Jak oczyścić powietrze w małej szklarni lub tunelu KrosAgro

Jak oczyścić powietrze w małej szklarni lub tunelu KrosAgro

Jak oczyścić powietrze w małej szklarni, należy zagłębić się w szczegóły, w tym zanieczyszczenie powietrza. Mieszkanie w nowoczesnych strukturach może narazić Cię na różne szkodliwe skutki działania środowiska. Jedno z oddziaływań ogranicza się do przepływu powietrza.

Niedostateczny przepływ powietrza powoduje, że zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach gromadzi się i powoduje problemy zdrowotne, w tym astmę i inne zespoły. Materiały i akcesoria syntetyczne w budynkach, a także w dywanach, mogą zawierać więcej chemikaliów, niż się spodziewasz.

Mogą budować i przyczyniać się do 90 procent zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach. Na tym blogu dowiedzmy się więcej o roślinach, które oczyszczają powietrze, idealnych roślinach domowych do czyszczenia oraz roślinach potrzebnych do oczyszczania powietrza w ogrodzie.

Najlepsze oczyszczalnie powietrza

Osoby z zielonym kciukiem mogą być podekscytowane roślinami, którymi się opiekują i którymi mogą się zajmować, które oczyszczają powietrze. Podczas gdy codzienna pielęgnacja nie jest ważniejsza niż inne czynniki, wiele z nich może dobrze się rozwijać, gdy są nawożone raz w miesiącu.

Najlepsze plantacje oczyszczające powietrze to:

Pajęcze rośliny

Inaczej znane jako rośliny powietrzne, być może jeśli w pobliżu znajduje się największa roślina oczyszczająca powietrze, jest to twoja roślina pająka. Najlepiej rosną i świetnie wyglądają w koszach, które można zawiesić, szczególnie w miejscu pracy. Czasami mogą nawet wyprodukować piękne kwitnące kwiaty.

Dracaenas

Następnie masz również draceny lub marzenie każdego zielonego kciuka. Pięknie wyglądają z lampkami nocnymi. Grupa roślin doniczkowych przybiera różne kolory, rozmiary i kształty. Wybierz spośród strzelistych upraw kukurydzy, wyróżniających się pięknymi znakami lub tęczowej plantacji, która ma jaśniejszy fiolet.

Złote Pothos

Złote potosy są niezwykle łatwe w uprawie. Są prawdopodobnie również jednymi z najłatwiejszych, mimo że jesteś osobą, która czasami zapomina o podlewaniu roślin. Ich winorośle są charakterystyczne dzięki liściom w kształcie serca, w kolorze zielonym, zwisającym pnączem. Chociaż lubią jasne światło, mogą również rozwijać się w obszarach, które nie otrzymują wspaniałego światła słonecznego lub mają tylko światła fluorescencyjne.

Areca Palms

Być może wiele roślin tutaj tutaj to te, których nigdzie nie czytałeś na blogu, więc o większości z nich usłyszysz tutaj po raz pierwszy. Palma Areca należy do najczęściej stosowanych tego typu roślin w pomieszczeniach. Zawiera około stu ulotek z łukowatymi liśćmi. Są większe niż inne rośliny, więc potrzebują dużo miejsca.

Jaka jest idealna roślina do oczyszczania powietrza w pomieszczeniach?

Mówiąc o idealnej roślinie do oczyszczania powietrza, może być bardzo trudno ją wymienić. Wśród nich znajdą się jednak Devil’s Ivy, Peace Lily, Dwarf Date Palm, Philodendron, Spider Plant, Chrysanthemums i Spider Plant.

Inne warianty, które mogą doskonale oczyszczać powietrze, gdy są uprawiane w szklarni, to paproci bostońska, rośliny gumowe, ananas, palmy areka, roślina węża i aloes. Możesz szukać więcej w swoich badaniach.

Ile roślin potrzebuje ogrodnik do oczyszczania powietrza?

