Jaki jest najlepszy kolor światła do uprawy roślin w tunelu foliowym?

Jaki jest najlepszy kolor światła do uprawy roślin w tunelu foliowym?

Jaki jest najlepszy kolor światła do uprawy roślin w tunelu foliowym? Więcej niż jeden kolor światła byłby najlepszy lub najbardziej odpowiedni dla waszych pięknych roślin rosnących w tunelu foliowym; te kolory to niebieski i czerwony.

Jednak nie są to jedyne kolory światła, które mogą mieć wasze rośliny. Niebieski i czerwony to najlepsze kolory światła do uprawy zdrowych roślin w tunelu foliowym, ponieważ są one zbliżone do widma, które rośliny często wykorzystują.

Dodatkowo, wasze rośliny mogą również korzystać z zielonego i żółtego światła. Więc, jaki kolor światła będzie najlepszy do uprawy roślin w tunelu foliowym? Przekonajmy się!

Kolor światła w uprawach pod osłonami

Jako ogrodnik, ważne jest, aby zauważyć, że rośliny będą rosły dobrze z większością kolorów światła. Ilość i intensywność każdego koloru będzie większym czynnikiem decydującym niż kolor światła używanego dla Twoich roślin.

Ogrodnik jest odpowiedzialny za zapewnienie i monitorowanie właściwego koloru światła podczas uprawy roślin w tunelu foliowym oprócz innych warunków, takich jak temperatury.

Posiadanie kontroli nad środowiskiem tunelu foliowego jest jej zaletą, ponieważ można stworzyć otoczenie odpowiednie dla roślin, pomimo lokalizacji lub pogody, której doświadczamy.

Najlepszy kolor światła do uprawy roślin

Jaki kolor światła będzie najlepszy do uprawy roślin w tunelu foliowym? Ogrodnicy często wybierają zielone, żółte i pomarańczowe światło do uprawy roślin w tunelu foliowym, myśląc, że te kolory są z tego samego spektrum, które daje słońce.

My staramy się naśladować idealne warunki, których wasze rośliny potrzebują do optymalnego wzrostu w tunelu foliowym

Najnowsze badania pokazują, że aktywność fotosyntetyczna roślin jest w rzeczywistości w niebieskich i czerwonych częstotliwościach widma.

Jeśli chcesz mieć piękne i zdrowe plony, chciałbyś używać czerwonych i niebieskich świateł, ponieważ te kolory pochłaniają maksymalną ilość chlorofilu, korzystnego dla roślin.

Jednakże, należy również zrozumieć, że istnieją różne rodzaje świateł i kolorów, które można wykorzystać w tunelu foliowym do uprawy kwitnących roślin.

Podczas gdy niebieski i czerwony są najlepszymi kolorami do uprawy tych roślin, pełne spektrum światła LED grow będzie idealną opcją do uprawy roślin w tunelu foliowym

LED pod osłonami

Jaki kolor światła będzie najlepszy do uprawy roślin w tunelu foliowym? Kiedy używasz świetlówki, emituje ona niebieskie światło, które pomoże Ci osiągnąć bardziej krzaczaste rośliny.

Żarówki fluorescencyjne są również doskonałe podczas wysiewu roślin, ponieważ nie wydzielają zbyt dużo ciepła, co jest bardzo ważne do monitorowania podczas opieki nad roślinami rosnącymi w tunelu foliowym.

Jeśli zdecydujesz się na świetlówkę, aby zapewnić wzrost rośliny, możesz wybrać pomiędzy ciepłą bielą i chłodną bielą (z większą ilością niebieskiego koloru).

Jednak oświetlenie LED, bardziej energooszczędne i trwałe, wykorzystuje długości fal, których świetlówki nie używają.

Co więcej, właścicielowi, rolnikowi lub ogrodnikowi łatwiej jest wybrać rzeczywiste spektrum kolorów z lampami LED, czego nie mogą zapewnić świetlówki.

Mając to na uwadze, poniższe informacje omówią każdy kolor i jego różne skutki dla Twoich pięknych roślin, gdy rosną w tunelu foliowym.

Kolor niebieski

Podczas gdy ogrodnicy używają niebieskiego światła, zawsze należy pamiętać, że nacisk jest konieczny na mieszanie go z innymi spektrami lamp.

Niektóre rośliny mogą doświadczyć negatywnych skutków niebieskiego światła, takich jak zahamowanie wzrostu, ponieważ wpływa na kolor, akceptację energii i grubość liści roślin.

