Co uprawiać w tunelu hobbystycznym | Porady od KrosAgro

Co uprawiać w tunelu hobbystycznym | Porady od KrosAgro

Zajęcia w szklarni w sezonie jesiennym mogą być bardzo przytłaczające, w tym co uprawiać w szklarni hobbystycznej. Znalezienie idealnych roślin do uprawy wymaga badań i rozważań.

Pamiętaj, że jesienią nie wolno opuszczać szklarni pustej, zbliżając się do zimy. Zapewnia ochronę i chroni delikatną plantację przed mrozem. Pozwoli również na uprawę roślin odpornych, w tym ziół i sałatek zimą.

Nieogrzewane szklarnie będą dostępne dla Ciebie przez noc w temperaturach nawet o pięć stopni wyższych w stopniach Celsjusza niż wtedy, gdy są na zewnątrz. W tej sytuacji będzie chronić rośliny przed mrozem, ale zadbać o nie w najgorszych okresach zimą. Może również zapewnić suchość roślin, co pomoże przeżyć. Według specjalistów Twoje suche rośliny są mniej podatne na zamarzanie niż warianty tamy.

W większości przypadków to połączenie wilgoci i zimna zabija rośliny na zewnątrz w sezonie zimowym.

Co to jest szklarnia hobby?

Zanim dowiesz się, co uprawiać w szklarni hobbystycznej, najlepiej omówić, o co chodzi w szklarni hobbystycznej.

Szklarnie hobbystyczne bez wentylacji są znane jako plantacje z pojedynczą roślinnością i są miejscem, w którym możesz uprawiać swoje rośliny raz w danym roku. Szklarnie tego typu pozwolą Ci mieć większe rośliny dla rodziny, ponieważ dostarczysz im świeże owoce i warzywa, kiedy tylko zechcesz.

Najlepsze szklarnie hobbystyczne są w stanie chronić sadzonkę, gdy temperatura otoczenia zmienia się lub spada poniżej 32F lub poniżej zera stopni Celsjusza w nocy. Zajmie się utrzymaniem ciepła, dzięki czemu gleba będzie zawsze nawilżona. Oprócz tego chroni również Twój obszar przed zwierzętami i paskudnymi szkodnikami.

Ponadto Twoja szklarnia musi być w stanie hartować chwasty, aby rosły w ogrodzie. Za ceny, które możesz znaleźć w okolicy, są korzyści, z których możesz się cieszyć.

Uprawa w szklarni hobbystów

To, co uprawiać w szklarni hobbystycznej, powinno przyciągać twoją edukację do poznania najlepszych wskazówek dotyczących uprawy roślin w tego rodzaju szklarni.

Zwróć uwagę, że hobbystyczna szklarnia na twoim podwórku zapewni ci ciepłe i stabilne środowisko, w którym możesz uprawiać dowolne rośliny przez cały rok. Tutaj możesz również rozpocząć sezon wegetacyjny, w którym rośliny takie jak papryka i pomidory są sadzone wcześnie, a później przenoszone z ogrodu.

Tak więc, bez względu na powód, dla którego budujesz lub kupujesz szklarnię, możesz uzyskać dostęp do różnych stylów i typów dla każdego, kto chce zacząć uprawiać swoje rośliny w tych scenariuszach. Zwróć także uwagę na materiały szklarniowe.

Co możesz uprawiać w szklarni jako początkujący?

Jako początkujący, oto rośliny, które możesz uprawiać w szklarni hobbystycznej.

Radie

Mówiąc o tym, jak możesz uprawiać rzodkiewki w szklarni, jako początkujący pamiętaj, że rzodkiew może rosnąć zbyt szybko, niż tego oczekujesz. Są chwile, kiedy rosną w ciągu kilku dni. Uprawa jest idealna zarówno dla nowych, jak i zaawansowanych ogrodników.

Możesz łatwo uprawiać rzodkiew w swojej szklarni nawet w sezonie zimowym bez wysiłku. Rzodkiewka należy do warzyw korzeniowych należących do rodziny Brassicaceae.

