Jak uprawiać żeń-szeń w hydroponice-przewodnik | KrosAgro

Jak uprawiać żeń-szeń w hydroponice-przewodnik | KrosAgro

Jeśli interesuje Cię hydroponiczna uprawa żeń-szenia, możesz uprościć to do przygotowania podłoża do uprawy, sadzenia i pielęgnacji. Żeń-szeń jest jedną z najzdrowszych roślin uprawnych do samodzielnego wyhodowania, a nawet łatwo jest to zrobić w szklarni. Dlatego nie jest zaskoczeniem, że wielu ogrodników szuka systemów hydroponicznych, aby uczynić ich uprawę bardziej ekologiczną.

Korzystanie ze szklarni w połączeniu z hydroponiką jest nie tylko korzystne dla środowiska, ponieważ jest oszczędne w wodzie i wymaga mniej środków owadobójczych i herbicydów. W przypadku uprawy wysoce zbywalnych roślin, takich jak żeń-szeń, podejście to zapewnia wyższą stopę wzrostu, co zapewnia wysoką stopę zwrotu. Hydroponiczna uprawa żeń-szenia w szklarni oszczędza nawet wysiłek w porównaniu z tradycyjną uprawą gleby.

Wiedza, jak uprawiać żeń-szeń hydroponicznie w 3 krokach

Przygotowanie rosnącego fundamentu

Systemy hydroponiczne wymagają doskonałego podłoża do uprawy, a dzięki żeń-szeniu należy wybierać coś jak najbardziej zbliżonego do naturalnego środowiska. Jednym z najlepiej rozwijających się fundamentów tej uprawy jest mech torfowy, ponieważ jest podobny do naturalnego środowiska żeń-szenia, czyli dna leśnego. Możesz użyć doniczek wypełnionych mchem torfowym do swojego systemu hydroponicznego.

Innym podłożem uprawowym, którego można użyć w przypadku żeń-szenia, jest mieszanka torfu, perlitu i piasku leśnego. Warto również zauważyć, że istnieją różne metody na system hydroponiczny żeń-szenia, więc można znaleźć coś, co Twoim zdaniem będzie dla Ciebie najlepsze. Na przykład niektórzy hodowcy rozpoczynają od zamrażania worków z piaskiem i nasionami żeń-szenia przez cztery miesiące, aby naśladować ich warunki pochówku jesienią i zimą.

Sadzenie

Możesz sadzić korzenie lub sadzonki żeń-szenia na głębokości dwóch cali w mchu torfowym, upewniając się, że część kiełkująca jest skierowana do góry. Ogrodnicy mogą również polecić żeń-szeń uprawiany dziko do hydroponiki. W przeciwnym razie możesz użyć korzeni lub sadzonek, ale upewnij się, że pochodzą z renomowanego źródła.

Innym dobrym stosunkiem, jaki możesz zrobić, jest posiadanie czterech nasion żeń-szenia dla jednego trenera korzeni w podłożu uprawowym. Jeśli chodzi o obszar dla twojego systemu hydroponicznego, żeń-szeń będzie dobrze się rozwijał, jeśli podobnie będzie otrzymywał światło słoneczne w lesie. Oznacza to, że powinieneś filtrować światło słoneczne, aby naśladować to ustawienie, a użycie szklarni skopiuje rodzime środowisko uprawy.

Pamiętaj, że żeń-szeń dobrze rośnie w zacienionych lasach liściastych we wschodnich Stanach Zjednoczonych. W szklarni używaj światła o niskiej mocy, utrzymując temperaturę w zakresie od 68 do 72 ° F. Niemniej jednak pomocne byłoby, gdybyś nauczył się uprawiać hydroponicznie i uczynił z nawyku ciągłe monitorowanie swoich roślin.

Konserwacja

Użyj pożywki specyficznej dla żeń-szenia, aby upewnić się, że system dostatecznie odżywi twoje rośliny. Postępuj zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi mieszania roztworu i dodaj go do tacek z wodą, aby rozprowadzić go na korzeniach żeń-szenia. Użycie takich tac na wodę w systemie hydroponicznym pozwala bez wysiłku podlewać i odżywiać rośliny w ustalonym tempie.

Można również co tydzień nawadniać wodą zawierającą pożywkę, a co cztery tygodnie tylko wodą. Po 20 tygodniach przechowuj sadzonki w chłodni przez 14 tygodni, aby przyspieszyć dojrzewanie. Ogólnie rzecz biorąc, potrzeba dwóch lat, zanim będzie można zebrać żeń-szeń uprawiany hydroponicznie.

