Co uprawiać w tunelu hobbystycznym? Poradnik

Co uprawiać w małym tunelu foliowym?

Zanim dowiemy się, jakie są dobre rzeczy do uprawy w małym tunelu foliowym, konieczne jest, aby omówić, co to jest mini tunel foliowy. Tunel foliowy jest tak doskonała struktura do posiadania w Twojej okolicy, ze względu na to, co mogą zrobić dla plantacji.

Tunel foliowy odnosi się do struktury, która jest wyposażona w dach i ściany wykonane z doskonałego materiału przezroczystego, który obejmuje szkło, gdzie rośliny mogą rozwijać się w idealnych warunkach klimatycznych. Konstrukcje te obejmują od małych szop do budynków o rozmiarach przemysłowych. Mini tunel foliowy znany jest również jako chłodnia.

Posiadanie tunelu foliowego oferuje kilka korzyści. Bez względu na to, jaki jest Twój styl ogrodnictwa, tunel foliowy jest znany z tego, że zwiększa wydajność sadzenia, jak również wynik. Korzyści mogą obejmować zarządzanie klimatem, ochrona roślin, i dając upraw ich bardziej wydłużony sezon wegetacyjny, plus wiele więcej może zaoferować.

Co można uprawiać w małym tunelu foliowym?

Zwróćcie uwagę, że głównym punktem dyskusji jest uprawa w mini tunelu foliowym. Rozmiar jest mniejszy w porównaniu do tradycyjnej formy tunelu foliowego. Jakie więc rośliny najlepiej uprawiać w małym tunelu foliowym?

Wiosna

Wraz z nadejściem wiosny, mini tunel foliowy może być wypełniony różnymi młodymi roślinami, już od początku sezonu. Mogą to być rośliny uprawiane bezpośrednio z nasion, w tym Państwa świeże sałaty.

Lato

W sezonie letnim, mały tunel foliowy może być miejscem, w którym można uprawiać rośliny pod osłonami, takie jak bakłażany, ogórki, papryka i pomidory. Można również wykorzystać tę konstrukcję do domowych upraw w wariancie śródziemnomorskim.

Jesień

W sezonie jesiennym należy pamiętać, że popularnymi roślinami uprawnymi są kwiaty, takie jak pelargonie i fuksje, oraz warzywa, takie jak sałaty i sałaty. W sezonie jesiennym, w kierunku miesięcy zimowych, można również sadzić kapustę wiosenną.

Zima

Gdy świat zmierza ku zimie, warto zmienić schemat uprawy i posadzić fuksje, pelargonie i inne delikatne rośliny. Możesz również mieć cebulki do mini tunelu foliowego.

Uprawa bakłażanów w tunelu foliowym

Choć bakłażan może być uprawiany na zewnątrz, świetnie radzi sobie również w mini tunelu foliowym. Są one uprawiane w trzech i pół-calowy garnek na początku, a gdy garnek jest już wypełniona korzeniami, ogrodnik musi być w stanie transportować roślinę do dziewięciu-calowy garnek z kompostem w kwietniu, gdy rolnik jest w ogrzewanej konstrukcji lub tunelu foliowego. Następnie, to musi iść na początku maja lub czerwca, gdy uprawiane na zewnątrz.

Bakłażany mogą być również uprawiane bezpośrednio na otwartej przestrzeni w cieplejszych obszarach Europy, w odstępach dwóch stóp od siebie i pokryte włókniną w idealnej konfiguracji. Kluczem do sukcesu jest zapewnienie wystarczającej ilości ciepła i słońca, aby podnieść sceny wzrostu.

Można również użyć polietylenu do ogrzania gleby około dwóch tygodni przed sadzeniem, gdy zagrożenie mrozem i pokrycie młodej plantacji już zaaklimatyzował. Możesz mieć je w słonecznych obszarach przeciwko osłoniętych ścian. Pamiętaj, aby palik, woda, i usunąć resztę kwiatów.

