Ile zarabia rodzinna firma uprawiająca rośliny w tunelach?

Ile zarabia rodzinna firma uprawiająca rośliny w tunelach

Jeśli chcesz założyć firmę i ciekawi Cię, ile zarabia mała, rodzinna firma szklarniowa, to waha się od 3000 do 6000 USD rocznie.

Wraz z rosnącym trendem w zakresie świeżych ziół i warzyw, które są produkowane lokalnie, ten szacunek zysku najprawdopodobniej wzrośnie. Dlatego jeśli jesteś małym hodowcą szklarni, możesz skorzystać z tego rosnącego popytu.

Możesz potraktować swoją pasję do ogrodnictwa jako hobby przynoszące dochód. Niezależnie od tego, czy jesteś z miast, przedmieść, czy ze wsi, jedno jest pewne – szklarnie przynoszą zyski. Po prostu wybierz dochodową uprawę szklarniową i zachowaj dodatkowy dochód.

W tym artykule wymienimy niektóre z typowych upraw szklarniowych, które możesz uprawiać i ile możesz zarobić. Przeczytaj i oceń najbardziej dochodowe plony, jakie możesz uprawiać w swojej małej rodzinnej szklarni.

Zarobki w małej rodzinnej firmie szklarniowej

Jednym z najważniejszych kroków w generowaniu dochodu ze szklarni jest wybór upraw. Jeśli zaczynasz, najlepiej zacząć od upraw, które mogą dobrze się rozwijać w środowisku szklarniowym.

W tej sekcji dowiesz się, ile zarabia mała rodzinna szklarnia na podstawie wyprodukowanych upraw. Oto niektóre z dochodowych upraw, które możesz uprawiać.

Pomidory

Pomidory są łatwe w uprawie; wydają dużo owoców z kilku roślin, co czyni je najpopularniejszą uprawą szklarniową. Ponieważ szklarnia zapewnia lepszą temperaturę, łatwiej jest uzyskać dobrą wydajność.

W przypadku małej szklarni rodzinnej najlepsza jest odmiana pomidorów z krzaków. Możesz wyhodować co najmniej 250 pomidorów na powierzchni 12 x 18 stóp. Czy jesteś podekscytowany tym, ile zarabia mała rodzinna firma szklarniowa?

Cóż, jeśli zrobisz to dobrze, możesz zebrać około 5000 funtów pomidorów w sezonie. Przyniesie to zysk w wysokości około 2500 do 3000 USD na sezon.

Jeśli produkujesz pomidory ekologiczne, możesz je sprzedać z wyższą premią, generując w ten sposób do 5000 USD na sezon. To ogromny dochód ze stosunkowo małej farmy.

Sałata

Ta roślina jest idealna do małej rodzinnej szklarni, ponieważ jest łatwa w uprawie i może być bardzo produktywna na ograniczonej przestrzeni. Ponadto, ponieważ jest odporny na szkodniki i choroby, możesz generować duże ilości plonów wysokiej jakości. Wydajność polowa sałaty różni się w zależności od odmiany i sposobu uprawy.

Główne pytanie brzmi: ile zarabia mała rodzinna szklarnia z uprawy sałaty?

Z sałaty polowej można wyprodukować około 1000 główek sałaty w szklarni o powierzchni 288 stóp kwadratowych. Ponieważ sałata średniej wielkości waży około 1 funta, może to przynieść około 1300 USD na zbiory.

W przypadku sałaty głowiastej dojrzewanie trwa około 75-100 dni, w zależności od odmiany. W związku z tym można osiągnąć zysk w wysokości od 4000 do 5000 USD rocznie. Jeśli uprawiasz luźne łodygi, możesz zbierać od 7 do 8 razy w roku. Może to przynieść zysk w wysokości 9000–10 000 USD rocznie, jeśli zostanie odpowiednio wyhodowany.

Jeśli uprawiasz sałatę za pomocą hydroponiki, może to zwiększyć pojemność szklarni. Pozwoli ci to wyhodować około 25 głów na stopę kwadratową. Oprócz rosnącej ilości produktów może również obniżyć koszty, co oznacza dla Ciebie duży zysk.

Pepper

Dojrzała papryka jest popularnym wyborem dla upraw szklarniowych, ponieważ jest bardziej zrównoważona i ekologiczna. Owoce papryki zależą od niektórych czynników, takich jak lokalizacja, sezon wegetacyjny, system krat, nawadnianie, nawóz i odmiana.

