Jak używać AGD do nawadniania w tunelu | Poradnik KrosAgro

Jak używać AGD do nawadniania w tunelu | Poradnik KrosAgro

Próbowałeś dowiedzieć się, jak używać artykułów gospodarstwa domowego do samonawadniających się mini szklarni? Jeśli gdzieś się wybierasz i musisz zrezygnować z obowiązków ogrodniczych, upewnij się, że Twoje rośliny są dobrze rozliczane. Po tak wielkiej opiece nad swoimi delikatnymi młodymi roślinami, ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, jest ich uschnięcie, zanim wrócisz z podróży.

Zapoznaj się z często zadawanymi pytaniami dotyczącymi podlewania roślin w mini szklarni.

Jakich artykułów gospodarstwa domowego mogę używać w mini szklarniach z samonawadniającym się?

Dobrą wiadomością jest to, że nie musisz zatrudniać kogoś do opieki nad roślinami podczas Twojej nieobecności, ponieważ możesz użyć zwykłych artykułów gospodarstwa domowego, aby wdrożyć metody samodzielnego podlewania swoich roślin.

Konfiguracja szklanej butelki

Zamiast wyrzucać puste butelki wina, używaj ich do codziennego podlewania roślin, gdy jesteś poza domem. Jeśli chcesz przenieść swoje umiejętności dekoratorskie na wyższy poziom, możesz nawet zmienić butelkę wina w kreatywny wystrój, który może wizualnie ulepszyć garnek lub sadzarkę. Tylko upewnij się, że Twoja butelka ma korek zamiast korka.

To rozwiązanie do samodzielnego nawadniania jest niezwykle łatwe w konfiguracji i najlepiej sprawdza się w przypadku roślin wymagających dużej uwagi. Ta metoda będzie służyć swojemu celowi przez około pięć dni. Aby rozpocząć, potrzebujesz butelki z aluminiowym kapslem, kilku gwoździ, młotka i szczypiec.

Pierwszym krokiem jest pozbycie się szczypcami plastikowej folii znajdującej się wewnątrz zakrętki butelki przed przebiciem gwoździa przez nasadkę młotkiem. Ostrożnie wykonaj pięć małych otworów od wewnętrznej strony nasadki, uważając, aby nie wypaczyć nasadki. Następnie musisz napełnić butelkę wodą, ponownie założyć nakrętkę, wykopać dziurę w ziemi rośliny, którą chcesz podlać, i włożyć butelkę do tego otworu stroną z zakrętką do przodu.

Roztwór do kąpieli roślin doniczkowych

Nie zdziw się, gdy dowiesz się, że możesz kąpać swoje młode rośliny, tak jak zwierzęta domowe. Jeśli planujesz wyjechać na tygodniowe wakacje, rozwiązanie do kąpieli dla roślin doniczkowych o długotrwałym działaniu powinno utrzymać Twoje rośliny w doskonałym stanie, gdy Cię nie ma. Pamiętaj, że działa to tylko w przypadku roślin tropikalnych i tych, które nie potrzebują dużo słońca.

Aby rozpocząć, potrzebujesz ręcznika, zlewu lub wanny oraz kilku dobrze przepuszczających wodę roślin doniczkowych. Napełnij zlew lub wannę kilkoma centymetrami wody, zanim rozłożysz ręcznik na wodzie, aby doniczki lub rośliny nie zadrapały powierzchni zlewu lub wanny. Następnie możesz umieścić rośliny w zlewie lub wannie, sprawdzając, czy doniczki mają dobry drenaż.

Metoda spodka roślinnego

Chociaż ta metoda jest prosta, nie jest to idealne rozwiązanie dla roślin wymagających szczególnej uwagi. Jednak działa to świetnie w przypadku sukulentów i innych rodzajów kaktusów, które nie potrzebują dużo wody. Twoje rośliny powinny być w porządku, jeśli będziesz używać tej metody przez okres trzech dni.

Narzędzia, których potrzebujesz, to spodek i garnek drenażowy. Upewnij się, że wybrany spodek jest zbliżony do rozmiaru Twojej doniczki lub nieco większy. Głównym celem używania spodka jest zapewnienie wystarczającej ilości miejsca na wodę, podczas gdy nadal dotyka pełnego dna garnka.