Jak uprawiać ogórki w tunelu foliowym

Tymczasem, wśród najbardziej ekscytujących upraw do uprawy jest ogórek zbyt. Gwiazda sezonu wiosennego, ale ponieważ masz mały tunel foliowy, można mieć je w prawie wszystkich częściach roku.

Co można zrobić, to rozpocząć siew nasion ogórka w ostatnich trzech tygodniach przed datą mrozu, więc można być w stanie przesadzić je na tydzień przed mrozem słabnie. Jest to konieczne, ponieważ uprawa ma tendencję do bycia najbardziej podatną na uszkodzenia z powodu mrozu.

Grzejniki w tunelu foliowym mogą pomóc w uzyskaniu potrzebnego ciepła dla ogórków w okresie mrozów. W ten sposób nigdy nie będziesz musiał brać pod uwagę terminów przymrozków i będziesz mógł uprawiać ogórki przez cały rok.

Uprawa ogórków w doniczkach daje również wiele możliwości.

Zaleca się wysiewanie nasion do każdej z trzycalowych doniczek. Zapewnia to wystarczającą ilość miejsca do początkowego wzrostu rośliny.

Upewniamy się, że można zasiać rośliny w tak zwanych doniczkach torfowych. Dzięki czemu przesadza się je bez ekstrakcji. Trzy tygodnie po rozpoczęciu nasion, przygotować swój patch w ramach struktury, gdzie sadzonki dostać przeszczepione.

Uprawa papryki w tunelu foliowym

Po pierwsze, zacznij wysiewać nasiona w około osiem tygodni przed przesadzeniem. Utrzymuj temperaturę gleby na poziomie 32 stopni Celsjusza. Gdy pojawią się pierwsze liście, przenieś sadzonki do pojemników.

Po drugie, hoduj rośliny do temperatury około 21-23 stopni Celsjusza i nawoź. Przy przesadzaniu z tunelem foliowym, temperatura w ciągu dnia musi wynosić 24 stopnie Celsjusza, natomiast w nocy 22 stopnie Celsjusza, szczególnie w tygodniu po tej fazie. Pozwala to na szybki wzrost roślinności i wspieranie dobrego wsparcia korzeni.

Jakie są dobre rzeczy do uprawy w małym tunelu foliowym? Cóż, można powiedzieć, że uprawa w tunelu foliowym zależy od pory roku, ale to jest właśnie zaleta tunelu foliowego – pozwala na uprawę dowolnej rośliny o każdej porze roku.

Co uprawiać w małym tunelu foliowym?

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać katarantus różowy? Uprawa i pielęgnacja barwinka madagaskarskiego

W ostatnim czasie w naszych domach i ogrodach coraz częściej goszczą piękne, egzotyczne rośliny. Jedną z nich, jest pochodzący z…

Więcej
Hodowla zwierząt

Kurnik w hali namiotowej

Kurnik w hali namiotowej to znacznie tańsza konstrukcja niż murowany lub stalowy obiekt. Łatwiej w nim utrzymać czystość, wentylacja sprawdza…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak pielęgnować azalię: 5 najlepszych metod | Porady od KrosAgro

Początkujący ogrodnicy i hodowcy chcą wiedzieć, jak dbać o azalię. Azalia inaczej różanecznik, rododendron, znana jest również jako „arystokracja ogrodu”,…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Hala namiotowa jako warsztat

Hala namiotowa jako warsztat to pod wieloma względami idealne rozwiązanie dla inwestorów. Tego typu struktury to modułowe konstrukcje, które można…

Więcej
Tunele foliowe

Kiedy montować tunel foliowy?

Zbliżający się sezon uprawowy sprawia, że coraz częściej przeglądamy ofertę sklepów internetowych z foliowymi cieplarniami. Choć do wiosny pozostało jeszcze…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przycinać goździki: przewodnik w 4 krokach

Czy zastanawiałeś się, jak prawidłowo przycinać goździki ? Ten artykuł nie tylko pokaże Ci krok po kroku jak przycinać goździki,…

Więcej