Jak utrzymać ciepło w małej szklarni lub tunelu? | KrosAgro

Jak utrzymać ciepło w małej szklarni lub tunelu | KrosAgro

Jak utrzymać ciepło w małej szklarni hobbystycznej, to informacje, które należy znać, aby mieć pewność, że otrzymujesz tylko najlepsze produkty. Pozwolenie plantacjom na zewnątrz poddać się mrozowi zimą jest nie do przyjęcia. Pamiętaj, aby utrzymać rośliny przy życiu w pomieszczeniach. Tym razem dowiemy się więcej o utrzymywaniu cieplejszej szklarni w hobby.

5 sposobów na utrzymanie ciepła w małej szklarni w hobby

# 1. Izolacja bąbelkowa

Na początek zaizoluj szklarnię folią bąbelkową. Tak, dobrze słyszałeś. Im większe bąbelki owijki, tym najwydajniejsza będzie izolacja. Następnie zakryj okna i drzwi szklarni, aby uniknąć ucieczki ciepła. Gdy to zrobisz, możesz nawet nie potrzebować grzejników, pod warunkiem, że za wszelką cenę utrzymasz ciepło w szklarni.

Możesz także obniżyć rachunki, które płacisz za ogrzewanie.

# 2. Grzejniki i termostaty

Możesz znaleźć kilka narzędzi, które można wykorzystać jako świetny grzejnik. Pamiętaj, że nie ma potrzeby czekania do ich rozgrzania, bo mogą rozgrzać się w najbliższej chwili, gdy są włączone. Możesz nie potrzebować go zbytnio, więc nie będziesz musiał martwić się tak bardzo o koszty eksploatacji.

Upewnij się jednak, że możesz monitorować temperaturę za pomocą termostatu i znaleźć kilka marek jako bestsellery. Następnie dostosuj czas ogrzewania, aby utrzymać i utrzymać temperaturę w idealnych parametrach. Umieść termometry i sondy w odpowiednich zakresach dokładności. Idealna temperatura to co najwyżej 28 stopni Celsjusza, przy włączonych światłach.

# 3. Cyrkulacja powietrza

Użycie pojedynczego grzejnika może nie być wydajne i może być konieczne jedynie upewnienie się, że powietrze w pomieszczeniu lub szklarni jest włączone, aby zapewnić równomierne ogrzewanie. W przeciwnym razie otrzymasz plastry zarówno zimna, jak i ciepła.

Co gorsza, scenariuszem, którego należy unikać, jest uzyskanie odczytów temperatury, które nigdy nie są dokładne. Aby położyć temu kres, utrzymuj dobrze wyważone powietrze w szklarni. W razie potrzeby użyj pompy powietrza.

# 4. Właściwa wentylacja

O prawidłowej wentylacji dowiedzieliście się już wiele razy z naszych poprzednich blogów i chcielibyśmy to powtórzyć dzisiaj naszym czytelnikom. Zaczyna się od regularnego otwierania otworów wentylacyjnych szklarni, aby odświeżyć powietrze. Zwróć uwagę, że ogrodnik musi mieć możliwość zamknięcia ich również w nocy, utrzymując w ten sposób ciepło z roślinami.

# 5. Podnoszenie roślin poza terenem ziemi

Ostatnim krokiem byłoby podniesienie roślin z ziemi. Możesz użyć tac w odwrotnej pozycji lub umieścić swoje garnki tutaj. Lub w przeciwnym razie możesz użyć warstw glinianych kamyków tuż pod doniczkami. Widzisz, twoje rośliny rosną, aby złagodzić problemy.

Jak ogrzewa się małą szklarnię zimą?

Aby ogrzać zimą szklarnię hobbystyczną lub mini szklarnię, wystarczy przygotować grzejnik elektryczny. Najlepsze są te, które są dostarczane z wentylatorem. Jest to reklamowane jako dobry sposób na utrzymanie właściwej cyrkulacji powietrza w szklarni nawet w najzimniejsze dni zimy.

