Jak uprawiać trawę cytrynową w tunelach Krosagro| KrosAgro

Jak uprawiać trawę cytrynową w tunelach Krosagro| KrosAgro

Będziesz zadowolony, że wiedza o tym, jak uprawiać trawę cytrynową w szklarni, obejmuje tylko uprawę, konserwację i zbiory. Te trzy proste kroki są łatwe do wykonania, a korzystanie ze szklarni sprawia, że ​​jest to mniej zniechęcające dla początkujących ogrodników. Dzieje się tak, ponieważ trawa cytrynowa jest najlepsza w strefach od 9 do 10, ale możesz użyć szklarni, aby dostosować warunki wewnętrzne.

Odporność rośliny i strefy sadzenia to jedna rzecz, o której ogrodnicy muszą wiedzieć podczas uprawy w szklarni. Ponieważ trawa cytrynowa pochodzi z krajów takich jak Indie, Sri Lanka, Birma i Tajlandia, przypuszczasz, że nie będzie się dobrze sprawdzać w regionach o surowych zimach. Jest to sytuacja, w której korzystanie ze szklarni działa na twoją korzyść, albo do ochrony, albo przez cały okres wzrostu.

Kompletny przewodnik po tym, jak uprawiać trawę cytrynową w szklarni

Rozwój

Wiedza o tym, jak uprawiać trawę cytrynową w szklarni, zaczyna się od określenia, kiedy i gdzie ta aromatyczna trawa będzie się najlepiej rozwijać. Jak wspomniano wcześniej, trawa cytrynowa jest delikatną tropikalną byliną, więc należy ją uprawiać w miejscu w szklarni, które jest w pełni nasłonecznione. Dlatego niektórzy ogrodnicy, którzy sadzą trawę cytrynową na zewnątrz, ostatecznie przenoszą ją do szklarni zimą lub przed pierwszymi przymrozkami jesienią.

Idealnie nadaje się do sadzenia trawy cytrynowej wiosną, zarówno do ziemi, jak i do doniczek. Możesz także wyhodować go z nasion lub rozmnażać z sadzonek. W tym drugim przypadku wybierz mocne i zielone łodygi z niewielką ilością korzenia u podstawy, a następnie umieść je w doniczce lub propagatorze sadzonek hydro-strąkowych przed sadzeniem.

Jeśli zdecydujesz się zacząć od nasion, możesz użyć tacy na nasiona, a następnie trzymać ją w rozgrzanym propagatorze, aż nasiona wykiełkują przez 40 dni. Po zebraniu sadzonek umieść je w szklarni w odległości 3 stóp od siebie, na żyznej i dobrze przepuszczalnej glebie gliniastej. A to, co jest doskonałe w przypadku trawy cytrynowej, to to, że może być ekonomiczna nawet przez 4 lata.

Konserwacja

Szklarnia jest niezwykle korzystna, ponieważ masz pełną kontrolę nad warunkami wewnętrznymi. W przypadku trawy cytrynowej optymalna temperatura dla jej wzrostu wynosi od 77 do 86 ° F. Jednak dopuszczalna jest również temperatura od 50 do 91,4 ° F.

Jeśli chodzi o glebę, zawsze sprawdzaj poziom pH, ponieważ powinien wynosić od 5,0 do 8,4. Do karmienia ta trawa cieszyłaby się ciężkim azotem, szczególnie w okresie wegetacji. Nawozić raz w miesiącu i regularnie podlewać.

Trawa cytrynowa jest również bogata w olejki eteryczne, więc szkodniki i choroby nie powinny stanowić problemu. Co więcej, czy wiesz, że trawa cytrynowa świetnie sprawdza się nawet jako roślina towarzysząca? Sadzenie towarzyszące to strategiczny sposób sadzenia roślin uprawnych obok siebie w szklarni.

Ich zalety to odstraszanie szkodników, wzajemna poprawa smaków i przyciąganie pożytecznych owadów.

Zbieranie

Skąd wiedzieć, kiedy zbierać trawę cytrynową? Możesz sprawdzić ich podstawy i czy mają około pół cala grubości i czy same łodygi mają co najmniej 12 cali wysokości. Odetnij łodygę blisko korzenia lub możesz też pociągnąć całą łodygę.

