4 sposoby tworzenia wilgoci do uprawy grzybów w tunelu

4 sposoby tworzenia wilgoci do uprawy grzybów w tunelu

Jeśli zastanawiasz się, jak wytworzyć wilgoć w małej szklarni na grzyby, najlepszym sposobem jest posiadanie nawilżaczy. Tak, dobrze przeczytałeś; możesz potrzebować nawilżaczy, aby zapewnić idealną wilgotność dla grzybów uprawianych w małej szklarni.

Grzyby nie zawierają chlorofilu, dzięki czemu mogą przetrwać bez światła słonecznego, w przeciwieństwie do większości roślin. Ale oczywiście potrzebuje pewnych czynników, aby przetrwać. Idealne światło, woda i ciepło wspomogą wzrost Twoich grzybów. Dlatego musisz wziąć pod uwagę te czynniki, aby uzyskać dobry plon.

Tworzenie wilgoci w małej szklarni dla grzybów

Pozwól, że cię o coś zapytam, czy twoja skóra jest sucha? Jeśli tak, zastosowałbyś krem ​​nawilżający, aby przywrócić nawilżenie skóry. Ale czy wiesz, że grzyby są trochę takie? Grzyby wymagają odpowiedniej ilości wilgoci, aby uniknąć utraty wody.

Oto sposoby tworzenia wilgoci w małej szklarni na grzyby:

# 1 Nawilżacze do tworzenia wilgoci dla grzybów

Jak wspomniałem wcześniej w tym artykule, w tym pomogą Ci nawilżacze. Ponieważ istnieją różne rodzaje nawilżaczy, zrozumiemy, jak każdy z nich może pomóc.

Używając nawilżaczy odprowadzających wilgoć

Ten rodzaj nawilżacza odprowadza wilgoć z wody w zbiorniku na dużym obszarze. Następnie odparowuje wodę za pomocą wentylatora, zwiększając wilgotność w obszarze wzrostu grzyba.

Jednak ten typ nawilżacza może być odpowiedni dla grzybów, które wymagają tylko mniejszego procentu wilgotności względnej. Ponieważ nawilżacze odprowadzające wilgoć nie mogą podnieść wilgotności względnej nawet o 85%; ponieważ większość rodzajów grzybów podczas owocnikowania wymaga wilgotności względnej przynajmniej 90%.

Decydując się na nawilżacz ultradźwiękowy

Ten rodzaj nawilżacza najlepiej nadaje się do uprawy grzybów. Grzyby ultradźwiękowe mają wirujący dysk odpowiedzialny za odparowywanie kropelek wody. Liczba dysków określiłaby ilość wilgoci, jaką może wytworzyć.

Następnie nawilżacz ultradźwiękowy wypompuje odparowane kropelki wody z całego obszaru uprawy. To najlepszy nawilżacz do uprawy grzybów, ponieważ podnosi wilgotność względną do 100%.

Większość hodowców grzybów umieszcza nawilżacze wewnątrz obszaru owocnikowania, ale można je również umieścić poza komorą i wpompować. Pompowanie wilgoci byłoby korzystne, ponieważ wprowadza również świeże powietrze, zmniejszając poziom CO2, co skutkuje lepszymi owocami.

Ponadto sugerujemy wybranie nawilżacza ultradźwiękowego z włącznikiem / zegarem, aby uniknąć wypompowywania zbyt dużej ilości wody z urządzenia, która mogłaby utopić grzyby lub stworzyć mokre plamy. Nawilżacz jest idealny do uprawy w pomieszczeniu 4×8, a nawet w 4-poziomowej szklarni.

Poprzez umieszczenie wielotarczowego pływającego ultradźwiękowego nawilżacza

Zgodnie z nazwą, ten nawilżacz ma wiele dysków, które unoszą się na powierzchni wody. Wystarczy umieścić pływak w wiadrze z wodą i skierować wentylator na wiadro.

Wielotarczowy, pływający ultradźwiękowy nawilżacz jest niesamowity, ponieważ może ustawić odpowiedni poziom wilgotności w ciągu zaledwie kilku minut lub godzin.

Dla przypomnienia – podczas korzystania z tego typu nawilżacza należy zawsze zmieniać wodę. Dzięki temu możesz uniknąć rozwoju pleśni i bakterii w podłożu, dzięki czemu masz pewność co do jakości plonów.

Dodatkowo możesz umieścić wentylator poza obszarem uprawy, aby uniknąć uszkodzeń spowodowanych wilgocią w pomieszczeniu. Możesz także zmienić płytę, gdy wypali się z powodu zbyt częstego użytkowania.

# 2 Spryskaj wodę, aby utrzymać wilgotność

Rzeczywiście, wszystkie te typy nawilżaczy są świetne dla twojego grzyba. Zapewni odpowiednią wilgotność. Jeśli jednak potrzebujesz prostego sposobu na wytworzenie wilgoci, butelka z rozpylaczem wystarczyłaby do czteropiętrowej szklarni.

