Jaka temperatura jest zbyt wysoka dla szklarni i dlaczego?

Jaka temperatura jest zbyt gorąca dla szklarni i dlaczego?

Na pytanie: “Jaka temperatura jest zbyt gorąca dla szklarni?” Zazwyczaj odpowiada się w zależności od tego, jaki rodzaj rośliny znajduje się w środku. Idealna temperatura wewnątrz Twojej szklarni zmienia się dla każdej rośliny, ponieważ różne rośliny wymagają innej ilości temperatury, aby dążyć.

Niemniej jednak, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jaka temperatura jest zbyt gorąca dla szklarni, to po prostu czytaj dalej!

Temperatura idealna dla Twojej szklarni

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy szklarnie są zbyt gorące? Cóż, odpowiedź na to pytanie brzmi: tak. Więc, jaka temperatura jest zbyt wysoka dla szklarni? Maksymalna temperatura, z którą rośliny mogą sobie poradzić to 80 stopni Fahrenheita, a jeśli jest ona wyższa, rośliny mogą uschnąć.

Istnieją jednak rodzaje roślin, które mogą wytrzymać nawet 90 stopni Fahrenheita! Ale oczywiście, nie chcesz iść zbyt daleko od tego, jak szklarnie mogą szybko ogrzać się.

Niezależnie od tego, oto lista roślin tolerujących ciepło i wrażliwych na ciepło dla Twojej świadomości:

Rośliny tolerujące ciepło

Poniższe rośliny mogą cieszyć się letnimi upałami razem z tobą, ponieważ są w stanie przetrwać nawet przy temperaturze 90 stopni Fahrenheita.

 • Bakłażan
 • Okra
 • Pomidory
 • Słodkie ziemniaki
 • Arugula
 • Ogórki
 • Kapusta
 • Arbuz
 • Fasola
 • Papryczki chili

Mimo że rośliny te mają większą tolerancję na ciepło, nie należy dopuszczać do sytuacji, w której poziom ciepła osiąga 90 stopni, ponieważ może to spowolnić fotosyntezę roślin.

Jednak rośliny te mogą nadal kiełkować pomimo upałów, co czyni je idealnymi roślinami startowymi dla osób początkujących w ogrodnictwie szklarniowym, które nadal obawiają się, że ich szklarnia będzie zbyt gorąca.

Rośliny wrażliwe na ciepło

Rośliny, o których wspomnimy wymagają dodatkowej opieki; mogą one wytrzymać temperaturę około 75-78 stopni Fahrenheita.

 • Buraki
 • Brokuły
 • Marchew
 • Kolendra
 • Kalafior
 • Groch
 • Brukselka
 • Jarmuż
 • Cebula
 • Sałata

Następujące rośliny są wrażliwe, gdy temperatura osiąga 85 stopni Fahrenheita. W związku z tym, chcesz obniżyć temperaturę wewnątrz dla tych roślin, aby przetrwać.

Szczególnie w lecie, jeśli chcesz, aby jarmuż dodać do swojej diety, upewnij się, że temperatura nie pójdzie do 85 stopni Fahrenheita.

Co powoduje przegrzewanie się szklarni?

Poza wiedzą, jaka temperatura jest zbyt wysoka dla szklarni, powinieneś również zrozumieć, że istnieją przypadki, w których pewne czynniki powodują, że Twój grow room wytwarza lub przechowuje więcej ciepła. Oto kilka powodów:

Lokalizacja szklarni

Może to być miejsce, w którym umieszczasz swoją szklarnię. To dobrze, że wasze rośliny otrzymują dużo światła słonecznego, ale pamiętajcie, że zbyt duża jego ilość może je zabić.

Dlatego sugerujemy, abyście umieścili termometr wewnątrz szklarni, aby monitorować zmiany temperatury. Nie chcecie także, aby pogoda ciągle się zmieniała, ponieważ zaburza to proces rozwoju roślin, powodując ich przestawianie.

Bądź stały i zawsze pamiętaj, aby zapewnić odpowiednią ilość ciepła, światła słonecznego i wody, aby twoje zieleniny były zdrowe.

Środowisko zewnętrzne

Dodatkowo, temperatura na zewnątrz szklarni może zwiększyć lub odebrać ciepło wewnątrz.

Szklarnia zatrzymuje ciepło, które pomaga ogrzać ziemię wewnątrz, co jest korzystne dla wzrostu roślin. Z drugiej strony, jeśli na zewnątrz jest zbyt gorąco, możesz równie dobrze wyłączyć ogrzewanie i podlać rośliny w celu regulacji ciepła.

