Kiedy nalęży zbierać młode warzywa w tunelu | KrosAgro

Kiedy nalęży zbierać młode warzywa w tunelu | KrosAgro

Doskonałym wskaźnikiem, kiedy należy zbierać młode zielonki w małej szklarni jest sprawdzanie wysokości roślin. Po 25 do 40 dniach od pierwszego posadzenia sprawdź długość; idealny rozmiar do zbioru wynosi od 4 do 6 cali.

Zanim przejdziemy dalej, musimy najpierw zrozumieć, czym są baby green. Jak sama nazwa wskazuje, są dziećmi. Te warzywa to miękkie, wielkości kęsa warzywa zbierane znacznie wcześniej niż ich dojrzałe liście.

Abyś mógł prawidłowo stwierdzić, czy Twoje młode warzywa są gotowe do zbioru, najpierw upewnij się, że wykonałeś odpowiednie kroki podczas ich uprawy.

Czas zbiorów dla młodych zielonych w małej szklarni

Idealne środowisko do wzrostu dziecięcych warzyw to chłodne miejsce. Świetnym przykładem jest szklarnia; musi być chłodno, ale nie zimno, zwłaszcza w nocy. Obszar o niskiej temperaturze może spowolnić wzrost warzyw, ale nadal zachowuje ich świeży, kruchy i żywy smak.

Ale pytanie brzmi, jaki jest dla nich najskuteczniejszy sposób rozwoju?

Metoda „wytnij i przyjdź”

Istnieje metoda zwana „wytnij i przyjdź”. Mówi się, że jest to najskuteczniejsza metoda zbierania zielonych warzyw dla dzieci. Wszystko, co musisz zrobić, to delikatnie zbić liście palcami, a około cala powyżej linii gleby odciąć warzywa.

„Dlaczego po prostu nie wyciągniemy całego warzywa?” możesz zapytać. To dlatego, że z pozostałej części rośliny wyrośnie z niej nowa. Dlatego nazwa metody brzmi „cut and come-again”, ponieważ w ciągu najbliższych trzech do czterech tygodni ponownie przyjdziesz po kolejną partię gotowych do zbioru młodych warzyw.

Często występuje tylko do drugiego cięcia, ale zdarzają się przypadki, że dochodzi do trzeciego. Jeśli chcesz dostać się do trzeciego cięcia, zwróć szczególną uwagę i bardzo zadbaj o swoje młode warzywa. Zawsze upewnij się, że twoje rośliny są zdrowe i wilgotne, spryskując je rozcieńczonym nawozem organicznym.

Jak powiedzieć, że rośliny są gotowe

Skończony w tym sensie jest całkowicie bezużyteczny lub nie może już odrosnąć. Jak wspomniałem powyżej, maksymalne czasy, w których można zbierać zieleninę dla dziecka, to trzy. Kiedy widzisz, że rośliny stają się słabsze i brązowieją, oznacza to, że musisz pozwolić im odejść.

Ale nie wyrzucaj osłabionych roślin. Mogą zamienić się w nawóz dla twojej gleby. Zamiast je wyrywać, połącz je z glebą i ponownie zasiej nowe nasiona.

Wskazówki, jak dbać o zdrowie zielonych warzyw dla dzieci

Zanim będziesz mógł zbierać swoje młode warzywa, musisz upewnić się, że są zdrowe. Nawet jeśli osiągnie okres dojrzałości, nadal nie ma sensu, jeśli w ogóle nie są zdrowe.

Po utrzymaniu ich zdrowia możesz teraz określić, kiedy zbierać młode zielonki w małej szklarni. Oto kroki:

# 1 Upewnij się, że gleba jest zdrowa

Przede wszystkim zawsze sprawdź stan swojej gleby. Ponieważ sadzisz swoje młode warzywa w małej szklarni, środowisko może wpływać na stan gleby na tacy. Najlepszym rodzajem gleby dla młodych warzyw jest sucha, którą można gładko zgrabiać.

Patrząc na różne przypadki, gdy gleba jest nadmiernie wilgotna, ma tendencję do gnicia nasion. Na szczęście w szklarni można kontrolować temperaturę i poziom wilgotności w środku. Jest mniej zmartwień o zbyt mokrą glebę.

