Kiedy używać dodatkowego oświetlenia w szklarni i tunelu

Kiedy używać dodatkowego oświetlenia w szklarni i tunelu

Czy wiesz, kiedy użyć rosnącego światła w szklarni? Po pierwsze, rośliny potrzebują światła, aby stymulować fotosyntezę; to pozwala im wytwarzać energię i żywność dla siebie.

Aby zapewnić źródło światła, entuzjaści szklarni czasami używają sztucznego źródła. Urządzenia te są znane jako rosnące światła i różnią się znacznie na całym świecie. Jednak lampy te wymagają właściwej oceny różnych czynników i rozważań przed instalacją.

Lepiej jest używać naturalnego światła słonecznego, ale kiedy używać rosnącego światła w szklarni? W tym artykule wyjaśnimy, kiedy należy używać rosnącego światła w szklarni. Należy wziąć pod uwagę wszystkie sugerowane warunki, aby zmaksymalizować użyteczność twoich rosnących świateł.

Rodzaje rosnących świateł

Chociaż wszystkie pełnią tę samą funkcję, uzupełniają lub bezpośrednio zastępują światło słoneczne, zwłaszcza w rolnictwie miejskim, te rosnące światła są podzielone na trzy główne typy. Zanim dowiesz się, kiedy użyć rosnącego światła w szklarni, porozmawiajmy o typach.

Fluorescencyjne rosnące światła

Te rosnące światła są dostępne w tubach, świetlówkach kompaktowych lub kompaktowych lampach fluorescencyjnych. Te żarówki są przydatne w zapewnianiu jasności warzyw i ziół w pomieszczeniach. Skuteczność rozsyłu światła zależy od odległości świetlówek od roślin.

Światła HPS

HPS lub wysokoprężne lampy sodowe są dla ekspertów. Są to emitujące ciepło, żółte żarówki, które są używane od ponad 75 lat. Istnieją na rynku, ale ich ustawienie jest skomplikowane i nie jest wydajne, jeśli chodzi o zapewnienie niezawodnego, stabilnego źródła światła.

Światła LED

Najpopularniejsze są diody elektroluminescencyjne (LED). Są bardziej energooszczędne i świetlne w porównaniu do swoich dwóch odpowiedników. Żarówki te wytwarzają ciepło od niskiego do zera i świetnie nadają się do kierowania fal świetlnych. Jednak mogą one być droższe niż świetlówki kompaktowe, a ich wydajność jest maksymalna tylko przy niewielkim widmie.

Rosnące światło dla Twojej szklarni

Teraz, gdy znasz już różne rodzaje rosnących świateł, powinieneś również zwrócić uwagę na idealny czas na ich użycie. Ta część bloga wyjaśni warunki i wskazówki, które należy monitorować i przestrzegać przed użyciem tych świateł szklarniowych.

Środowisko

Światło słoneczne może być niespójne z powodu szybko zmieniającej się pogody i nieprzewidywalnego klimatu. Ta niespójność może poważnie wpłynąć na wzrost roślin w szklarni, ponieważ potrzebują one wystarczającej ilości światła, aby wytworzyć pożywienie.

Rosnące światła są wydajne, gdy światło słoneczne jest niespójne lub niedostępne, szczególnie na obszarach północnych podczas długich i ciemnych zimowych dni. Pomimo niedostępności światła słonecznego, te sztuczne urządzenia mogą stymulować wzrost Twojej flory i dostarczać odpowiedniej ilości fotonów, której potrzebują.

Szklarnia wewnętrzna

Niektórzy miłośnicy szklarni chcą trzymać swoje szklarnie w pomieszczeniach. Dlatego używają rosnących świateł, aby zapewnić swoim roślinom światło.

Użyj systemu oświetlenia rosnącego, gdy szklarnia jest umieszczona w pomieszczeniu lub w miejscu, w którym nie może przenikać odpowiednie światło słoneczne. Pozwoliłoby to na dalszy rozwój roślin i sprawiłoby, że szklarnia byłaby bardziej wydajna.

Sprzęt

Nie możesz czegoś użyć, jeśli nie wiesz, jak tego użyć. Po dokonaniu oceny wymienionych powyżej czynników, przed użyciem tych lamp do uprawy należy zwrócić uwagę na potrzeby roślin w szklarni.

Światło składa się z różnych kolorów tęczy, ukazując ją w szerokim spektrum. Rośliny wykorzystują czerwoną i niebieską stronę widma do stymulowania wzrostu. Nie wystarczy kupić zwykłą żarówkę, aby złagodzić i naśladować światło słoneczne, aby rozwinąć swoje rośliny.