Doskonałą metodą sprawdzenia, czy korzenie żeń-szenia nadają się do zbioru, jest to, czy ich świeża waga osiągnie co najmniej uncję. Cierpliwość jest niezbędna w oczekiwaniu na zbiory, ale zwrot, jaki uzyskasz z wysokiej jakości plonów, jest zdecydowanie wart czekania.

Dlaczego żeń-szeń nadaje się do hydroponiki?

W miarę upływu czasu coraz więcej ogrodników rozważa wykorzystanie hydroponiki do produkcji żeń-szenia. Jednym z powodów, dla których żeń-szeń jest bardzo odpowiedni do produkcji hydroponicznej, jest to, że dobrze się rozwija w pomieszczeniach. Pamiętaj, że żeń-szeń najlepiej uprawiać w chłodnym otoczeniu przy słabym oświetleniu, dlatego też jest ulubionym miejscem w szklarni.

Ale co sprawia, że ​​produkcja hydroponiczna jest wartościowym przedsięwzięciem w uprawie żeń-szenia? Na początek żeń-szeń rośnie powoli, a jego plon jest stosunkowo niski, aby zaspokoić popyt. Koszty, które producenci muszą zapłacić za uprawę żeń-szenia na wolności, są znacznie wyższe niż uprawa go przy użyciu hydroponiki.

Oprócz zwiększenia plonów hydroponiczna uprawa żeń-szenia zapewni również niezmiennie dobrą jakość zbiorów. Możesz również uzyskać dobry zysk, uprawiając żeń-szeń, dopóki twoje plony nie osiągną dwuletnich korzeni. W końcu te sadzonki są niesamowicie odpowiednie do hydroponiki i można je uprawiać w dużej gęstości.

Uprawa sadzonek żeń-szenia i ich sprzedaż pozwala innym ogrodnikom mieć wysokiej jakości materiał do sadzenia. Ponieważ uprawiałeś je hydroponicznie, z pewnością będą wystarczająco energiczne, aby później produkować bez gleby. Przy odpowiedniej cierpliwości i technikach żeń-szeń uprawiany hydroponicznie może być bardziej opłacalny niż żeń-szeń uprawiany w glebie.

Wniosek

Niska temperatura i niskie zapotrzebowanie na światło żeń-szenia sprawiają, że jest to łatwa roślina do produkcji szklarniowej. Ale jeśli jesteś zainteresowany uprawą tej rośliny dla zysku, oszczędzaj sobie kłopotów i naucz się, jak hydroponicznie uprawiać żeń-szeń. Bezglebowa produkcja żeń-szenia jest osiągalna i opłacalna przy użyciu systemu hydroponicznego.

To podejście wymaga trzech kroków. Przygotowują podbudowę, sadzenie i pielęgnację. Uprawa żeń-szenia hydroponicznie jest stosunkowo prosta, a głównym celem jest zapewnienie naśladowania jego naturalnego środowiska, a użycie szklarni może w tym pomóc.

Ponadto stosowanie roztworu odżywczego specyficznego dla żeń-szenia powinno pomóc w rozwoju Twoich upraw.

Jak uprawiać żeń-szeń w hydroponice-przewodnik | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe od A do Z

Jaki wybrać stelaż na tunel foliowy?

Konstrukcja tunelu foliowego w głównej mierze składa się ze stelażu, od którego zależy wytrzymałość namiotu oraz jego izolacja. Poszczególne elementy…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Pielęgnacja gleby w tunelu foliowym cz.1 – rodzaje gleby

Pielęgnacja gleby to dla rolnika priorytet. Należycie dbając o podłoże, otrzymamy wiele profitów. Roślina sporą cześć zapotrzebowania na składniki odżywcze…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać róże w donicach? 8 prostych wskazówek

Róże mają wiele odmian, a ten artykuł skupia się na tym, jak sadzić w donicach powalająco piękne róże odmiany knock-out….

Więcej
Tunele foliowe

Hortiterapia w tunelu foliowym

Hortiterapia w tunelu foliowym to sposób na redukcję stresu i poprawę nastroju. Jest to rodzaj terapii ogrodniczej, zajmującej się korelacją…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak szybko rośnie nandina Złota? | Uprawa i pielęgnacja świętego krzewu

Nandina złota to zimozielony krzew z rodziny berberysowatych, pochodzący z górzystych terenów Indii, Japonii i Chin. Roślina nazywana jest także…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać ekologicznie w tunelu foliowym?

Uprawiać ekologicznie w tunelu foliowym to z roku na rok rozwijający się trend żywieniowy. Coraz więcej osób chce być świadoma,…

Więcej