Trawę cytrynową można zbierać przez cały rok. Możesz następnie zamrozić lub suszyć trawę cytrynową, jeśli chcesz ją przechowywać dłużej. Suszona trawa cytrynowa zachowuje świeżość nawet przez rok.

W przeciwnym razie możesz użyć świeżej bazy lub liści do przyprawiania potraw lub herbat.

Korzyści zdrowotne wynikające z trawy cytrynowej

Trawa cytrynowa lub Cymbopogon citratus to nie tylko aromatyczna roślina do uprawy. Biorąc pod uwagę, jak łatwa jest uprawa w szklarni, korzyści zdrowotne, jakie możesz z niej uzyskać, przewyższają wysiłek, jaki podejmiesz. Na przykład możesz wdychać, spożywać lub miejscowo używać trawy cytrynowej z różnych powodów zdrowotnych.

Ta aromatyczna trawa działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Może również działać jako przeciwutleniacz i poprawiać poziom cukru i cholesterolu w organizmie. Bezpośrednia aplikacja olejku z trawy cytrynowej może również złagodzić łupież i reumatoidalne zapalenie stawów.

Jak zrobić herbatę z trawy cytrynowej

Skoro trawę cytrynową można zbierać przez cały rok w szklarni, dlaczego nie nauczyć się robić świeżej herbaty z trawy cytrynowej, którą pokocha Twoje ciało i kubki smakowe. Ta kojąca herbata może złagodzić niepokój, zwalczyć stres oksydacyjny, wspierać zdrowy układ pokarmowy, moczowy i sercowo-naczyniowy oraz pomóc w utracie wagi. Proces parzenia herbaty jest tak prosty, jak uprawa trawy cytrynowej w szklarni.

Pokrój świeżo zebrane łodygi i zalej je wrzątkiem. Pozostaw na 5 minut i odcedź płyn z łodyg. To powinno dać Ci relaksującą, cytrusową herbatę, którą możesz pić codziennie.

Możesz również dodać miód i imbir, aby poprawić smak i dodać więcej korzyści zdrowotnych do herbaty z trawy cytrynowej. Dodanie kostek lodu może również sprawić, że będzie to napój gaszący pragnienie w upalny dzień.

Wniosek

Czy nie byłoby miło mieć zawsze gotową świeżą trawę cytrynową w domu? Będzie to możliwe, jeśli wiesz, jak uprawiać trawę cytrynową w szklarni. Szklarnia ułatwi Ci zdobycie tej aromatycznej i zdrowej tropikalnej byliny, niezależnie od lokalizacji.

Kroki rosną, konserwują i zbierają. Piękno sadzenia trawy cytrynowej w szklarni polega na tym, że jest ona prosta i przyjazna dla początkujących. Sama roślina nie ma obszernej listy wymagań, a szklarnia zapewni optymalne zaspokojenie potrzeb.

Jak uprawiać trawę cytrynową w tunelach Krosagro| KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Dlaczego uprawiać jagody kamczackiej w tunelu foliowym?

Jagoda kamczacka z roku na rok staje się coraz większym rywalem borówki amerykańskiej. Smak leśnych jagód, działanie prozdrowotne, a zwłaszcza…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa ogrodu z dziećmi

Ogrodnictwo z dziećmi to prawdziwa przygoda nie tylko tylko dla najmłodszych, ale również dla ich opiekunów. Wspólne pielęgnowanie warzyw i…

Więcej
Tunele foliowe

Październik pod osłonami

Październik pod osłonami nie musi oznaczać koniec ogrodniczego hobby. Dzięki solidnej stalowej konstrukcji i wytrzymałej foli, zyskuje się więcej czasu…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak sadzić celozję: krótki przewodnik

Samodzielne wyhodowanie sadzonek i uprawa celozji, jest doskonałym pomysłem dla tych, którzy ciekawi są nowych wyzwań ogrodniczych oraz wprowadzenia na…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak szczypać dalie? Uprawa i pielęgnacja dalii

Dalie to jedne z najpiękniejszych kwiatów uprawianych w przydomowych ogródkach, przez krótki odeszły w zapomnienie, teraz jednak przeżywają prawdziwy renesans….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak przechowywać bananowce w doniczkach zimą | KrosAgro

Czy zastanawiasz się, jak przechowywać bananowce w doniczkach przez zimę? Bananowce to świetna, charakterystyczna roślina, która wprowadzi nutę egzotyki do…

Więcej