Kiedy nalęży zbierać młode warzywa w tunelu | KrosAgro

Kiedy nalęży zbierać młode warzywa w tunelu | KrosAgro

Doskonałym wskaźnikiem, kiedy należy zbierać młode zielonki w małej szklarni jest sprawdzanie wysokości roślin. Po 25 do 40 dniach od pierwszego posadzenia sprawdź długość; idealny rozmiar do zbioru wynosi od 4 do 6 cali.

Zanim przejdziemy dalej, musimy najpierw zrozumieć, czym są baby green. Jak sama nazwa wskazuje, są dziećmi. Te warzywa to miękkie, wielkości kęsa warzywa zbierane znacznie wcześniej niż ich dojrzałe liście.

Abyś mógł prawidłowo stwierdzić, czy Twoje młode warzywa są gotowe do zbioru, najpierw upewnij się, że wykonałeś odpowiednie kroki podczas ich uprawy.

Czas zbiorów dla młodych zielonych w małej szklarni

Idealne środowisko do wzrostu dziecięcych warzyw to chłodne miejsce. Świetnym przykładem jest szklarnia; musi być chłodno, ale nie zimno, zwłaszcza w nocy. Obszar o niskiej temperaturze może spowolnić wzrost warzyw, ale nadal zachowuje ich świeży, kruchy i żywy smak.

Ale pytanie brzmi, jaki jest dla nich najskuteczniejszy sposób rozwoju?

Metoda „wytnij i przyjdź”

Istnieje metoda zwana „wytnij i przyjdź”. Mówi się, że jest to najskuteczniejsza metoda zbierania zielonych warzyw dla dzieci. Wszystko, co musisz zrobić, to delikatnie zbić liście palcami, a około cala powyżej linii gleby odciąć warzywa.

„Dlaczego po prostu nie wyciągniemy całego warzywa?” możesz zapytać. To dlatego, że z pozostałej części rośliny wyrośnie z niej nowa. Dlatego nazwa metody brzmi „cut and come-again”, ponieważ w ciągu najbliższych trzech do czterech tygodni ponownie przyjdziesz po kolejną partię gotowych do zbioru młodych warzyw.

Często występuje tylko do drugiego cięcia, ale zdarzają się przypadki, że dochodzi do trzeciego. Jeśli chcesz dostać się do trzeciego cięcia, zwróć szczególną uwagę i bardzo zadbaj o swoje młode warzywa. Zawsze upewnij się, że twoje rośliny są zdrowe i wilgotne, spryskując je rozcieńczonym nawozem organicznym.

Jak powiedzieć, że rośliny są gotowe

Skończony w tym sensie jest całkowicie bezużyteczny lub nie może już odrosnąć. Jak wspomniałem powyżej, maksymalne czasy, w których można zbierać zieleninę dla dziecka, to trzy. Kiedy widzisz, że rośliny stają się słabsze i brązowieją, oznacza to, że musisz pozwolić im odejść.

Ale nie wyrzucaj osłabionych roślin. Mogą zamienić się w nawóz dla twojej gleby. Zamiast je wyrywać, połącz je z glebą i ponownie zasiej nowe nasiona.

Wskazówki, jak dbać o zdrowie zielonych warzyw dla dzieci

Zanim będziesz mógł zbierać swoje młode warzywa, musisz upewnić się, że są zdrowe. Nawet jeśli osiągnie okres dojrzałości, nadal nie ma sensu, jeśli w ogóle nie są zdrowe.

Po utrzymaniu ich zdrowia możesz teraz określić, kiedy zbierać młode zielonki w małej szklarni. Oto kroki:

# 1 Upewnij się, że gleba jest zdrowa

Przede wszystkim zawsze sprawdź stan swojej gleby. Ponieważ sadzisz swoje młode warzywa w małej szklarni, środowisko może wpływać na stan gleby na tacy. Najlepszym rodzajem gleby dla młodych warzyw jest sucha, którą można gładko zgrabiać.

Patrząc na różne przypadki, gdy gleba jest nadmiernie wilgotna, ma tendencję do gnicia nasion. Na szczęście w szklarni można kontrolować temperaturę i poziom wilgotności w środku. Jest mniej zmartwień o zbyt mokrą glebę.