Rozpyl wodę na ściany swojej komory i wentylator, który wpuszcza świeże powietrze. Musisz być sumienny, ponieważ musisz zamgławiać wiele razy dziennie, aby utrzymać wilgotność wewnątrz szklarni, w której rośnie twój grzyb.

Unikaj rozpylania bezpośrednio na podłoże twojego grzyba, ponieważ może to go uszkodzić. Zawieszanie mokrego prześcieradła pomoże również w stworzeniu wilgotnego środowiska, w którym grzyb będzie mógł walczyć.

Utrzymanie wilgotności jest bardzo ważne w małej szklarni, ponieważ grzyby przestają rosnąć w porze suchej. Uważaj na to, ile wody podajesz, ponieważ może ona utopić się i uszkodzić grzyby.

# 3 Rozważ właściwe oświetlenie

Teraz, gdy wiesz, jak wytworzyć wilgoć w swojej mini szklarni, powinieneś wziąć pod uwagę światło wewnątrz, jeśli jest odpowiednie dla grzybów, które próbujesz uprawiać.

Grzyby to grzyb, który żyje w prawie każdym miejscu, o ile jest wilgotny. Znowu grzyb nie potrzebuje światła słonecznego, więc możesz chcieć, aby mała szklarnia była jak najciemniejsza.

Nie oznacza to jednak, że w ogóle nie potrzebują żadnego światła. Grzyby występujące w naturze często rosną w zacienionych i zalesionych obszarach, gdzie mogą otrzymać trochę światła. Przyćmione światło, takie jak światło fluorescencyjne, wystarczyłoby dla twojego grzyba, ale tylko na kilka godzin.

Pamiętaj, jeśli chcesz stworzyć odpowiednią wilgotność dla swojego grzyba, rozważ odpowiednie oświetlenie.

# 4 Utrzymuj odpowiednią temperaturę

Przechodząc do temperatury, 70 ° F byłoby idealne dla grzybów. Jednak komercyjnie uprawiane grzyby wymagają temperatury 55 ° F i nie wyższej niż 60 F, aby wydać dużo owoców.

Dzikie grzyby różnią się od grzybów uprawianych komercyjnie pod względem środowiska i sposobu uprawy. Grzyby rosnące na wolności żywią się martwymi drzewami, a nawet rozkładającymi się zwierzętami, co czyni je niebezpiecznymi do spożycia.

Natomiast grzyby uprawiane komercyjnie są bezpieczne do spożycia, ponieważ hodowcy dbają o to, aby wszystkie elementy związane z ich wzrostem były dobrze kontrolowane. Tak więc, jeśli chcesz wytworzyć wilgoć w swojej małej szklarni, wiedz, jaka temperatura jest odpowiednia do prawidłowego wzrostu grzyba.

Wniosek

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć, jak stworzyć wilgotność w małej szklarni na grzyby; a także inne czynniki, które są odpowiednie dla wzrostu twojego grzyba. Dziękuję za przeczytanie i życzę miłego dnia!

4 sposoby tworzenia wilgoci do uprawy grzybów w tunelu

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak przycinać niecierpka? Uprawa i pielęgnacja niecierpków

Niecierpek to niezwykle efektowna roślina kwitnąca pochodząca z terenów Indii oraz Afryki, która swą nazwę zawdzięcza pewnej rzadko spotykanej właściwości….

Więcej
Uprawa pod osłonami

Kiedy zaczynają rosnąć trawy ozdobne? Trawy ciepłego i zimnego sezonu

Trawy ozdobne to niezwykle dekoracyjne i łatwe e uprawie rośliny ozdobne, których popularność stale rośnie. Choć ich historia jest długa…

Więcej
Bez kategorii

Mobilny namiot warsztatowy

Mobilny namiot warsztatowy to uniwersalna struktura, która umożliwia niewielkim kosztem pozyskanie dodatkowej przestrzeni do pracy i magazynowania. To niekonwencjonalne rozwiązanie…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Rozmnażanie storczyków, najlepsze sposoby

Storczyki to niezwykłe rośliny o zjawiskowym uroku i egzotycznej urodzie, w ostatnich latach szturmem podbiły serca wielu Polaków, stając się…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Całoroczny namiot mobilny

Namioty magazynowe ze względu na swoją uniwersalność znajdują swoją funkcję w firmach z wielu branż i sprawdzają się w różnych…

Więcej
Bez kategorii

Komercyjna uprawa pod osłonami w profesjonalnym tunelu foliowym

Komercyjna uprawa pod osłonami w profesjonalnym tunelu foliowym to coraz częstszy widok w gospodarstwach rolnych. Przedsiębiorcy decydują się na tego…

Więcej