Upewnij się również, że Twoja szklarnia ma odpowiednią wentylację, aby powitać świeże powietrze wewnątrz, ponieważ zbyt duża wilgotność może powodować choroby roślin.

 

Sposoby na chłodzenie szklarni

Teraz, gdy jesteś pełen informacji na temat maksymalnej temperatury w szklarni, możesz również dodać jak ją schłodzić.

Istnieją różne sposoby, aby utrzymać szklarnię w chłodzie, szczególnie latem. Nie musisz się martwić o swój budżet, ponieważ niektóre z nich nie wymagają od Ciebie wydania ani centa! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

System wentylacyjny

Brzmi drogo? Cóż, to tylko otwieranie drzwi szklarni lub otworów wentylacyjnych, aby wpuścić powietrze, proste jak to!

Wentylacja jest najprostszym sposobem na ochłodzenie pomieszczenia do uprawy; pozwala na przepływ powietrza, aby wypuścić ciepło na zewnątrz, pozwalając powietrzu z zewnątrz wejść do środka.

Używanie wentylatorów

Tak jak my, używamy wentylatorów do chłodzenia się w lecie. Tak samo jak system wentylacyjny, pozwala on na przepływ powietrza, aby ochłodzić szklarnię.

Jeśli otwieranie drzwi szklarni nie działa, to może nadszedł czas, aby otworzyć portfel i zacząć inwestować w wentylator.

Cień

Jakkolwiek prosto to brzmi, umieszczenie szklarni pod cieniem pomoże jej się ochłodzić. Za każdym razem, gdy słyszysz słowo “cień”, automatycznie myślisz o drzewach. Dlatego posiadanie drzew z dużymi liśćmi i wysokimi baldachimami bardzo Ci pomoże!

Jeśli jednak nie masz drzew na swoim podwórku, użyj tkanin cieniujących i siatek jako alternatywy. Odpowiednim materiałem będzie aluminet, ponieważ nie nagrzewa on wnętrza szklarni.

Podlewanie

Regularne podlewanie roślin po prostu nie wystarczy. Szczególnie w lecie, podobnie jak ludzie odwadniają się z powodu braku wody lub piją małe ilości wody, rośliny potrzebują więcej wody, aby pomóc im radzić sobie z gorącą pogodą.

Rośliny też się pocą! Poprzez transpirację, chłodzą się tracąc wilgoć. Dlatego one także muszą być nawodnione!

Wniosek

Wiedząc jaka temperatura jest zbyt wysoka dla twojej szklarni, mamy nadzieję, że zapewnisz swoim roślinom ich podstawowe potrzeby, aby mogły się rozwijać i obficie plonować. Bądźcie cierpliwi i zdeterminowani.

Mamy nadzieję, że zastosujesz swoje doświadczenia z tego artykułu. Dziękujemy za przeczytanie i jesteśmy pewni, że przeczytasz u nas jeszcze nie raz!

Jaka temperatura jest zbyt gorąca dla szklarni i dlaczego?

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać Calibrachoa z nasion?

Czy nie zachwyca Cię widok całej kaskady drobnych dzwonków wylewających się kolorową falą z doniczek umieszczonych na balkonach, tarasach i…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać gwiazdy betlejemskie? Uprawa i pielęgnacja poinsecji

Poinsecja (Euphorbia pulcherima), najczęściej nazywana gwiazdą betlejemską to niezwykle efektowna roślina z rodziny wilczomleczowatych. Pochodzi ona z terenów Meksyku i…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Tunel foliowy podczas pandemii

Tunel foliowy podczas pandemii pozwala na stworzenie bezpiecznej przestrzeni do produkcji żywności, ruchu na świeżym powietrzu a także zapewnienia sobie…

Więcej
Tunele foliowe

Jak zainstalować tunel foliowy? krok po kroku

W tym filmie dowiecie się Państwo jak krok po kroku zainstalować tunel foliowy aby móc cieszyć się hobbystycznym tunelem wielowegetacyjnym….

Więcej
Bez kategorii

Co uprawiać a co nie w tunelu foliowym?

Co uprawiać, a czego nie uprawiać w tunelu foliowym? Wydawałoby się że ze względu na optymalne warunki, jakie tworzy cieplarnia,…

Więcej
Bez kategorii

Wentylator do tunelu foliowego

Wentylator do tunelu foliowego to standardowe wyposażenie profesjonalnych cieplarni a także co raz częściej hobbystycznych foliaków. Koszt takiego urządzenia na…

Więcej