Jak regulować temperaturę w małej szklarni lub tunelu

Jak regulować temperaturę w małej szklarni lub tunelu

Kiedy zastanawiasz się, jak regulować temperaturę w małej szklarni, musisz wiedzieć, że wymaga to dużo praktyki. Na tym blogu omówiliśmy kilka wskazówek dotyczących temperatury w szklarni, a oto kolejna ważna informacja do nauczenia.

Jak regulować i równoważyć temperaturę w szklarni

Jednym z najskuteczniejszych sposobów regulowania temperatury w małej szklarni jest chłodzenie konstrukcji wodą, a to działa nawet przy dowolnej wielkości szklarni ogrodnika.

Jak działa chłodzenie wodą

To, co można zrobić z wnętrzem szklarni, to spryskać je ręcznie wodą o wyższym zakresie temperatur. Lub możesz również wykorzystać mechanizm zamgławiania i zamgławiania, aby usunąć podgrzane powietrze, co dzieje się przez odparowanie wody, gdy ogrodnik rozpyla delikatniejszą wodę o wyższej temperaturze, co również zapobiega wysychaniu roślin.

Wentylacja za pomocą wentylatorów

Wtedy możesz również użyć wentylatorów do przewietrzenia szklarni. Czy wiesz, że zapewniają podwójną funkcję, wypychając cieplejsze powietrze na zewnątrz i zasysając chłodne powietrze w szklarni? Miejsce, w którym znajdują się wentylatory, będzie miało duże znaczenie dla wydajniejszej obsługi szklarni dla ogrodnika.

Właściciel szklarni powinien również unikać umieszczania ich na poziomie gruntu lub na szczycie dachu, ale na wysokości około 5-6 stóp tuż przed systemami wentylacyjnymi, aby stymulować powietrze przez rośliny w szklarni.

Wentylatory wentylacyjne podpięte do termostatu będą oferować półautomatyczny system chłodzenia.

Użycie właściwego cienia

Zwróć również uwagę na to, że zastosowanie odpowiedniego zacienienia zrównoważy poziomy temperatury w szklarniach. Dzieje się to poprzez zmniejszenie poziomu energii słonecznej, która dostaje się do plastikowego arkusza lub szkła. Różne formy szklarniowe, w tym winorośle, które są liściaste i związek do cieniowania, mogą rosnąć bezpośrednio nad twoją strukturą.

Jak utrzymywać chłód w mini szklarni?

Rozwiązaniem jest wentylacja. Utrzymywanie niskiej temperatury w małej szklarni odbywa się dzięki bocznym otworom wentylacyjnym, wywietrznikom żaluzjowym i dachowym, a także drzwiom szklarni zapewniającym bardzo potrzebny ruch powietrza, który chłodzi rośliny, które są przegrzane.

To jest Twoja praktyczna zasada, a powierzchnia otworów wentylacyjnych powinna być równa jednej piątej powierzchni podłogi, ponieważ zapewnia pełną wymianę powietrza co dwie minuty. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, odrobienie pracy domowej jako ogrodnik będzie bardzo pomocne, aby zawsze poddawać się badaniom.

Jaka temperatura jest reklamowana za niska dla szklarni?

To niezwykle interesujące pytanie, na które trzeba odpowiedzieć, a temperatura jest zbyt niska, aby szklarnia mogła sobie z nią poradzić. A te szczegóły są kluczowe, aby wiedzieć, jak regulować temperaturę w małej szklarni.

Zwróć uwagę, że Twoja szklarnia może być używana jako chłodnia lub szklarnia. Lub może to być również w obie strony, w zależności od tego, jak chcesz to wykorzystać w danym roku. W cieplarni należy utrzymywać minimalny zakres temperatur 13 stopni Celsjusza lub więcej.

Z drugiej strony, w chłodnym domu należy utrzymywać temperaturę co najmniej od siedmiu do ośmiu stopni Celsjusza. Maksymalny zakres temperatur w ciągu dnia powinien wynosić około 32 stopnie przez cały rok.

Jak ogrzewasz szklarnię w najbardziej przystępny cenowo sposób?