Według materiałów badawczych NASA, zanieczyszczenie pomieszczeń pod koniec lat 80.XX wieku zalecało około 18 roślin o średnicy około ośmiu cali do oczyszczania i oczyszczania powietrza. Średnio na około 1900 stóp kwadratowych. Może to obejmować około 100 stóp kwadratowych powierzchni podłogi.

Według naukowców wiele roślin, o których wiadomo, że usuwają zanieczyszczenia. Pochodzi z lasów tropikalnych i bujnych, gdzie otrzymuje tylko światło przefiltrowane przez wysokie gałęzie drzew. Kompozycja liścia pozwala im przejść przez system fotosyntezy i poruszać się w powietrzu. Z większą wydajnością w słabo oświetlonych obszarach przeciętnego domu.

Korzenie i gleba są również znane z usuwania zanieczyszczeń z powietrza. Grzyby i bakterie w glebie mogą wykorzystywać zanieczyszczenia jako źródło pożywienia, aby korzenie roślin dobrze się rozwijały. Jeśli usuniesz liście w dolnej części roślin, odsłaniając większą część gleby. Gdy tylko jest to możliwe, mogą pojawić się toksyny, które mogą zostać wchłonięte i umożliwić roślinom rozwój.

Aby to naprawić, nie wykorzystuj zebranych liści i przygotuj z nich tak zwaną sałatkę ogrodniczą. Lub nie kompostuj tych elementów. Po prostu zutylizuj je bezpiecznie i kontynuuj.

Podsumowanie

Nie trzeba być ogrodnikiem z wieloletnim doświadczeniem, aby odnieść sukces w tym przedsięwzięciu. Oczyszczenie powietrza w małej szklarni będzie możliwe dzięki roślinom, które masz w konstrukcji. Zdaniem ekspertów popularne rośliny w Twojej okolicy są reklamowane jako bardzo wydajne.

Do głównych ulubionych należą filodendron serduszko-liściasty, Lady Palm i sansevieria. Niektórzy ogrodnicy mówią o wiszących pojemnikach z ich filodendronem, czołgających się przez okna, a następnie do sufitu w ich słonecznym pokoju. Ogólnie rzecz biorąc, utrzymują świeżość otoczenia.

A jeśli chodzi o wiedzę, jak oczyszczać powietrze w małej szklarni, pamiętaj, że wiele roślin może usuwać zanieczyszczenia, tak jak robią to, gdy rosną na zewnątrz.

Jak oczyścić powietrze w małej szklarni lub tunelu KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe od A do Z

Jaki wybrać stelaż na tunel foliowy?

Konstrukcja tunelu foliowego w głównej mierze składa się ze stelażu, od którego zależy wytrzymałość namiotu oraz jego izolacja. Poszczególne elementy…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak zapobiegać gniciu korzeni w hydroponice? 3 użyteczne wskazówki

Jeśli jesteś początkującym ogrodnikiem, który szuka sposobów na doskonalenie swoich umiejętności, chciałbyś dowiedzieć się, jak zapobiegać gniciu korzeni w uprawach…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak zbierać nasiona begonii? Poradnik w dwóch krokach

Wystarczy wykonać tylko dwa kroki, aby dowiedzieć się, jak uzyskać nasiona begonii. Będzie to przydatna umiejętność, którą należy posiadać podczas…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak podzielić rudbekię, przewodnik w trzech krokach

Rudbekia jest astrowcem pochodzącym z Ameryki Północnej stąd jej nazwa czarnooką Susan. Jeśli jesteś zainteresowany, aby dowiedzieć się, jak można…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Projekt hali namiotowej

Projekt hali namiotowej to opracowywany na samym wstępie schemat, który odpowiada za cały proces realizacji. Od tego dokumentu zależy cena,…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak zimować rośliny jednoroczne? Dwa sprawdzone sposoby

Mianem roślin jednorocznych, inaczej zwanych terofitami, określamy gatunki, które odbywają cykl życiowy w trakcie jednego sezonu, najczęściej od wiosny do…

Więcej