# 2 Zapewnij swoim roślinom składniki odżywcze

Dla ludzi takich jak my po składniki odżywcze zwracamy się do roślin. Ale w ich przypadku zielone warzywa dla dzieci wymagają składników, takich jak azot, potas i fosfor, aby rosły zdrowo i dobrze. Spośród tych trzech roślin do wzrostu najbardziej zależy od azotu.

Najlepszym sposobem na dostarczenie azotu do korzeni młodej zielonki jest nawożenie gleby gnijącym obornikiem zwierzęcym lub gotowym kompostem. Ponadto, gdy pojawią się nasiona, posyp je kompostem, aby uzyskać dodatkowe pożywienie.

# 3 Zapewnienie podstawowej i dodatkowej ochrony

Głównym powodem, dla którego warto rozważyć sadzenie w szklarni, jest kontrolowana temperatura. Uprawiając zieleninę dla dzieci w środku, szklarnia zapewniła im już podstawową osłonę. Druga pokrywa jest tym, co kładziesz na tacach z roślinami, aby przyspieszyć ich wzrost i usprawnić proces kiełkowania.

Zielonki dla niemowląt, które dobrze rosną w małej szklarni

W tej sekcji zrozumiemy niektóre z młodych warzyw, które można zbierać w małej szklarni.

1. Jarmuż

Jarmuż najlepiej nadaje się do sadzenia przez cały rok. Kiełkuje, gdy gleba osiągnie 40 ° F lub więcej. Warzywo liściaste szybko rośnie w szklarni. Aby powiedzieć, kiedy zbierać jarmuż, zmierz wysokość liści. Jeśli osiągną cztery cale, są gotowe do zbioru.

2. Rukola

To warzywo jest również nazywane rukolą. Rukola sadzona na zewnątrz kiełkuje wiosną w najzimniejszej glebie. Ale w małej szklarni te młode zielone nasiona wysiewa się wcześniej.

3. Sałata

Najbardziej podstawowym składnikiem każdej sałatki jest sałata. Na dzień dzisiejszy istnieje wiele odmian różniących się smakiem, kolorem i teksturą. Zwróć uwagę, że podczas sadzenia sałaty w szklarni niektóre rodzaje są lepsze niż inne.

Wniosek

Młode warzywa najlepiej sadzić w kontrolowanym środowisku. Dlatego szklarnia jest jednym z najlepszych miejsc do ich opuszczenia. Nie jest trudno stwierdzić, czy Twoje młode zielonki są gotowe do zbioru, pod warunkiem, że zadbałeś o nie i od czasu do czasu sprawdzasz ich wzrost.

Cóż, jest to proste i łatwe do naśladowania. Po prostu wiedz, kiedy zbierać młode zielonki w małej szklarni, abyś mógł zbierać to, co zasiejesz.

Kiedy nalęży zbierać młode warzywa w tunelu | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Namioty rolnicze jako zastępstwo dla stodoły

Namioty rolnicze jako zastępstwo dla stodoły to coraz bardziej widoczna zmiana przy wyborze konstrukcji. Coraz częściej zamiast ociężałych i drogich…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jaka jest żywotność lilii? Pielęgnacja i uprawa lilii ogrodowej

Jeśli jesteś ciekawy, ile lat mogą rosnąć lilie, odpowiedź jest niejednoznaczna. wszystko uzależnione jest bowiem od właściwej pielęgnacji i metod…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Profesjonalna szklarnia do komercyjnej uprawy roślin

Profesjonalna szklarnia do przemysłowej uprawy roślin musi być dostosowana do potrzeb inwestora we wszystkich możliwych aspektach. Sposób, w jaki  konstrukcja…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Konstrukcje stalowe z kratownicą

Konstrukcje stalowe z wyposaża się w kratownicę, aby ustabilizować i wzmocnić strukturę, aby jeszcze lepiej znosiła warunki atmosferyczne na nią…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Jak tanio ogrzewać tunele foliowe lub szklarnie?

Jeśli korzystasz ze szklarni lub tunelu hobbystycznego i mieszkasz w chłodnym rejonie, z pewnością będziesz zainteresowany różnymi sposobami zwiększenia  ciepła …

Więcej
Uprawa pod osłonami

Hodowla róż pod osłonami

Hodowla róż pod osłonami to częsty powód zakupu tuneli foliowych przez plantatorów. Te pożądane przez rynek kwiaty, cieszą się niesłabnącym…

Więcej