrodnicze czy ogromny producent roślin. Produkujemy tunele ogrodnicze dla każdego typu odbiorców, starając się dostarczyć produkt wysokiej jakości, który przetrwa wiele lat, a z sezonu na sezon będzie zapełniał się coraz większą liczbą warzyw i owoców.

Specyfika tunelu foliowego

Tunele foliowe na przestrzeni lat ulegały wielu modyfikacjom. Technologia ich produkcji ciągle jest ulepszana. To już nie tylko rury i profile, na które nakłada się folię, często to monumentalne wielonawowe struktury doposażane w nowoczesną technologię wspierającą uprawy. To, jak bardzo jest rozbudowana branża upraw pod osłonami, można dostrzec po tym, jak rozwinięty jest cały przemysł dotyczący jej bezpośrednio. Producenci nasion, maszyn, firmy logistyczne, branża magazynowa dedykują wiele rozwiązań właśnie tunelom i szklarniom. Jeszcze kilka lat temu osoby prowadzące foliaki był futurystycznymi wizjonerami. Teraz, aby nadążyć za popytem, to już standard.

Od elementu do cieplarni

Każda część tunelu: łuki, kotwy, wsporniki, łączniki, obejmy, profile i rury są wytwarzane przez zakład produkcyjny. Jest to praca dziesiątek ludzi, którzy pracują nad tym, aby szklarnie hobbystyczne i profesjonalne były optymalnymi strukturami. Cały proces zaczyna się od surowego materiału, który z czasem nabiera kształtu, ulega wielu modyfikacjom, aby w ostatecznej formie stać się konstrukcją stalową.

Stalowa konstrukcja do upraw pod osłonami

W chwili, kiedy potencjalny Klient trafił na stronę internetową Krosagro, zaczyna planować zakup namiotu ogrodowego. Jeśli jest to obiekt od 5 m2 do 60 m2 ma możliwość nabycia go u któregoś z dealerów marki lub składając zamówienie poprzez formularz kontaktowy. W przypadku profesjonalnych tuneli foliowych, istotne jest, aby inwestor wybrał któryś z dostępnych wariantów oraz elementy wyposażenia. Oferujemy kilka typów foliaków, różnią się konstrukcją, przeznaczeniem, dopasowaniem do konkretnych upraw.

Gotycki tunel foliowy

Struktura wyróżnia się spiczastymi łukami, które zaprojektowane są w taki sposób, aby pod osłoną zmieściła się jak największa objętość powietrza. Pozwala to na wytworzenie specyficznego mikroklimatu.

Tropikalny tunel foliowy

W porównaniu do szklarni gotyckiej ten model ma asymetryczne wykończenie dachowe. Jedna strona dachu zwykle jest bardziej stroma od drugiej. To rozwiązanie stosuje się, aby w czasie chłodnych i zimnych pór roku cieplarnia “zbierała” więcej promieni słonecznych, a co z tym idzie wewnątrz była wyższa temperatura. Stałym elementem takich struktur jest wyposażenie w wietrzenia boczne. Są to kurtyny z folii, za którymi nałożona jest siatka przeciw owadom. Podciągnięte z obu stron, tworzą efekt cyrkulacji powietrza, a więc nadmiar ciepła lub wilgotności uchodzi poza obiekt.

Łukowy tunel foliowy

Podstawową konstrukcją tego typu są łuki rozstawiane z tą samą częstotliwością. Ich liczba może się różnić od preferencji, jaki i potrzeb Klienta. Tunel ogrodniczy tego typu to zamknięty obiekt, do którego wchodzi się przez drzwi lub bramę, skrzydłową lub rozsuwaną. Jest to także najbardziej ekonomiczna inwestycja, niska cena sprawia, że jest to dla wielu plantatorów pierwszy obiekt do upraw pod osłonami.

Tunel foliowy z wierzeniem

O wiele ważniejsza w tym przypadku jest nie sama cieplarnia, a wietrzenia boczne. Te mogą być z obu stron, wyłącznie jednej, zamontowane na dachu itp. Pod takimi strukturami uprawia się rośliny wymagające sporej ilości ciepła, lecz stałego poziomu wilgotności. Samo podnoszenie kurtyn oraz ich opuszczanie może być manualne albo automatyczne.

