W którą stronę powinna być ustawiona szklarnia lub tunel?

W którą stronę powinna być ustawiona szklarnia lub tunel

W jaki sposób powinna zmierzyć się szklarnia wielkości hobby? Jak już wcześniej podkreślono, szczegół jest ważny podczas uprawy w szklarni, ponieważ istnieją szczegóły, które będą musiały określić ostateczny produkt.

Wśród rzeczy i cech, których każdy powinien szukać, jest miejsce, w którym powinna znajdować się szklarnia. Dlaczego tak jest? Kierunek jest tak samo potrzebny jak gleba lub wykorzystywane podejścia.

Jeśli masz szklarnię skierowaną bezpośrednio na południową część, musi ona zapewniać jak największą ekspozycję na światło słoneczne. Ta kwestia jest równie ważna, nawet jeśli znajdujesz się w regionach o niższych temperaturach i obszarach, w których może występować przegrzanie. Dotyczy to tropików.

To jest powód, dla którego przed założeniem szklarni bardzo ważne jest, aby spotkać się z ludźmi w okolicy, aby zasięgnąć porady, gdzie powinna zostać umieszczona szklarnia i w jaki sposób szklarnia hobbystyczna powinna sprostać warunkom.

Strona, po której powinna stanąć szklarnia hobbystów

Odpowiedź na ten problem jest tutaj. Twoja szklarnia powinna zostać założona w miejscu, w którym plantacja musi mieć maksymalną ilość światła słonecznego. Pierwsza opcja w przypadku lokacji musi być na południowy wschód od budynku. Konieczne jest światło słoneczne przez cały dzień, ale poranne światło słoneczne bezpośrednio we wschodniej części powinno być wystarczające dla upraw.

Lokalizacja po wschodniej stronie musi być w stanie uchwycić światło słoneczne od listopada do lutego. Zaraz po tym kolejne miejsca muszą iść na południowy wschód i zachód od głównych struktur, gdzie rośliny będą mogły później przyjmować światło słoneczne w ciągu dnia. Północna część konstrukcji powinna być najmniej pożądana i jest odpowiednia dla plantacji, które wymagają niewielkiego światła.

Drzewa liściaste

Czy masz drzewa liściaste? Te rodzaje drzew, na przykład klon i dąb, muszą być w stanie skutecznie zapewnić cień szklarni przed intensywnym ciepłem słońca, gdy zbliża się późne popołudnie.

Drzewa tego rodzaju muszą być również lepiej eksponowane na zimowe słońce, ponieważ jesienią mają tendencję do zacieniania liści.

Aby to osiągnąć, wiecznie zielone drzewa muszą mieć całoroczne liście i powinny być umieszczone w miejscu, w którym zapewni to cień szklarni, ponieważ w każdej chwili mogą zapewnić blokadę drzewom, które otrzymują mniej słońca. Rolnicy muszą również być w stanie pracować nad ekspozycją na zimowe słońce, zwłaszcza gdy chcą, aby szklarnia zaspokajała potrzeby roślin przez cały rok.

Zwróć uwagę, że słońce powinno znajdować się niżej podczas zimowego południowego nieba, oferować dłuższe cienie i być rzucane przez budynki i wiecznie zielone drzewa.

Drenaż

Konieczny jest również idealny drenaż, aby lepiej traktować rośliny. Kiedy są potrzebne, zbudowanie szklarni nad ziemią w okolicy powinno być łatwiejsze, aby woda mogła płynnie spłynąć. Inne czynniki, na które należy zwrócić uwagę, obejmują wymagania dotyczące miejsca, oświetlenie, elektryczność, ciepło i schronienie przed wiatrem, zwłaszcza w zimie.

Gdy są osoby z zewnątrz, które mogą chcieć uzyskać dostęp do szklarni, powinny być wygodne dla ludzi. W pobliżu powinno znajdować się miejsce pracy do sadzenia roślin i miejsca przechowywania.

Jak używać szklarni dla początkujących?