Grzejniki do pomieszczeń warsztatowych i garażowych będą w stanie zapewnić stabilny przepływ powietrza w dużych szklarniach, usuwając chłodniejsze miejsca i utrzymując je w odpowiedniej temperaturze.

Jak ogrzać małą szklarnię bez prądu?

Jedno z pytań, które mogą się pojawić, brzmi: „A jeśli nie mam źródeł energii elektrycznej?” Możesz i może to być bardzo przystępna opcja. Jednym z kroków jest folia bąbelkowa, o której mówiliśmy wcześniej.

  • Wypróbuj niedrogą plastikową szklarnię w szklarni zbudowaną ze szkła.
  • Następnie możesz również przygotować klatkę dla królika w szklarni, co może przyczynić się do jej podgrzania. Jest bardzo przystępny cenowo i można zauważyć, jak usuwa dreszcze w powietrzu. Jeśli masz stwory, mogą również przyczynić się do ogrzewania.
  • Słoma również ogrzewa szklarnię w miarę zbliżania się sezonu zimowego. Po uzyskaniu wystarczającej powierzchni podłogowej możesz włączyć kompostowanie beli i oddać ciepło. Następnie możesz uprawiać swoje rośliny, więc przestrzeń szklarniowa nigdy nie będzie problemem.

Jak ogrzewasz małą szklarnię wewnętrzną?

Idąc dalej, wiedząc, jak utrzymać ciepło w szklarni, trzeba również dowiedzieć się, jak ją ogrzać. Oprócz niskich wymagań technologicznych stopnie są również przystępne.

Teraz, gdy zbliżają się chłodniejsze pory roku, oznacza to, że wzrost roślin może być wolniejszy. Witaj słońce. Zwiększenie gleby o -12 stopni C może również podnieść wysokość rośliny dwukrotnie.

To jest powód, dla którego zatrzymywanie ciepła jest ważne dla tych, którzy szukają wydajności bez konieczności wydawania oszczędności na sugerowane urządzenia do ogrzewania.

Uprawa w czterech sezonach, zwłaszcza w strefach odporności do sześciu, zawsze była wyzwaniem. Bez dodatkowego ciepła wytwarzanego przez gaz może to być znacznie trudniejsze. Jednak dzięki tym łatwym do wykonania technikom możesz wytwarzać ciepło, którego potrzebują Twoje uprawy przez cały rok.

Jak utrzymać ciepło w małej szklarni lub tunelu | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Czy warto uprawiać okry (ketmii piżmowej) w tunelu foliowym?

Tunel foliowy pozwala na uprawianie roślin, które normalnie nie wyrosłyby w ogródku. To dzięki osłonom niespotykane i mało znane orientalne…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Przemysłowy namiot magazynowy

Przemysłowy namiot to funkcjonalny i ekonomiczny sposób na ochronę posiadanych maszyn, narzędzi i akcesoriów. Bez względu na to, czy jest…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać goji pod osłonami?

Tunel foliowy sprawdza się w uprawie każdego typu roślin, nawet tych orientalnych. Stworzenie odpowiednich warunków do ich rozwoju możliwe jest…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać Aglonemę? Uprawa i pielęgnacja aglonemy

Aglonema (Aglaonema commutatum) to efektowna roślina, należąca do rodziny obrazkowatych. Jest ona jedną z tych egzotycznych piękności, które cenione są…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać fuksje w tunelu foliowym? | Uprawa i pielęgnacja fuksji

Fuksja to uznawana za jedną z najpiękniejszych z istniejących, roślin kwiatowych. W zdumienie i zachwyt wprawiają jej podobne do spódniczki…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Najlepsze metody zapylania roślin w tunelach

Uprawa roślin w tunelach foliowych i szklarniach niesie za sobą wiele korzyści i staje się coraz bardziej popularna. Zmiany klimatyczne,…

Więcej