Jak uprawiać miętę w tunelu foliowym? | KrosAgro

Odtwórz dzikie warunki w uprawie mięty w tunelu | KrosAgro

Co najlepiej definiuje sposoby odtworzenia dzikich warunków podczas uprawy mięty w szklarni? Mięta to ceniony byt w ogrodzie czy szklarni. Uprawa mięty zawiera kroki, które musisz podjąć, a ta edycja naszego bloga nauczy Cię, jak to osiągnąć.

Mięta ma charakterystyczny smak do zimnych napojów i herbat. Jest również częścią twoich pikantnych i słodkich przepisów. Jego słynny aromat i smak można znaleźć w różnych produktach w domu, od odświeżaczy powietrza po płyny do płukania ust.

Jak uprawiać miętę w ogrodzie?

Pszczoły i inne zapylacze są znane z tego, że zachwycają się kępkami i iglicami kwiatów kwitnącymi w pastelowych odcieniach niebieskiego, różowego lub białego. To mrozoodporne zioło uważane za wieloletnie rośnie przez cały rok na obszarach, na których panuje ciepła zima.

Aby rozpocząć uprawę i uprawę mięty, należy przygotować dobrze przepuszczalną glebę, która jest bogata w organiczne składniki o neutralnym pH od 6,0 ​​do 7,0. Rośliny te są uważane za odporne w strefach odporności USDA.

Jeśli chodzi o uprawę miętów w szklarni, weź pod uwagę następujące kwestie:

  • Unikaj wysychania gleby, ponieważ rośliny przyciąga głównie wilgoć.
  • Zapewnij jasny cień w miejscach o gorącym popołudniowym słońcu.
  • Ogranicz rozprzestrzenianie się roślin poprzez uprawę w pojemnikach lub za pomocą barier krajobrazowych.
  • Pozwól swoim roślinom zakwitnąć w ogrodzie, aby przyciągnąć więcej zapylaczy.
  • Chroń rośliny dwucalową warstwą ściółki, aby zatrzymać wilgoć.

Czy możesz uprawiać zioła w szklarni zimą?

Wkrótce zaczyna się sezon zimowy i trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, jak odtworzyć dzikie warunki podczas uprawy mięty w szklarni. Czy zimą można uprawiać zioła w szklarni? Ciekawe pytanie, prawda?

Ponieważ wiadomo, że szklarnia zapewnia kontrolowane i spójne środowisko, bez względu na porę roku, możesz utrzymywać plony przez cały rok i sezon. Jedną z największych zalet uprawy w szklarni jest możliwość utrzymania plonów przez cały rok, a także zimą.

Przyjrzyj się każdemu z tych kroków, aby dowiedzieć się, jak możesz uprawiać zioła i inne rośliny w szklarni:

  • Proces zimowania. Chodzi o to, aby szklarnia była w jak najlepszym stanie. Proces ten musi być łatwy dla zaawansowanych hodowców, niezależnie od tego, czy planujesz utrzymać zimę, czy nie. Jesienne zbiory i późne lato możesz wykorzystać do sprzątania, doprowadzając szklarnię do najlepszego stanu, zanim spadnie śnieg.


  • Wybierają właściwe uprawy. Drugim krokiem jest wybranie właściwych upraw. W chłodniejszych warunkach uprawa mango może nie być idealna. Jednak w szklarni mogą się rozwijać nawet rośliny, które rosną tylko w środowisku arktycznym. Uprawa przez zimę, nawet gdy uprawa roślin, może powodować podobne problemy. Znajdź drogę przez szklarnię.


  • Odpowiednie oświetlenie. Jedną z najtrudniejszych dziedzin ogrodnictwa jest uprawa roślin w nocy, dlatego oprócz światła słonecznego należy mieć również odpowiednie oświetlenie. Dlatego są uprawy, które zaczynają walczyć, gdy światło słoneczne zaczyna cofać się, i dopóki słoneczne dni ustępują chłodniejszym porankom, noce będą ciemniejsze.


  • Kontroluje wilgotność. Zarządzanie wilgotnością i kontrolowanie ciepła zapewni, że rośliny będą trzymać się z dala od pewnych chorób, które kochają skórę, gdy środowisko zewnętrzne nie jest sprzyjające, a tym samym potrzeba wilgotnych szklarni. Zapewnij odpowiednią wentylację i skuteczne systemy, aby zapobiec spowolnieniu upraw przez choroby.


