Jak gorąco może być w szklarni. Co trzeba wiedzieć

Jak gorąco może być w szklarni. Co trzeba wiedzieć

Ludzie mogą być czasami bardzo ciekawi; jeśli kochasz ogrodnictwo i szklarnie, możesz zastanawiać się nad różnymi rzeczami, w tym nad tym, jak gorąca może być szklarnia? Zazwyczaj szklarnia może nagrzać się do maksymalnej temperatury 100 stopni Fahrenheita.

Szklarnie są powszechnie używane do osłaniania i tworzenia idealnych warunków potrzebnych roślinie do przetrwania. Dzięki temu możliwe jest sadzenie roślin w dowolnym czasie. Chociaż szklarnie wymagają jest optymalna temperatura, w którym, jeśli nie obserwować, rośliny mogą być uszkodzone.

Rodzaj rośliny, która się rozwija jest zależny od temperatury. Dobra szklarnia pomaga Twoim roślinom w ich pełnym wzroście. Wyposażenie szklarni w pewne narzędzia może również pomóc w kontrolowaniu temperatury wewnątrz.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak gorąca może być szklarnia, czytaj dalej, a ten artykuł dostarczy Ci potrzebnej wiedzy.

Najwyższa temperatura

Zastanawiasz się, jak gorąca może być szklarnia? Boki szklarni mogą mieć maksymalną temperaturę 100 stopni Fahrenheita w zwykły słoneczny dzień.

W sezonie letnim, temperatura może stać się bardzo wysoka, dlatego regulacja temperatury jest krytyczna, ponieważ niektóre rośliny nie mogą żyć w ekstremalnych warunkach.

Cień, wentylacja i wilgotność są czynnikami, które umożliwiają ochłodzenie szklarni, aby mieć zdrowe rośliny. Zawsze należy pamiętać, że zbyt dużo ciepła słonecznego może spowodować zabicie roślin.

Jaka jest idealna temperatura w szklarni?

Jeśli kochasz pomidory i melony, Twoja szklarnia powinna być cieplejsza. Odpowiednia szklarnia pomaga roślinom rosnąć prawidłowo i zdrowo.

Najbardziej odpowiednia temperatura dla szklarni to 27 stopni Celsjusza. Utrzymanie tej temperatury oznacza dobre zbiory, większą produkcję i więcej pieniędzy.

Wilgotność i temperatura mogą się kumulować szybciej, jeśli masz dużo roślin, więc zastosowanie odpowiednich środków jest niezbędne.

Wskazówki dotyczące kontroli temperatury

Wentylacja i światło słoneczne są czynnikami, które wpływają na temperaturę w szklarni. Odblokowanie drzwi i okien na dachu może przyczynić się do ochłodzenia.

Inni, którzy dysponują dodatkowym budżetem, zazwyczaj inwestują w klimatyzację, aby upewnić się, że temperatura jest znośna.

Można zainstalować wywietrzniki dachowe, wywietrzniki boczne i drzwi, aby przepuszczać powietrze, dzięki czemu obszar jest mniej gorący. Posiadanie termometru może również pomóc w określeniu aktualnego stanu temperatury. W słoneczne dni zawsze pamiętaj o otwieraniu wszelkich możliwych sposobów na wpuszczenie powietrza.

Rośliny zależą od światła, aby rosnąć. Zacienienie szklarni może być użytecznym pomysłem, który może być wykorzystany jako broń do obniżenia temperatury. Możesz użyć farb cieniujących, aby szybciej i w sposób niedrogi przefiltrować siłę słońca.

Żaluzje mogą również pomóc. Istnieją dwa rodzaje żaluzji, zewnętrzne i wewnętrzne. Najbardziej przydatny jest zewnętrzny, ponieważ pomaga filtrować światło słoneczne, zanim przejdzie w szkło, dzięki czemu ciepło pozostaje wewnątrz. Są one również demontowalne i można je zdjąć w chłodniejsze dni.

Jeśli szukasz tańszego rozwiązania, siatki i moskitiery mogą stać się alternatywą dla żaluzji, ale upewnij się, że są one spięte razem.