Weź ślad w pamięci i zwróć uwagę, że koszt ogrzewania szklarni, szczególnie w okresie zimowym, może okazać się większy niż oszczędności, które możesz mieć, uprawiając samodzielnie.

Istnieją niedrogie sposoby na ogrzanie szklarni bez użycia energii elektrycznej. Jednym z nich jest użycie siana lub bel słomy, a następnie starsze beczki po oleju, kosze na śmieci i klatki dla królików z królikiem ogrzewającym go. Jeśli czytasz dalej, możesz dowiedzieć się więcej o tych szczegółach.

Jednym z głównych problemów związanych z utratą ciepła jest to, że szklarnia nie jest dobrze zaizolowana, więc ogrodnik powinien być w stanie wprowadzić ulepszenia, aby zmniejszyć koszty ogrzewania szklarni zimowej. Wśród potrzebnych materiałów są:

  • Tektura
  • folia bąbelkowa
  • słoma i nie tylko

Utrzymuj porządek w szklarni

Pośród czynności, o których należy pamiętać, należy zachować uporządkowany wygląd szklarni. Używaj czystego plastiku, w przeciwnym razie szkła, zwłaszcza gdy napotkasz zakładki w taki sposób, że szklarnia jest przez cały dzień nasłoneczniona.

Darmowe ogrzewanie szklarni

Możesz również przyjrzeć się szklarni w wersji chudej, która korzysta z utraty ciepła przez ściany Twojego domu. To jest powód, dla którego musisz zmaksymalizować darmowe ogrzewanie szklarni.

Szklarnia zbudowana na drewnie

Konstrukcje zbudowane na drewnie lub cegle mogą również lepiej utrzymywać ciepło niż szkło. Aby sobie z tym poradzić, możesz użyć bel słomy na panelach dna.

Uszczelnione luki

Ta technika pozwoli uniknąć ucieczki ciepła wokół drzwi i szyb, ale ogrodnik będzie mógł zobaczyć wentylatory i nieszczelne uszczelki drzwi.

Folia bąbelkowa

Stosowanie folii bąbelkowej może również pomóc zminimalizować straty ciepła ze względu na ich strukturę. Zaizolowanie mini szklarni folią jest bardzo przystępne cenowo. Twój zestaw może zawierać klipsy wykonane z tworzywa sztucznego.

Podsumowując, regulacja temperatury w małej szklarni wymaga techniki i praktyki. Dzięki powyższym informacjom jesteś o rzut kamieniem od osiągnięcia tego, jak chcesz, aby owoce i warzywa rozwijały się.

Jak regulować temperaturę w małej szklarni lub tunelu

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak ścinać i dbać o słoneczniki? 10 łatwych kroków

Zastanawiasz się, jak dbać o cięte słoneczniki? Jeśli planujesz stworzyć długotrwały bukiet słonecznika, dziś jest Twój szczęśliwy dzień. Słonecznik to…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Dlaczego warto wybrać producenta namiotów garażowych i magazynowych?

Namioty magazynowe Magazyn budowany konwencjonalnie pochłania mnóstwo środków i czasu. Przedłużająca się budowa oraz koszty, które generują się w jej…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać ogórki w szklarni?

Ogórki są prawdziwym symbolem lata w ogródku, doskonałym i niezwykle płodnym warzywem do uprawy i zbiorów. Jeśli chcesz wiedzieć, jak…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać borówki w tunelu foliowym?

Uprawa borówki w tunelu foliowych jest dla wielu plantatorów dochodowym interesem. Cena oraz optymistyczne prognozy rynkowe korzystnie wpływają na powstawanie…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak podzielić asparagusa pierzastego?

Asparagus pierzasty, nazywany najczęściej szparagiem, mylony bywa często z paprotką. Wszystko przez długie, wyginające się łukowato pędy, zwane gałęziakami. Pokryte…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa winorośli pod osłonami

Uprawa winorośli w tunelu foliowym pozwala na otrzymania owoców słodszych oraz bardziej dorodnych, a osłona chroni uprawy przed przymrozkami i szkodliwymi czynnikami…

Więcej