Teraz, gdy znasz już kierunki i strony szklarni hobbystycznej, do której powinna być skierowana, jak wykorzystujesz szklarnię? Korzystanie ze szklarni może być przyjemne zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych ogrodników. Jednak przed dokonaniem wyboru preferowanych opcji dotyczących plantacji i wzrostu, konieczne jest zaangażowanie się w badania.

Czynnikami, które odgrywają rolę, są wilgoć, warunki i temperatury. Trzeba też pamiętać o podobnych kwestiach.

Zwróć uwagę, że najłatwiejszymi roślinami do uprawy w szklarni są słoneczniki, groszek, pomidor, cebula, czosnek, grzyby i wiele innych.

Kiedy idziesz do przygotowania nasion, pamiętaj, że musisz być mądrzejszy, musisz zainwestować w pojemniki na plony i dodać więcej nawozu. Sprawdź też, czy klimat może zarządzać Twoimi roślinami.

Monitorowanie oświetlenia powinno wymagać uwzględnienia zakresu możliwego do osiągnięcia światła dziennego, aktualnej pory roku i rodzaju aktualnie uprawianej rośliny. Należy również zadbać o podlewanie. Można to zrobić na wiele sposobów, ale jednym z najlepszych nawyków jest nie poddawać się pod wodą.

Ponadto istnieją akcesoria, których możesz użyć, w tym ławki doniczkowe, mechanizmy mgły, półki i wiele więcej. Możesz również przygotować termometr.

Aby wdrożyć ochronę przed szkodnikami dla początkujących właścicieli szklarni, należy teraz zastosować również pole. Do najczęstszych szkodników należą bloodworms, mszyce, wciornastki, ślimaki i ślimaki.

Kiedy należy zacząć korzystać ze szklarni?

Jest to kwestia, którą wielu ogrodników może przeoczyć, ale wiedza o tym, kiedy należy rozpocząć korzystanie ze szklarni, jest skorelowana ze sposobem, w jaki musi zmierzyć się szklarnia wielkości hobbystycznej. Spójrz na konkretne wskazówki.

Rozpocznij uprawę w ciepłym sezonie w szklarni od początku marca do kwietnia. Zwróć uwagę, że rośliny mogą nie tolerować mrozu tak bardzo, że kiełkują w ciągu maksymalnie ośmiu tygodni.

Dodanie wentylacji jest kluczowe. Wiadomo, że otwory wentylacyjne przyspieszają wzrost upraw, zwłaszcza jeśli możesz zarządzać wszystkim zgodnie z planem.

W którą stronę powinna być ustawiona szklarnia lub tunel

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać groszek pod osłonami?

Groszek jest jedną z najpopularniejszych roślin strączkowych. Niepowtarzalny słodki smak i duża wartość zdrowotna warzywa, które jest niezastąpionym składnikiem sałatek,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Odmiany sałat do upraw pod osłonami

Odmiany sałat do upraw pod osłonami gwarantują świeże chrupiące liście późną jesienią, a przy dobrej barierze nawet w zimie. Roślina…

Więcej
Tunele foliowe

Dlaczego warto mieć tunel foliowy?

W ogrodach niemal jak grzyby po deszczu wyrastają coraz to bardziej nowoczesne konstrukcje pokryte folią. I corocznie pojawia ich się…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak stworzyć nowoczesny ogród warzywny?

Jeszcze do niedawna ogrody warzywne były stałym elementem krajobrazu, jednak na krótką chwilę zniknęły z przydomowych rabat. Na szczęście nie…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać i rozmnażać kłosowiec (Agastache)?

Kłosowce to byliny należące do rodziny jasnotowatych. W obrębie grupy, wyróżnionych jest 20 gatunków, które różnią się między sobą wielkością…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać jarmuż w szklarni lub tunelu hobbystycznym

Czy chcesz wiedzieć, jak uprawiać jarmuż w szklarni lub tunelu hobbystycznym? Jarmuż to roślina, najlepiej rozwijająca się w chłodne dni,…

Więcej