Minimalna intensywność niebieskiego światła jest wystarczająca, aby pomóc w dojrzałości i tempie wzrostu roślin i zminimalizować ich całkowitą utratę wody.

Kolor czerwony

Innym ważnym kolorem światła dla uprawy roślin w tunelu foliowym jest kolor czerwony. Czerwony kolor spektrum działa lepiej, jeśli połączyć go z niebieskim, aby osiągnąć dobrze rozwinięte i zdrowe rośliny na pewno.

Kolor czerwony jest pomocny dla wzrostu roślin, ponieważ odgrywa ogromną rolę w kiełkowaniu nasion, ekspansji liści i łodygi, a podczas kwitnienia etapów roślin.

Kolor zielony

Wśród unikalnego i pięknego spektrum kolorów, ogrodnicy mają tendencję do ignorowania koloru zielonego dla ich światła, ponieważ ma najmniejszą wydajność.

Kolor zielony jest nadal przydatny w fotosyntezie i struktury rosnących roślin, zwłaszcza w tunelu foliowym.

Zielony kolor światła pomaga wszelkie tunelu foliowym z grubych górnych baldachimów tak, że liście przebywające w dolnej części nadal otrzymywać wystarczającą ilość zielonego światła na własną rękę, aby uczestniczyć w fotosyntezie.

Intensywność światła vs kolor światła

Tak, intensywność światła jest ważniejsza niż kolor światła podczas uprawy roślin w tunelu foliowym. Oprócz poznania widma kolorów, ważne jest, aby zauważyć następny krok, który jest uświadomienie sobie znaczenia intensywności światła podczas uprawy roślin zdrowych w tunelu foliowym.

Ogólnie rzecz biorąc, im wyższy poziom intensywności światła dla waszych roślin, tym wyższy będzie wskaźnik fotosyntezy.

Należy pamiętać, że dodanie świateł wzrostu w tunelu foliowym jest kluczowe, ponieważ cieplarnia zmniejsza światło dostępne przez rośliny do fotosyntezy.

Wnioski

Utrzymanie optymalnych i idealnych warunków w szklarni może być wyzwaniem dla niektórych, ale nadal jest to bardzo osiągalne dla każdego.

Poza odpowiednimi warunkami i temperaturami potrzebnymi dla Twojego tunelu folioweg, zauważ, że kombinacja niebieskiego i czerwonego światła jest najlepsza dla Twoich rosnących roślin, ponieważ te kolory są najbardziej znaczące dla wzrostu roślin, stabilności i struktury.

Każdy kolor ma inny, ale równie istotną rolę dla zdrowia roślin, więc ważne jest, aby dowiedzieć się ilość lub intensywność światła dla każdego koloru rośliny będą potrzebować podczas uprawy w tunelu foliowym.

Niemniej jednak, jaki kolor światła będzie najlepszy dla świecących roślin w tunelu foliowym zależy albo od rośliny, albo od Ciebie. Dzięki za przeczytanie i mamy nadzieję, że sprawdzisz nas ponownie!

Jaki jest najlepszy kolor światła do uprawy roślin w tunelu foliowym?

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Rośliny towarzyszące dla groszku cukrowego

Groszek cukrowy to jedna z tych roślin, której po prostu grzech nie mieć w przydomowym ogródku. Jego dekoracyjny wygląd, bezproblemowa…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak i kiedy dzielić trawy ozdobne? 2 proste kroki

Postaramy się o udzielenie jak najprostszej odpowiedzi na pytanie, o to, jak dzielić trawy ozdobne. W tym celu opiszemy dwa…

Więcej
Tunele foliowe

Wiosna pod osłonami w tunelu foliowym

Wiosna w tunelu foliowym to dla ogrodników i roślin pora przebudzenia. Warzywa, owoce i zioła będą rozwijać się prawidłowo tylko…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Czym jest biały osad na powierzchni ziemi w tunelu foliowym?

Czym jest biały nalot utrzymujący się na ziemi ogrodniczej w mojej szklarni? W szklarni lub też tunelu może czekać Cię…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak podlewać orchidee rosnące w mchu torfowca?

Od dłuższego czasu moda, na uprawianie storczyków nie mija. W kwiaciarniach i marketach pojawiają się coraz to inne olśniewająco piękne…

Więcej
Tunele foliowe

Nowoczesne tunele foliowe – ogrodowe i profesjonalne

Wyobrażenie o uprawach pod osłonami systematycznie się zmienia. Jeszcze kilka lat temu ujrzenie tunelu foliowego było zjawiskiem rzadkim, teraz wystarczy…

Więcej