Gotycki tunel foliowy

Gotycki tunel foliowy

Gotycki tunel foliowy jest charakterystycznym produktem, ze względu na kształt jaki przyjmuje. Półokrągłe spady po obu stornach namiotu, zawężający się dach przy samym szczucie zwiększa solidność konstrukcji. O tym dlaczego kształt hobbystycznej cieplarni jest ważny, opowiemy w niniejszym artykule.

Gotycki tunel foliowy do upraw pod osłonami

Forma konstrukcji z rur i profili jest dostosowana do warunków atmosferycznych jakie występują w strefie umiarkowanej. Niskie i wysokie temperatury, opady deszczu oraz śniegu a także silny porywisty wiatr. Do każdego z wymienionych efektów cieplarnia jest przygotowana. Przy wsparciu ogrodnika foliak może stać się całorocznym obiektem, wewnątrz którego przez 365 dni będzie trwać wegetacja. A jakie są zalety takiego rozwiązania?

Solidny cieplarnia do ogrodu

Deszcze i śnieg mają mniej przestrzeni na której mogą się zbierać. Wynikiem tego jest kształt kopuły. Po napiętej foli zsuwają się wszelkie opady. Jeśli śnieg zacznie się zbierać wystarczy zmieść go miotłą lub utrzymać wewnątrz foliaka dodatnią temperaturę. Jest to możliwe dzięki umieszczeniu wewnątrz niego ogrzewania. Struktura tez znacznie lepiej znosi silne podmuchy wiatru, rozprowadzając je po swoim aerodynamicznym kształcie równomiernie.

Powłoka antykorozyjna na namiocie ogrodniczym

Elementy stalowe od najmniejszej śrubki aż po największe części, pokrywa się warstwą która spowalniającą korodowanie. Przy cyklicznej konserwacji a także nanoszeniu nowych warstw, ocynkowany tunel foliowy zachowa swoją trwałość przez wiele sezonów. 

Wentylacja upraw pod osłonami

Tunel foliowy z wietrzeniem bocznym nazywany również wielowegetacyjnym jest wyposażony wentylację. Ta umieszczone na bokach kurtyny podwija się kręcąc korbami.. Nadmiar wilgoci lub ciepła zostaje usunięty, normalizując mikroklimat. Dla ogrodnika to szansa na uniknięcie przegrzania lub zawilgocenia cieplarni.

Modułowa konstrukcja stalowa

Stelaż wykonany w całości ze stali z rurkami o grubości 0,8 i średnicy 1,2 sprawia wytrzyma silne podmuchy wiatru i zalegający śnieg. Przytwierdzone do gruntu za pomocą kotew, wytrzymają bardzo trudna pogodę. Ustabilizowanie konstrukcji sprawia że można bez obaw zostawić konstrukcję na cały rok w ogrodzie. Stal pozwala również na powieszenie półek na których będą stać doniczki, zyskując dodatkowe miejsce na sadzonki.

Przestrzeń w cieplarni

Wysokość gotyckiego tunelu foliowego ma takie wymiary aby móc wewnątrz niego swobodnie manewrować w pozycji stojącej i klęczącej. Przejście jest na tyle szerokie że można wjechać do środka taczkami. Ogrodnik inwestując w parę drzwi zyskuje cieplarnie przelotową co ułatwia wiele rzeczy związanych z codzienną pielęgnacją roślin.

Estetyczny tunel foliowy 

Cieplarnia ma pełnić funkcję użytkową. Pozwalać ogrodnikowi na wytworzenie optymalnego klimatu, który przełoży się na dorodny plon. Oprócz tego bardzo ważne jest również aby struktura wyglądała atrakcyjnie. Zajmując przestrzeń w ogrodzie, nie powinna niszczyć kompozycji lecz wtopić się w design otoczenia. Tunele foliowe wykonane ze stali odbijają promienie słoneczne od konstrukcji, transparentna powłoka rozprasza światło wewnątrz. Zjawiskowo to wygląda na tle zachodzącego słońca, kiedy ostatnie promienie słońca rozświetlają wielokolorowe kwiaty pod osłonami.

Gotycki tunel foliowy

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Uprawa jadalnych kwiatów w tunelu ogrodowym

Jadalne kwiaty to dla wielu osób zupełna nowość, pomimo tego że od wieków spożywa się je na różny sposób. Istnieje…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Przycinanie roślin w tunelu foliowym

Przycinanie roślin nastręcza początkującym ogrodnikom wiele problemów. Niektórzy zbyt uważnie traktują ten zabieg, obawiając się uszkodzenia plonu i przez to…

Więcej
Tunele foliowe

Dlaczego warto mieć tunel foliowy?

W ogrodach niemal jak grzyby po deszczu wyrastają coraz to bardziej nowoczesne konstrukcje pokryte folią. I corocznie pojawia ich się…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Tymianek i najlepsze dla niego rośliny towarzyszące

Uprawa roślin towarzyszących to metoda sadzenia dwóch lub większej liczby roślin obok siebie. Towarzystwo takie pozwala na czerpanie korzyści z…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Hale logistyczne – cena oraz projekt

Branża transportowa to działalność, która prężnie rozwija się na całym świecie. Wraz z otwarciem granic, coraz lepszą infrastrukturą drogową oraz…

Więcej
Bez kategorii

Tunel foliowy z siatką przeciw insektom

Tunel foliowy z siatką przeciw insektom to zwykle konstrukcje z wietrzeniem bocznym. Umieszczone na obu stronach kurtyny z foli, które…

Więcej