Następnie musisz umieścić roślinę w doniczce i wlać wodę do spodka. Sprawdź, czy roślina dociera do wody znajdującej się w spodku.

Jaki jest najlepszy czas na podlewanie szklarni?

Najlepszą porą na podlewanie roślin w mini szklarni jest wczesna pora dnia, gdy tylko podłoże wyschnie. Dzięki temu liście będą miały wystarczająco dużo czasu na wyschnięcie przed końcem dnia. Jeśli do godziny 16:00 zauważysz wczesne oznaki więdnięcia, powstrzymaj się przed podlewaniem roślin.

Czy spryskiwanie wodą liści roślin pomaga?

Tak. Spryskając liście wodą, można skutecznie wypłukać kurz, brud, szkodniki, a także zarodniki grzybów. Należy jednak pamiętać, że gdy opryskiwanie wodą jest przesadzone, a liście pozostają mokre przez dłuższy czas, roślina staje się podatna na organizmy chorobotwórcze, które rozwijają się w wilgotnym środowisku.

Czy mini szklarnia to świetny pomysł?

Tak! Mini szklarnia ogrodnicza to doskonały pomysł dla ogrodników, którzy nie mają wystarczająco dużo miejsca na swoim podwórku na duży ogród lub dla tych, którzy mają ograniczoną przestrzeń życiową. Ponieważ mini szklarnia jest mobilna, możesz ją łatwo przenosić, kiedy zajdzie taka potrzeba. Na przykład, jeśli chcesz, aby Twoje rośliny miały więcej cienia lub światła słonecznego, nie będziesz mieć żadnych problemów z przemieszczaniem małej obudowy.

Kolejną niesamowitą rzeczą w mini ogrodnictwie jest to, że możesz kontrolować środowisko wzrostu swoich roślin. Na przykład mini szklarnia umożliwia kontrolowanie poziomu temperatury i wilgotności w niej, aby zmaksymalizować potencjał wzrostu roślin. Dodatkowo mini szklarnia chroni twoje rośliny przed trudnymi warunkami pogodowymi, szkodnikami i niszczycielskimi zwierzętami.

Umiejętność korzystania z artykułów gospodarstwa domowego w mini szklarniach z własnym nawadnianiem

Teraz, gdy wiesz, jak używać artykułów gospodarstwa domowego do samonawadniających się mini szklarni, możesz wreszcie wziąć tak potrzebne wakacje, o których zawsze marzyłeś. Jeśli nadal nie masz pewności co do ogrodnictwa w mini szklarniach, wiedz, że zdecydowanie warto zainwestować. Już dziś ustaw swoją mini szklarnię!

Jak używać AGD do nawadniania w tunelu | Poradnik KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak uratować przelanego storczyka

Istnieją trzy kroki, które należy wykonać, aby uratować nadmiernie podlanego storczyka. Nie musisz przesadnie się zamartwiać, jeżeli widzisz objawy przelania,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać selera w tunelu foliowym?

Seler to wartościowe i smaczne warzywo o wielu właściwościach prozdrowotnych. Jadalną częścią rośliny są korzeń i liście. Białokremowy miąższ oraz…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać cyklameny na dwa proste sposoby.

Czy jesteś zainteresowany, tym jak rozmnażać cyklameny? Cyklameny zwane popularnie fiołkami alpejskimi to rośliny, które wytwarzają intensywnie kolorowe kwiaty. Wielu…

Więcej
Bez kategorii

Tunel foliowy z siatką przeciw insektom

Tunel foliowy z siatką przeciw insektom to zwykle konstrukcje z wietrzeniem bocznym. Umieszczone na obu stronach kurtyny z foli, które…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przesadzić hibiskusa w trzech prostych krokach

Czy jesteś entuzjastą ogrodnictwa, który chce wiedzieć, jak przesadzić hibiskusa? Hibiskus należy do rodziny ślazowatych, ma pokrój drzewa lub krzewu,…

Więcej
Tunele foliowe

Kiedy sadzić w mini szklarni?

Czy jesteś ciekawy, kiedy sadzić rośliny w mini szklarni? Cóż, jeśli chodzi o szklarnie, istnieje szeroki wybór domowych i profesjonalnych…

Więcej