Namioty rolnicze jako zastępstwo dla stodoły to coraz bardziej widoczna zmiana przy wyborze konstrukcji. Coraz częściej zamiast ociężałych i drogich stodół murowanych farmerzy decydują się na alternatywę, którą są konstrukcje z rur i profili. W rolnictwie przenośne namioty wypierają tradycyjne budownictwo. Teraz prawie każde gospodarstwo dysponuje ogromną ilością sprzętu. Aby zachował on swoją funkcjonalność, konieczne trzeba go gdzieś przechowywać.
Spis treści
Czym są namioty rolnicze?
Przechowywanie sprzętu, maszyn, pojazdów, zwierząt gospodarskich i zbiorów pod gołym niebem to prosta droga do ich uszkodzenia lub zmarnowania. Działanie, słońca, deszczu, a także wiatru sprawia, że znaczną część rzeczy lepiej trzymać pod osłoną. Niegdyś po to stawiano stodoły lub szopy, które budowano z połączenia cegieł oraz drewna. Jednak koszt takich konstrukcji zwykle był odczuwalny dla każdego gospodarstwa. Alternatywa, która pojawiła się po latach, szybko znalazła swoich zwolenników. Jest mniej kosztowna, nie wymaga zatrudniania wykwalifikowanej ekipy montażowej, jest tańsza w rozbudowie, a także trwała.
Nowoczesne namioty rolnicze
Z biegiem lat drewniana stodoła stała się symbolem zamierzchłych czasów, będąc wypieraną przez konstrukcje z rur i profili. Namioty stalowe pełnią tę samą rolę, jednak są tańsze, a także mniej problematyczne przy budowie. Stelaż wykonany jest kształtowników stalowych, które na etapie produkcji zostały zabezpieczone przed korozją. Pokryte cynkiem elementy stalowe, będąc wystawione na czynniki atmosferyczne, nie poddają się korozji. Dzięki temu zachowują swoją wytrzymałość i funkcjonalność na lata.
Dlaczego warto zainwestować w namiot modułowy?
Budowa tradycyjnej budowli wiąże się z szeregiem pozwoleń oraz wynajęciem firmy, która budynek postawi. Materiały nie należą do tanich, kosztowna jest też robocizna. W przypadku namiotów garażowych klient otrzymuje pełen zestaw części, całą strukturę, która od razu jest gotowa do montażu. Jako że cały proces jest prosty, wymaga jedynie zwyżki lub podestu ruchomego, który umożliwi umieszczanie elementów przy samej kopule. Cały proces może przeprowadzić bez potrzeby zatrudniania ekipy montażowej od producenta konstrukcji. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości konstruktorzy służą pomocą i wyjaśniają niezrozumiałe kwestie.
Co to znaczy, że namiot jest modułowy?
Namioty rolnicze Krosagro zostały stworzone w opracowanym przez markę systemie modułowej rozbudowy. Choć brzmi to nieco enigmatycznie, to działanie jest bardzo proste. Po zakupieniu konstrukcji i późniejsze jej eksploatacji, kiedy okaże się, że brakuje przestrzeni magazynowej lub garażowej, klient może rozbudować strukturę. Każdy dokupiony segment, pasuje do poprzednich elementów. W ciągu roku obiekt może wielokrotnie zmieniać swoje przeznaczenie, a jak tylko zajdzie potrzeba, to również lokalizację. Demontaż jest jeszcze szybszy niż montaż. Po rozłożeniu namiotu można przetransportować go w inne miejsce lub magazynować.
Uniwersalna konstrukcja do rolnictwa
Brak jakiegokolwiek ograniczenia, co do wykorzystania przenośnego namiotu, to ogromna zaleta. Struktura nada się do każdego zadania związanego z prowadzeniem gospodarstwa. Można ją doposażyć w elektryczność, a także instalację wod-kan, sprzęt wspierający hodowlę, zagospodarować jako przechowalnię plonu lub urządzić jako warsztat. Marka Krosagro jako producent hal, namiotów i tuneli od lata dostarcza na rynek krajowy oraz międzynarodowe struktury z rur, a także profili. Oprócz standardowej produkcji, w której pojawiają się małe namioty garażowe i magazynowe, sporo z realizacji to komercyjne struktury dla przedsiębiorców. Profitów jest sporo, aby jednak przekonać się samemu, warto zainwestować w mniejszy obiekt.