Sezonowy tunel foliowy

Otwarte z obu stron struktury, w których istotny jest przepływ powietrza przez cały obiekt. Jest to rozwiązanie dedykowane sadownikom, osobom uprawiającym winogrona, borówkę amerykańską, truskawki, żurawinę itp. Osłona przyczynia się do polepszenia warunków do rozwoju roślin, a zarazem chroni warzywa i owoce przed czynnikami pogodowymi. Na czas zimy folię podwija się na stelaż, a samą strukturę zostawia. Ocynkowana stal jest odporna na korodowanie, a więc nie zniszczeje od wystawienia jej na działanie śniegu i deszczu.

Tunel foliowy z kratownicą

Obiekt do miejsc, gdzie istnieją niesprzyjające uprawie warunki, jak silny wiatr, obfite opady. Na łukach oraz wspornikach montuje się element wzmacniający, zwiększający obciążenie i stabilność konstrukcji.

Gdzie kupić komercyjny tunel ogrodniczy?

Producentów tuneli foliowych jest sporo, każdy oferuje inny typ produktów, nie ma co ukrywać, że jedne są lepsze, a inne gorsze. Podczas przeglądania ofert, warto rozważyć każdą opcję, poznać opinie z kilku źródeł, zastanowić się nad pulą pieniężną, które chcemy przeznaczyć, a wreszcie dokonać wyboru.

Dlaczego warto wybrać tunele foliowe Krosago? Przez lata doświadczeń na zasadzie obserwacji, zmieniającego się rynku, nowoczesnych technologii marka wypracowała asortyment dostosowany do każdej kieszeni. Właśnie ta uniwersalność jedna nam Klientów indywidualnych, hurtowych i inwestorów. Firma tworzy kompleksowe struktury z celem eksploatacji ich przez lata, z możliwością rozbudowy, doposażenia i zmiany ich funkcji na coś zupełnie innego. Oczywiście w internecie inwestor znajdzie tańsza ofertę, jednak Krosagro gwarantuje stabilność i solidność swoich produktów. Dowodem na to jest 21 lat działalności firmy Stal Impex na rynku, rozpoczynając od małego wytwórcy do międzynarodowego producenta konstrukcji stalowych.

Jak wybrać producenta tuneli foliowych?

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać bukszpan z sadzonek. 9 prostych kroków

Niezliczeni entuzjaści ogrodnictwa próbują dowiedzieć się, jak rozmnażać bukszpan z sadzonek i nie bez powodu! Jeśli jesteś jednym z nich,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa ogórków w tunelu foliowym

Uprawa ogórka w tunelach foliowych jest banalnie prosta, o ile zapamiętamy kilka ważnych informacji. Roślina sadzona w cieplarniach przydomowych, jest atrakcyjna dla…

Więcej
Tunele foliowe

Czym jest mini tunel foliowy?

Dlaczego warto używać inspekty i mini tunele foliowe Czasami ze względu na brak wolnej przestrzeni trudno uprawiającemu postawić pełnowymiarowy tunel…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak założyć ogród kuchenny?

Ogród kuchenny to trend ogrodniczy, który powoli przekształca się w modę. Na wielu przydomowych działkach, niedaleko tylnego wyjścia, stoi tunel…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać gwiazdy betlejemskie? Uprawa i pielęgnacja poinsecji

Poinsecja (Euphorbia pulcherima), najczęściej nazywana gwiazdą betlejemską to niezwykle efektowna roślina z rodziny wilczomleczowatych. Pochodzi ona z terenów Meksyku i…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Pielęgnacja storczyków: jak uratować obumierające storczyki

Storczyki to kwiaty o wyjątkowej urodzie, które szturmem podbiły serca Polaków. Efektowne, łatwe w pielęgnacji i niedrogie, zdobią parapety wielu…

Więcej