Jak używać światła do upraw pod osłonami w tunelu foliowym?

Jak używać światła do upraw pod osłonami w tunelu foliowym?

Trzeba znać dwa czynniki, aby wiedzieć, jak używać światła do upraw pod osłonami w tunelu foliowym? Jest to prawidłowy kolor i rodzaj światła. Na rynku jest sporo dostępnych produktów, jest w czym przebierać. Jednakże ilość odmian i marek może przytłoczyć. Poznanie właściwego wykorzystania lamp przynosi sporo korzyści z upraw w małym tunelu foliowym.

Regularne sprawdzanie warunków wewnętrznych jest niezbędne do utrzymania małej szklarni. Brak zapewnienia optymalnych warunków w pomieszczeniach wpłynie na wzrost roślin, ich zdrowie i wydajność. Jeśli mały tunel foliowy ma nieodpowiednie światło, rośliny nie będą produkować węglowodanów i stracą swoje rezerwy energii.

Podobnie jak utrzymanie zwykłego tunelu foliowego, nie popełnij błędu pomijając wykorzystanie światła wzrostu w małej szklarni. Mogą one mieć mniejszy rozmiar, ale wymagania roślin rosnących wewnątrz są nadal takie same.

Kompleksowy przewodnik jak używać światła wzrostu w małym tunelu foliowym

Właściwy kolor

Jednym z najbardziej mylących aspektów podczas korzystania z grow light jest wiedza, jakiego koloru użyć w małym tunelu foliowym. Nie ma różnicy z prawidłowego koloru do wykorzystania, czy używasz mały lub regularne cieplarnianych. Najważniejsze jest to, że chcesz światła o długości fali czerwonej i niebieskiej.

Czerwony i niebieski

Światła wzrostu w szklarni może wydawać się biały gołym okiem, ale mają długości fal. Czerwone i niebieskie światła są najlepsze dla świateł wzrostu, ponieważ wpływają na to, jak rośliny syntetyzują składniki odżywcze. Dlatego są one odpowiedzialne za energię i wzrost.

Wybierzcie światła, które producenci oznaczają jako zrównoważone, o pełnym spektrum lub naturalne.

Wysokie spektrum vs niskie spektrum

Dodatkowo, niektóre światła wzrostu mogą mieć numery wskazujące 400K lub 2700K. Użyj tego jako przewodnika, gdzie wyższy numer, tym zimniejsze światło. Dlatego większość ogrodników, którzy używają światła wzrostu do zachęcania liści wybrać 6500K.

Z drugiej strony, twoje rośliny będą również potrzebować ciepłego światła na 3000K, jeśli skupiasz się na produkcji owoców. Pamiętając o tym, można zacząć od świateł o wysokim spektrum do produkcji sadzonek. Następnie, użyj żarówek o niskim spektrum, aby pomóc w kwitnieniu i owocowaniu.

Typ światła

Żarowe

Najtańszym światłem, które można zastosować w małym tunelu foliowym jest światło żarowe. Jednak szybko się nagrzewają, więc należy zapewnić bezpieczną odległość około 24 cali od roślin. Oprócz tego, że są tanie, żarówki żarowe są również łatwe do zainstalowania.

Mają one jednak krótką żywotność w porównaniu z innymi i wymiana będzie częstsza.

Fluorescencyjne

Światła fluorescencyjne są jedną z najlepszych opcji do użytku wewnętrznego. Na początek, ten typ jest bardziej energooszczędny i długotrwały w porównaniu do żarówek. Nie musisz się również martwić o ciepło, które wytwarzają, a ponadto możesz wybierać spośród rozmiarów i kształtów odpowiednich dla małego tunelu foliowego.

Żarówki fluorescencyjne emitują niebieskie światło, ale istnieją również światła o pełnym spektrum, idealne do uprawy.