Potencjalne plony do 4 funtów na stopę kwadratową można osiągnąć w dobrze utrzymanej szklarni. Dlatego w małej rodzinnej szklarni o powierzchni 288 stóp kwadratowych można zebrać około 1100 w sezonie.

Najpopularniejszą papryką szklarniową jest słodka papryka. Występuje w wielu odmianach kolorystycznych, takich jak zielony, pomarańczowy, żółty i czerwony. W przypadku papryki możesz zarobić od około 2000 do 3000 USD rocznie.

Wyobraź sobie, ile może zarobić mała rodzinna szklarnia z papryki.

Papryczki chili są również wybierane do upraw szklarniowych. Szklarnia pomaga rozwinąć jej ciepło, smak i aromat, co czyni ją idealnym wyborem do uprawy. Papryczka chili może przynieść dodatkowy dochód w wysokości od 1500 do 2500 dolarów rocznie.

Przy takiej kwocie dochodu, jaką może zarobić papryka, jest to jeden z najlepszych wyborów dla Twojej szklarni.

Ogórki

Z ogórków można stale wytwarzać owoce, takie jak pomidory, dzięki czemu idealnie nadają się do uprawy w szklarni. Decydując się na odmianę ogórka szklarniowego, masz pewność prawidłowego wzrostu i wysokiej jakości produktów ze swojej uprawy.

Możesz wyhodować około dwóch ogórków na stopę kwadratową. Dlatego można posadzić około 500 w małej rodzinnej szklarni, z której można uzyskać szacunkowo 2000 funtów ogórka.

Ile więc zarabia mała rodzinna firma szklarniowa, jeśli zdecydujesz się na ogórek? To może sprzedać do 800 USD w jednym zbiorniku.

Ogórki są rośliną jednoroczną, co oznacza, że ​​po okresie wegetacji nie regenerują się. Ponieważ wymagają one długiego czasu wzrostu od 50 do 70 dni, można je zbierać tylko 5 do 7 razy w roku. Przy tym tempie możesz wygenerować dochód w wysokości od 4000 do 5000 USD.

Idealnie ogórki rosną w temperaturze od 24 do 30 stopni Celsjusza, co może wymagać podgrzewacza, szczególnie w zimnych porach roku. Możesz zastosować różne kroki, aby chronić ogórki, takie jak odmiana roślin i harmonogram sadzenia.

Wniosek

Uprawa roślin w szklarni wymaga dodatkowego wysiłku w utrzymaniu niskich kosztów utrzymania, aby zapobiec stratom. Hodowcy szklarni gwarantują dochód, jaki możesz wygenerować z uprawy tych roślin nawet w małej rodzinnej szklarni.

Ile zarabia rodzinna firma uprawiająca rośliny w tunelach

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak rozmnożyć kamelię z sadzonek? | Uprawa i pielęgnacja kamelii

Kamelia to piękna i bardzo luksusowa roślina, sprowadzona do Europy w 1740 roku, od razu stała się ozdobą królewskich dziedzińców…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Uprawa i pielęgnacja gerbery w doniczce: 6 przydatnych wskazówek

Gerbera to pełna wdzięku i uroku roślina z rodziny astrowatych. Pochodzi z terenów Azji i Afryki Południowej, a do Europy…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Hodowla róż pod osłonami

Hodowla róż pod osłonami to częsty powód zakupu tuneli foliowych przez plantatorów. Te pożądane przez rynek kwiaty, cieszą się niesłabnącym…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Jakie kupić akcesoria do tunelu foliowego?

Posiadanie tunelu foliowego umożliwia wydłużenie wegetacji roślin i prowadzenie ekologicznych upraw pod osłonami. Po wyborze stelażu oraz osłony nadchodzi moment…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Pielęgnacja ziemi w tunelu foliowym cz. 3 – nawożenie

Naturalne nawozy, których skład opiera się na odchodach zwierzęcych, to podstawa ekologicznych upraw warzyw i owoców. Obfitość plonu zależy od…

Więcej
Hodowla zwierząt

Kurnik w hali namiotowej

Kurnik w hali namiotowej to znacznie tańsza konstrukcja niż murowany lub stalowy obiekt. Łatwiej w nim utrzymać czystość, wentylacja sprawdza…

Więcej