Innym sposobem jest nawilżanie szklarni podczas ekstremalnych warunków pogodowych. Wilgotność wzrasta wewnątrz i pomaga roślinom wytrzymać upał. Dzięki temu można również uniknąć szkodników, które powszechnie rozwijają się w suchych warunkach. Często można to zrobić, ale upewnij się, że nie przesadzasz z wodą.

Narzędzia, których można użyć w obniżaniu temperatury

Jeśli masz trudny czas kontrolowania temperatury, pamiętaj, że zawsze możesz użyć pewnych narzędzi. Termometr jest niezbędnym elementem wyposażenia szklarni. Wystarczy jedno spojrzenie, aby uzyskać informacje o minimalnej i maksymalnej temperaturze w ciągu ostatnich 24 godzin.

Automatyczny otwieracz otworów wentylacyjnych również może wykonać pracę za Ciebie. Pomaga on w tym, reagując na odpowiednie działania. Jego tłok jest bezelektryczną reakcją na wysoką temperaturę, rozszerzając się i wypychając otwór wentylacyjny.

Zainstalowanie wentylatora to świetny wybór. Kiedy temperatura jest zła, a powietrze nie porusza się, różne choroby mogą rozprzestrzeniać się po całej szklarni. Posiadanie tego elementu sprawia, że rozsądna kontrola chorób, a także obniża nieco temperaturę.

Tkanina cień, który jest maskuje szklarni będzie blokować ciepło z dalszego wejścia. Kiedy kupujesz, to ma różne gęstości. Wybierając duży rodzaj gęstości sprawia, że tkanina jest ciemniejsza, co oznacza niższą temperaturę.

Wnioski

Powszechnie wiadomo, że szklarnia utrzymuje idealne warunki dla roślin do życia, nawet przy różnych porach roku.

Więc jak gorąco może być w szklarni? Szklarnia może stać się gorąca podczas letnich dni, mając maksymalną temperaturę 100 stopni Fahrenheita; dlatego też, bardzo ważne jest, aby mieć kontrolę nad temperaturą.

Optymalna temperatura dla szklarni to 27 stopni Celsjusza. Pod tym warunkiem, można mieć zdrowe rośliny. Jeśli trudno jest kontrolować temperaturę, zawsze można użyć narzędzi, które pomogą obniżyć ciepło.

Posiadanie otworów wentylacyjnych po różnych stronach szklarni pozwoli na przepływ powietrza, dzięki czemu temperatura będzie niższa. Mamy nadzieję, że nauczyłeś się czegoś z tego artykułu i możesz go zastosować w swoim codziennym życiu. Powodzenia i zawsze mądrze wykorzystuj swój czas!

Jak gorąco może być w szklarni. Co trzeba wiedzieć

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Namioty garażowe i magazynowe

Wygodne garażowanie auta w lecie

Samochód stale wystawiony na światło słoneczne starzeje się znacznie szybciej niż te, które zaparkowane są w garażu. Winne są temu…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Rozmnażanie storczyków, najlepsze sposoby

Storczyki to niezwykłe rośliny o zjawiskowym uroku i egzotycznej urodzie, w ostatnich latach szturmem podbiły serca wielu Polaków, stając się…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać karczochy w tunelu foliowym?

Tunel foliowy pozwala na uprawianie wielu roślin, których uprawa plenerowa nie byłaby możliwa. Wszystko dzięki osłonie, która tworzy swoisty mikroklimat,…

Więcej
Tunele foliowe

Dlaczego warto mieć tunel foliowy?

W ogrodach niemal jak grzyby po deszczu wyrastają coraz to bardziej nowoczesne konstrukcje pokryte folią. I corocznie pojawia ich się…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak zimować kolokazję- uszy słonia. Przewodnik krok po kroku

Potrzebujesz dowiedzieć się tylko o trzech krokach, aby z powodzeniem przezimować uszy słonia. Jedną ze wskazówek, będących sekretem udanego zimowania…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa winorośli pod osłonami

Uprawa winorośli w tunelu foliowym pozwala na otrzymania owoców słodszych oraz bardziej dorodnych, a osłona chroni uprawy przed przymrozkami i szkodliwymi czynnikami…

Więcej