# 2 Zapewnij swoim roślinom składniki odżywcze

Dla ludzi takich jak my po składniki odżywcze zwracamy się do roślin. Ale w ich przypadku zielone warzywa dla dzieci wymagają składników, takich jak azot, potas i fosfor, aby rosły zdrowo i dobrze. Spośród tych trzech roślin do wzrostu najbardziej zależy od azotu.

Najlepszym sposobem na dostarczenie azotu do korzeni młodej zielonki jest nawożenie gleby gnijącym obornikiem zwierzęcym lub gotowym kompostem. Ponadto, gdy pojawią się nasiona, posyp je kompostem, aby uzyskać dodatkowe pożywienie.

# 3 Zapewnienie podstawowej i dodatkowej ochrony

Głównym powodem, dla którego warto rozważyć sadzenie w szklarni, jest kontrolowana temperatura. Uprawiając zieleninę dla dzieci w środku, szklarnia zapewniła im już podstawową osłonę. Druga pokrywa jest tym, co kładziesz na tacach z roślinami, aby przyspieszyć ich wzrost i usprawnić proces kiełkowania.

Zielonki dla niemowląt, które dobrze rosną w małej szklarni

W tej sekcji zrozumiemy niektóre z młodych warzyw, które można zbierać w małej szklarni.

1. Jarmuż

Jarmuż najlepiej nadaje się do sadzenia przez cały rok. Kiełkuje, gdy gleba osiągnie 40 ° F lub więcej. Warzywo liściaste szybko rośnie w szklarni. Aby powiedzieć, kiedy zbierać jarmuż, zmierz wysokość liści. Jeśli osiągną cztery cale, są gotowe do zbioru.

2. Rukola

To warzywo jest również nazywane rukolą. Rukola sadzona na zewnątrz kiełkuje wiosną w najzimniejszej glebie. Ale w małej szklarni te młode zielone nasiona wysiewa się wcześniej.

3. Sałata

Najbardziej podstawowym składnikiem każdej sałatki jest sałata. Na dzień dzisiejszy istnieje wiele odmian różniących się smakiem, kolorem i teksturą. Zwróć uwagę, że podczas sadzenia sałaty w szklarni niektóre rodzaje są lepsze niż inne.

Wniosek

Młode warzywa najlepiej sadzić w kontrolowanym środowisku. Dlatego szklarnia jest jednym z najlepszych miejsc do ich opuszczenia. Nie jest trudno stwierdzić, czy Twoje młode zielonki są gotowe do zbioru, pod warunkiem, że zadbałeś o nie i od czasu do czasu sprawdzasz ich wzrost.

Cóż, jest to proste i łatwe do naśladowania. Po prostu wiedz, kiedy zbierać młode zielonki w małej szklarni, abyś mógł zbierać to, co zasiejesz.

Kiedy nalęży zbierać młode warzywa w tunelu | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać pigwy w tunelu foliowym?

Cydonia, inaczej pigwa, to krzew należący do rodziny różowatych. Jej wzrost z reguły kończy się po osiągnięciu 3 metrów, jednak…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Suszenie ziół z tunelu foliowego

Jak wygląda suszenie ziół z tunelu foliowego? Bardzo często w tunelu foliowym niewielka jego część jest zagospodarowana na uprawę ziół…

Więcej
Bez kategorii

Hale modułowe dla biznesu

Hale modułowe dla biznesu to popularna inwestycja w przedsiębiorstwach które magazynują i garażują towary a także półfabrykaty. Sprawdzają się również…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak wyhodować dereń z nasion? Uprawa i pielęgnacja derenia

Dereń to rodzaj niezwykłych roślin, skupiających  około 40 gatunków krzewów, krzewinek i małych drzewek. Kwitną one na przełomie lutego i…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak podlewać draceny?

Najważniejsze we właściwym rozpoznaniu zapotrzebowań i wymagań rośliny, jest zrozumienie, z jakich warunków klimatycznych pochodzi. Dotyczy to także sposobu, częstotliwości…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Serwis hal namiotowych

Serwis hal namiotowych warto co jakiś czas powtarzać. Jak każda budowla, konstrukcja modułowa wymaga cyklicznej konserwacji aby zachować jej dobry…

Więcej