Zdecydowanie zaleca się używanie niebieskich i czerwonych żarówek, ponieważ są one bardziej wydajne niż zwykłe białe lub żółte.

Ponieważ rosnące światła są sztuczne, konieczne jest również śledzenie czasu, w którym rośliny są na nie wystawione. Zasadniczo większość kwiatów i warzyw wymaga ekspozycji na światło przez co najmniej 12 do 16 godzin dziennie. Coś więcej może zakłócić cykl roślin, ponieważ potrzebują one ciemności do oddychania.

Sprzęt ten powinien być również prawidłowo ustawiony, aby umożliwić właściwe rozprowadzenie światła w szklarni. Jeśli rośliny otrzymają nieodpowiednie fotony, zahamowałoby to ich wzrost i pozytywnie wpłynęłoby na ich rozwój.

Na koniec używaj świateł szklarniowych, które nie wytwarzają dużo ciepła. Dowody naukowe wskazują, że ciepło i wysokie temperatury mogą wpływać na witaminy i wartości odżywcze roślin. Byłoby pomocne, gdybyś używał świateł, takich jak diody LED, ponieważ po włączeniu wytwarzają zero do prawie zera ciepła.

Jak korzystać z rosnącego światła?

Znajomość warunków, w których należy użyć światła do uprawy w szklarni, ma kluczowe znaczenie dla rozwoju Twoich roślin. Teraz omówimy wskazówki i procesy, jak używać rosnącego światła.

# 1 Użyj wyłącznika czasowego

W zależności od potrzeb Twojej rośliny szklarnia nie będzie potrzebować światła 24/7. Zaleca się używanie wyłącznika czasowego do sterowania cyklem włączania i wyłączania systemu oświetlenia.

# 2 Ustaw prawidłowo światła

Zasadniczo rosnące światła o mniejszym wyładowaniu światła o wysokiej intensywności powinny znajdować się w odległości od jednej do trzech stóp od roślin. W międzyczasie światła o wyższej luminancji powinny być umieszczone od czterech do sześciu stóp dalej. Pamiętaj, aby sprawdzić i dostosować oświetlenie w zależności od potrzeb Twojej flory.

Pamiętaj też, aby zawsze umieścić światła w miejscu, w którym oświetlenie jest równomiernie rozłożone. Oznacza to, że jeśli Twoja szklarnia jest większa, wyposaż się w żarówkę o większej mocy i szerszym zakresie oświetlenia, aby dostosować się do potrzeb Twoich roślin.

Końcowe słowa

W tym nowoczesnym i zmieniającym się świecie czasami powinniśmy polegać na sprzęcie sztucznym i stworzonym przez człowieka. Dzięki temu artykułowi dowiesz się, kiedy użyć rosnącego światła w szklarni.

Jeśli będziesz postępować właściwie i zawsze będziesz przestrzegać potrzeb swoich roślin, Twoja kariera ogrodnicza będzie sprzyjać i rozwijać się w miarę upływu czasu.

Kiedy używać dodatkowego oświetlenia w szklarni i tunelu

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Bez kategorii

Hala namiotowa na plac budowy

Hala namiotowa na plac budowy to jedno z zastosowań struktur z rur i profili stalowych. Spore obszary terenu, na których…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnożyć oleander? | Uprawa i pielęgnacja oleandrów

Oleandry to wspaniałe rośliny pochodzące z południa Europy, ich ozdobą są średniej wielkości pachnące kwiaty oraz wąskie, skórzaste liście charakterystyczne…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Nasiona do tunelu ogrodniczego

Dobry gatunek nasion do tunelu foliowego ma wielki wpływ na jakość plonów. Na początku każdego sezonu zarówno hobbystyczni ogrodnicy z działek lub…

Więcej
Tunele foliowe

Deszczówka w uprawach pod osłonami

Deszczówka w uprawach pod osłonami to jeden z najcenniejszych surowców w tunelu foliowym. Woda pozyskiwana w ten sposób pozwala na…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać bukszpan z sadzonek. 9 prostych kroków

Niezliczeni entuzjaści ogrodnictwa próbują dowiedzieć się, jak rozmnażać bukszpan z sadzonek i nie bez powodu! Jeśli jesteś jednym z nich,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Ogrodnictwo stóp kwadratowych – jak gęsto sadzić ogórki?

Ogrodnictwo stóp kwadratowych jest metoda opracowaną przez Mela Bartholomewa polegającą na takim podzieleniu powierzchni uprawy, aby wydzielić niewielkie kwadratowe sekcje,…

Więcej