HID

Można rozróżnić wysokoprężne lampy wyładowcze na wysokoprężne sodowe i metalohalogenkowe, które są najlepszymi lampami uzupełniającymi. Wysokociśnieniowe światła sodowe emitują kolor czerwony, który jest najlepszy dla pączkowania i kwitnienia. Z drugiej strony, halogenek metalu jest niebieski kolor światła, który jest przydatny, aby zachęcić wzrost.

Te światła są również energooszczędne i długo żyją, ale są one najlepsze dla dużych tuneli foliowych skali niż małe. Mają duże oprawy i trudno jest znaleźć światła tego typu w małych mocach. Dodatkowo emitują ciepło, więc ustawienie ich w małej szklarni jest kłopotliwe.

LED

Najbardziej komfortowym światłem małym tunelu foliowym jest LED. W przeciwieństwie do HID, światła LED są małe, lekkie i łatwe do zainstalowania, co czyni je idealnymi do mini szklarni. Są one również długotrwałe bez niebezpieczeństwa ciepła i można wybierać spośród różnych spektrów.

Jak używać lamp do uprawy roślin

Po zrozumieniu tych dwóch kluczowych czynników, można z łatwością i pewnością używać lamp do uprawy roślin w małym tunelu foliowym. Zacznijcie od tego, że wiecie, kiedy używać lamp do uprawy roślin, co zależy od specyficznych wymagań plonu. Następnie należy zaprojektować ustawienie świateł, aby znajdowały się w bezpiecznej odległości od roślin.

W ogóle, można mieć światła 5 stóp od zakładu, ale można dostosować to w zależności od potrzeb konkretnego gatunku. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas i wysiłek, można również zainstalować przełącznik dla świateł wzrostu.

Z biegiem czasu i jak rośliny rosną, pamiętaj, że repozycjonowanie świateł będzie konieczne. Może nawet trzeba zmienić widmo i czas użytkowania.

Wnioski

Światło jest kluczowym czynnikiem dla wzrostu i zdrowia roślin, dlatego hodowcy w tunelach foliowych muszą zapewnić optymalne warunki oświetleniowe w pomieszczeniach. Można szybko nauczyć się, jak korzystać z lamp do uprawy roślin w małym tunelu foliowym, biorąc pod uwagę kolor i rodzaj światła.

Po zrozumieniu znaczenia spektrum i różnic między rodzajami światła, można przejść do konfiguracji świateł. Umieść je w bezpiecznej odległości i dostosuj zgodnie z wymaganiami rośliny.

 

Jak używać światła do upraw pod osłonami w tunelu foliowym?

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Bez kategorii

Hala namiotowa na plac budowy

Hala namiotowa na plac budowy to jedno z zastosowań struktur z rur i profili stalowych. Spore obszary terenu, na których…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Gnojówka roślinna do upraw pod osłonami

Gnojówka roślinna do upraw pod osłonami to naturalny nawóz wzbogacający plon o makro i mikroelementy. Może być używany jako środek…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Hale namiotowe małe i duże na zamówienie

Hale namiotowe to często wybierany typ konstrukcji stalowej, w który inwestują przedsiębiorcy. Dzięki uniwersalnej strukturze oraz modułowym sposobie zabudowy mają…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać Wilczomlecz (euphorbia milii) | Uprawa i pielęgnacja korony cierniowej

Wilczomlecz lśniący nazywany także koroną cierniową to pochodzący z wyżynnej części Madagaskaru sukulent, gdzie dorastając do wysokości 2 metrów, służy…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa kalafiora w tunelu foliowym

Delikatny smak kalafiora sprawia, że wiele osób decyduje się na jego uprawę. Warzywo podczas wegetacji powinno mieć stały poziom ciepła,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Dlaczego uprawiać jagody kamczackiej w tunelu foliowym?

Jagoda kamczacka z roku na rok staje się coraz większym rywalem borówki amerykańskiej. Smak leśnych jagód, działanie prozdrowotne, a zwłaszcza…

Więcej