Truskawka

W szklarni truskawki można podzielić na kategorie według truskawek uprawianych w domu lub w sklepie spożywczym. Właśnie dlatego truskawka jest jednym z najpopularniejszych owoców ogrodowych, jakie można mieć w kraju. Jeśli chodzi o produkcję truskawek w szklarni, ogrodnik powinien być w stanie zwrócić uwagę na rośliny i plony oraz musi zrozumieć szczegóły przed wskoczeniem do środka.

Pomidory

Jeśli chodzi o uprawę pomidorów w szklarni, będzie to podobne do uprawy na zewnątrz, z tą różnicą, że otrzyma się dłuższy okres uprawy. Wymagania, w tym zacienienie roślin przed nadmiernym ciepłem, które może powodować choroby skóry, plamistość dojrzewania i zgniliznę końcówek kwiatów.

Ziemniaki

Czy wiesz, że możesz sadzić ziemniaki o każdej porze roku, pod warunkiem, że nie będą one oszronione? Co więcej, jeśli masz szklarnię, możesz ją mieć w grudniu lub styczniu i mieć ziemniaki bezpośrednio na stole do kwietnia. Zwykle zajmuje to maksymalnie 100 dni, zanim plony będą gotowe.

Zieloni liściaste

Idealnym tłem dla zielonych zieleni jest ekologiczna szklarnia. Podczas kultywacji należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Obejmują one częstą suchość, degradację żyznej gleby, wzrost temperatury i inne. Z tego powodu przedsiębiorcy zwiększają wysiłki, aby zbudować kontrolowane środowisko dla szklarni, abyś mógł produkować świeże warzywa, których potrzebujesz.

Co mogę teraz sadzić w szklarni?

Z drugiej strony, oto rośliny, które możesz teraz uprawiać jesienią w szklarni hobbystycznej.

  • Rukola
  • buraki
  • Brokuły
  • kapusta
  • Kalafior
  • kalarepa
  • Cebula
  • Rzodkiewki i nie tylko

Wniosek

Co uprawiać w szklarni hobbystycznej nie kończy się na znajomości upraw, które zasługują na szklarnię hobbystyczną. Powinien również obejmować znajomość wskazówek i wskazówek, które pozwolą Ci uzyskać najlepsze możliwe wyniki.

Co uprawiać w tunelu hobbystycznym | Porady od KrosAgro

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Tunele foliowe

Komercyjne uprawy w profesjonalnym tunelu foliowym

Profesjonalny tunel foliowy, jak każde narzędzie, można używać jeszcze wydajniej. Oprócz inwestycji w systemy wspomagające, istnieje jeszcze wiele konwencjonalnych metod…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Pielęgnacja ziemi w tunelu foliowym cz. 3 – nawożenie

Naturalne nawozy, których skład opiera się na odchodach zwierzęcych, to podstawa ekologicznych upraw warzyw i owoców. Obfitość plonu zależy od…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać chili w tunelu foliowym?

Uprawiać chili w tunelu foliowym to jeden ze sposobów na otrzymanie dużej liczby pikantnych papryczek. Intensywny smak jest uwielbiany przez…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak mierzyć wzrost roślin na 3 proste sposoby

  Czy jesteś jednym z niezliczonych osób, które pragną dowiedzieć się, jak dokonać pomiaru wzrostu roślin? Jeśli tak, to z…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Serwis hal namiotowych

Serwis hal namiotowych warto co jakiś czas powtarzać. Jak każda budowla, konstrukcja modułowa wymaga cyklicznej konserwacji aby zachować jej dobry…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Co zrobić, aby kaktusy zakwitły? Uprawa i pielęgnacja kaktusów

Kaktusy to mało wymagające rośliny doniczkowe pochodzące z terenów Ameryki południowej, Afryki, Australii i Azji. Dla wszystkich zabieganych i zapominalskich…

Więcej