Burze i uprawy pod osłonami

Burze i uprawy pod osłonami

Burze i uprawy pod osłonami to nienajlepsze połączenie, jednak sytuacji tego typu nie da się uniknąć. Samo zjawisko natomiast ma wbrew pozorom dobry i zły wpływ na tunele foliowe oraz same rośliny. Najonizowane powietrze uwalnia w roślinach aromatyczne oleje. Susze, które nawiedzają ostatnio Europę, sprawiają, że każda kropla wody jest cenna. Jednakże każda burza może doprowadzić do zniszczeń mechanicznych, jeśli wcześniej konstrukcja nie zostanie odpowiednio zabezpieczona.

Burze i uprawy pod osłonami w tunelu foliowy

Drzewa i krzewy w sadach owocowych stojące na nieosłoniętej przestrzeni są szczególnie podatne na silny wiatr i burze. Jak w takim razie ograniczyć uszkodzenia? Prowadząc uprawy na otwartej przestrzeni, wszelkie rośliny trzeba okryć. Im cięższy i trudniejszy do poderwania przez wiatr będzie pojemnik, tym lepiej. Jeśli zapowiada się obfita ulewa oraz trudne warunki, plon rosnący w pojemnikach, o ile to możliwe, warto przenieść do pomieszczenia. W przypadku sadu działań jest niewiele. Należy pamiętać o cyklicznym przycinaniu drzew, aby korona była symetryczna i jak najbardziej rozłożysta. Dobrym pomysłem jest również stworzenie ściany zieleni z żywopłotu. Przejmie ona część nacisku. Wsparciem dla małych drzew może być ich palikowanie.

Ogród podczas burzy

W przydomowych ogrodach i na działkach często można zetknąć się z cieplarniami. Te, jak każdy obiekt, należy odpowiednio przygotować do potencjalnej burzy. Najlepiej zrobić to już na samym początku składania konstrukcji. W trakcie montażu warto zadbać o zakotwienie konstrukcji. Właściwie przymocowana do ziemi znacznie łatwiej znosi warunki atmosferyczne. Sposobów jest kilka, jednym z nich jest zalanie betonem ramy. Wadą takiego rozwiązania jest to, iż taki tunel foliowy straci swoją mobilność. Przesunięcie go w inne miejsce będzie niemożliwe. Niektórzy użytkownicy tuneli rozwiązuje sprawę za pomocą bloków betonowych, które delikatnie wkopują do ziemi. Do płyt mocują obejmy, które zaciskają na rurach konstrukcji. Dodatkowym wyposażeniem oferowanym przez Krostrade są kotwy, które wkopuje się do ziemi, łącząc z strukturą. To zaledwie kilka z możliwych metod, pomysłów z całą pewnością będzie znacznie więcej. Bez względu na sposób, bardzo ważne jest to, aby mieć na uwadze ustabilizowanie foliaka.

Ocynkowane konstrukcje stalowe

Nawet najdokładniejsze zakotwienie konstrukcji nie zagwarantuje jej trwałości, jeśli ta będzie wykonana z nietrwałych materiałów. Niskiej jakości stal, niepoprawnie ustawione łączenia, niedokładne pokrycie warstwą antykorozyjna to rzeczy, które z czasem prowadzą do osłabienia wytrzymałości stelażu. Dlatego tak ważne jest decydowanie się na struktury od sprawdzonych i pewnych producentów. Zainwestowanie w tani obiekt szybko może się okazać błędną decyzją.

Burze i uprawy pod osłonami

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak często należy podlewać paprykę w doniczce?

Jak często należy podlewać paprykę w doniczkach? Jeśli to pytanie wciąż pojawia się w twojej głowie, to powinieneś wiedzieć, że…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Namiot garażowy na motocykl

Namiot garażowy na motocykl to zastępstwo dla ociężałych blaszaków oraz murowanych budynków. To nieduża wolnostojące konstrukcja, pozbawiona fundamentów. Która dzięki…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać lwie paszcze? 3 najlepsze metody

Lwie paszcze to potoczna nazwa wyżlinów większych, jednorocznych roślin z rodziny babkowatych, których krajem pochodzenia są prawdopodobnie Włochy i Hiszpania….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Rozsadnik w tunelu foliowym

Ogród wyposażony w rozsadnik przynosi znacznie większe plony. Mogąc produkować rozsadę, otrzymuje się znacznie lepsze efekty, zbiór jest bardziej dorodny…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać cyklameny na dwa proste sposoby.

Czy jesteś zainteresowany, tym jak rozmnażać cyklameny? Cyklameny zwane popularnie fiołkami alpejskimi to rośliny, które wytwarzają intensywnie kolorowe kwiaty. Wielu…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak pozbyć się wciornastków? | Naturalne sposoby pozbycia się szkodników roślin

Wciornastki to niewidoczne gołym okiem owady  kłująco- ssącym aparatem gębowym, który ułatwia im żyrowanie na tkankach roślinnych i odżywianie się…

Więcej