  • Wydajne zbiory. Jednym z najbardziej rażących błędów początkujących hodowców w zimie jest traktowanie zbiorów w sezonie, podobnie jak latem i wiosną. Podczas gdy okresy wegetacji w tych momentach roku mogą zakończyć się jednym szczególnym zbiorami wszystkich tych samych upraw w krótszym czasie, zbiory zimowe mogą być idealne do rozprzestrzeniania się na resztę sezonu. Oznacza to sprytne planowanie, zbieranie w razie potrzeby i umożliwianie roślinom ponownego wzrostu.

Mając to na uwadze, przejdźmy teraz do pytania: czy zioła rosną lepiej w szklarniach?

Czy zioła rosną lepiej w szklarni?

Wiadomo, że dzięki swojemu naturalnemu środowisku rosną dobrze w suchszych i cieplejszych warunkach, dlatego dobrze rosną w letnich szklarniach. Dzięki takim szklarniom możesz cieszyć się ziołami przez cały rok. Na początek posadź zioła dobrze przepuszczalną glebą i upewnij się, że twój pojemnik ma więcej miejsca na ekspansję lub wzrost.

Istnieją zioła, które rosną, gdy wysychają między podlewaniami, a przy sporadycznych lekkich nawozach należy wykonać pewne czynności. Ponadto musisz przyciąć rośliny, aby zachęcić do krzaczastego wzrostu, a gdy zioła stają się większe, musisz mieć możliwość wieszania sadzonek ziół w szklarni, gdzie mogą szybko wysychać, zachowując ich smak.

Gdy planujesz przenieść doniczki poza szklarnię, możesz kupić lekkie wkładki do sadzarek, aby zminimalizować zakres gleby, aby ułatwić przesadzanie i lekką uprawę.

Jak odtworzyć dzikie warunki podczas uprawy mięty w szklarni?

Odtworzenie dzikich warunków podczas uprawy mięty, jednego z najpopularniejszych ziół na świecie, zapewni Ci potencjalne zastosowania. Ale jak ty to robisz? Fakt, że wielu ogrodników uprawiało szeroką gamę roślin poza swoim siedliskiem oznacza, że ​​może to być wyzwanie.

Jednak jednym z najbardziej satysfakcjonujących zastosowań tego typu kontrolowanego środowiska ogrodniczego jest ich spożywanie w porcjach diety. Chociaż może to nie być tak satysfakcjonujące, jak wyhodowanie roślin z nasion, możesz je wyciągnąć i umieścić w przepisie, który zwiększa wyniki.

Twoja mięta jest jednym z najlepszych przykładów ziół. Jest to również znane jako metha, co wywodzi się z greckiego terminu mintha z łacińskim dwumianem znanym jako mi-ta.

Obejmuje to również różnorodne zastosowania w kuchni. Na przykład był intensywnie używany w kuchni indyjskiej, a liść słynie jako składnik wielu form alkoholi.

Ci, którzy rozważają uprawę mięty w szklarni, mogą chcieć rozważyć odtworzenie warunków, a tym samym utrzymać to na pustyni. Pamiętaj, że gałęzie mogą zacząć skręcać się wzdłuż Ziemi, aby zapewnić im odpowiednią przestrzeń.

Wniosek

Szklarnia to idealne miejsce, w którym można odtworzyć dzikie warunki podczas uprawy mięty w szklarni. Miłego ogrodnictwa!

Odtwórz dzikie warunki w uprawie mięty w tunelu | KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać rosyjską szałwię? Perowskia łobodolistna-uprawa i pielęgnacja

Periowska łobodolistna to inna nazwa rosyjskiej szałwii, pięknej, podobnej do lawendy rośliny obsypanej małymi, niebieskimi lub fioletowymi kwiatkami. Osiąga około…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak rozmnożyć hibiskus bylinowy z nasion?

Ketmia bagienna, zwana potocznie hibiskusem bagiennym lub błotnym to niezwykle efektowna roślina, która zyskuje w ostatnim czasie sporą popularność. Największe…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Namioty przemysłowe dla firm

Namioty przemysłowe dla firm o konstrukcji z rur i profili, znajdują swoje zastosowanie w różnych rodzajach produkcji. Hale namiotowe to…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Tunele foliowe oraz namioty garażowe – pytania i odpowiedzi

Tunele foliowe oraz namioty garażowe – pytania i odpowiedzi to zbiór wątpliwości jakie pojawiają się najczęściej u klientów Krosagro. W…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa fasoli szparagowej pod osłonami

Czy jest ktoś, kto potrafi wyobrazić sobie polski ogródek, bez fasolki szparagowej? Na to pytanie nie można odpowiedzieć twierdząco, wszak…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Czym jest biały osad na powierzchni ziemi w tunelu foliowym?

Czym jest biały nalot utrzymujący się na ziemi ogrodniczej w mojej szklarni? W szklarni lub też tunelu może czekać Cię…

Więcej