Jak mierzyć temperaturę w tunelu foliowym?

Jak mierzyć temperaturę w tunelu foliowym

Wiedza o tym, jak mierzyć temperaturę w tunelu foliowym jest niezwykle ważna dla tych, którzy starają się uprawiać rośliny pod osłonami. Jeśli jesteś entuzjastą ogrodnictwa, który zamierza zapewnić plonu najlepsze warunki wzrostu, to dziś jest Twój szczęśliwy dzień.

Niewidzialne cząsteczki w powietrzu

Różne kombinacje dwóch lub więcej atomów tworzą cząsteczki gazu, które są obecne w powietrzu. Podczas gdy te cząsteczki nie są widoczne gołym okiem, wiedz, że są one w ciągłym ruchu z dużymi prędkościami. Gdy te niewidzialne cząsteczki poruszają się, mają tendencję do zderzania się z powierzchniami stałymi w okolicy, jak również między sobą.

Co to jest temperatura powietrza?

Temperatura powietrza jest miarą średnich ruchów przypadkowych atomów i cząsteczek. Kiedy cząsteczki mają więcej energii ruchu, wytwarzane jest więcej ciepła i temperatura powietrza, którą odczuwamy jest wyższa.

Jaki przyrząd jest używany do pomiaru temperatury powietrza?

Aby zmierzyć temperaturę powietrza, należy użyć termometru. W większości przypadków, termometry mogą wyglądać jak szklany pręt, który ma bardzo cienką rurkę wewnątrz niego.

Jeśli przyjrzysz się uważnie, zobaczysz, że w rurce tej znajduje się ciecz. Ciecz ta może być rtęcią lub alkoholem o czerwonym zabarwieniu. Zbiornik który wygląda jak bańka umieszczony u podstawy termometru jest odpowiedzialny za dostarczanie cieczy do wnętrza rurki.

Ponadto, gdy substancja płynna wzrasta, rozszerza się. Kiedy tak się dzieje, ciecz unosi się do góry wewnątrz rurki.  Szklany pręt jest oznaczony skalą, która może być albo w stopniach Celsjusza lub w stopniach Fahrenheita, będziesz w stanie określić pomiar temperatury powietrza.

Jak zmierzyć temperaturę powietrza: Podstawy

Ponieważ termometr działa w celu zmierzenia własnej temperatury, musisz umieścić go w cieniu, gdy mierzysz temperaturę powietrza. Pozwoli to termometrowi osiągnąć równowagę termiczną z cząsteczkami powietrza, które go otaczają i mierzy tę konkretną temperaturę.

Umieszczenie termometru w bezpośrednim świetle słonecznym spowoduje podgrzanie cieczy i da odczyt znacznie wyższy niż prawdziwa temperatura powietrza. To spowoduje, że termometr umieszczony pod światłem będzie mierzył swoją własną temperaturę, a nie temperaturę powietrza. Jeśli mierzysz temperaturę na zewnątrz, musisz dać mu kilka minut na dostosowanie się do temperatury powietrza na zewnątrz.

Czy uprawianie roślin w szklarni dla hobbystów to dobry pomysł?

Uprawa roślin w szklarni hobbystycznej jest jedną z najlepszych decyzji, jaką może podjąć każdy miłośnik ogrodnictwa. Chociaż jej założenie może wiązać się z dużymi kosztami, korzyści płynące z uprawy w szklarni znacznie przewyższą początkową inwestycję. Jeśli nadal nie jesteś przekonany, że uprawa roślin w szklarni hobbystycznej ma sens, być może ta lista korzyści po prostu zmieni Twoje zdanie:

Możesz uprawiać więcej roślin i wydłużyć ich okres wzrostu

Niezliczona ilość ogrodników decyduje się na uprawę w szklarni, aby móc hodować więcej odmian roślin i doświadczyć dłuższych okresów wegetacji. Ponieważ szklarnia hobbystyczna pozwala kontrolować klimat w zamkniętej przestrzeni, można w niej uprawiać rośliny tropikalne, nawet jeśli mieszka się na terenach, gdzie pogoda jest przeważnie zimna. Z drugiej strony, jeśli mieszkasz strefie z gorącym klimatem, posiadanie własnej szklarni hobbystycznej umożliwi uprawę znacznie większej ilości warzyw, roślin, ziół i kwiatów.

Zaoszczędzisz więcej pieniędzy na produktach

Założenie własnej szklarni hobbystycznej sprawi, że uprawa własnej żywności stanie się wygodniejsza. Co więcej, będziesz miał swobodę tworzenia najlepszych warunków, które pozwolą Ci zebrać większą ilość plonów. Dotyczy to również roślin, które zazwyczaj nie są dostępne w sezonie.

Ochrona przed agrofagami i zwierzętami

W otwartej uprawie ogrodnicy konfrontują się ciągłym zagrożeniem ze strony niszczycielskich insektów i szkodników. Nie jest niczym niezwykłym, że ich delikatne rośliny są niszczone przez robaki, mszyce, larwy, gąsienice, mączliki, stonkę ziemniaczaną, meksykańską stonkę fasolową, japońskie chrząszcze, skalary, szopy, króliki, jelenie i inne zwierzęta. Szklarnia hobby może służyć jako bariera ochronna przed szkodnikami i zwierzętami.

Ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Można uniknąć szkód w związku z trudnymi warunkami pogodowymi, które obejmują silne wiatry, ulewne deszcze, śnieżyce i gradobicia. Osłona z foli niweluje niszczycielską moc żywiołów.

Ogrodnictwo przez cały rok

Nie ma znaczenia, czy na dworze pada śnieg – nadal można czerpać radość ogrodnictwa, jeśli uprawia się je w szklarni hobbystycznej.

Wniosek z tego taki, że

Teraz, gdy już wiesz jak ważne jest nauczenie się mierzenia temperatury powietrza, możesz łatwo manipulować klimatem, któremu poddajesz swoje rośliny. Jeśli zdecydujesz się przenieść swoje doświadczenia ogrodnicze na wyższy poziom, zainwestuj w szklarnię dla hobbystów i odkryj całą gamę jej zalet!

Jak mierzyć temperaturę w tunelu foliowym

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe

Wiosna pod osłonami w tunelu foliowym

Wiosna w tunelu foliowym to dla ogrodników i roślin pora przebudzenia. Warzywa, owoce i zioła będą rozwijać się prawidłowo tylko…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak założyć ogród kuchenny?

Ogród kuchenny to trend ogrodniczy, który powoli przekształca się w modę. Na wielu przydomowych działkach, niedaleko tylnego wyjścia, stoi tunel…

Więcej
Tunele foliowe

Uprawy organiczne w tunelu foliowym

Organiczne jedzenie stało się symbolem zdrowego trybu życia. Coraz więcej osób szuka warzyw i owoców, które nie zawierają żadnych sztucznych…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przesadzić hibiskusa w trzech prostych krokach

Czy jesteś entuzjastą ogrodnictwa, który chce wiedzieć, jak przesadzić hibiskusa? Hibiskus należy do rodziny ślazowatych, ma pokrój drzewa lub krzewu,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Rozmnażanie storczyków, najlepsze sposoby

Storczyki to niezwykłe rośliny o zjawiskowym uroku i egzotycznej urodzie, w ostatnich latach szturmem podbiły serca wielu Polaków, stając się…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Hale łukowe – projekt na zamówienie

Modułowe konstrukcje stalowe coraz śmielej podbijają rynek, będąc skutecznym zamiennikiem dla stałych budynków. Hale łukowe to nie tylko optymalne rozwiązanie,…

Więcej