Namioty rolnicze jako zastępstwo dla stodoły

Namioty modułowe zamiast stodoły

Namioty rolnicze jako zastępstwo dla stodoły to coraz bardziej widoczna zmiana przy wyborze konstrukcji. Coraz częściej zamiast ociężałych i drogich stodół murowanych farmerzy decydują się na alternatywę, którą są konstrukcje z rur i profili. W rolnictwie przenośne namioty wypierają tradycyjne budownictwo. Teraz prawie każde gospodarstwo dysponuje ogromną ilością sprzętu. Aby zachował on swoją funkcjonalność, konieczne trzeba go gdzieś przechowywać.

Czym są namioty rolnicze?

Przechowywanie sprzętu, maszyn, pojazdów, zwierząt gospodarskich i zbiorów pod gołym niebem to prosta droga do ich uszkodzenia lub zmarnowania. Działanie, słońca, deszczu, a także wiatru sprawia, że znaczną część rzeczy lepiej trzymać pod osłoną. Niegdyś po to stawiano stodoły lub szopy, które budowano z połączenia cegieł oraz drewna. Jednak koszt takich konstrukcji zwykle był odczuwalny dla każdego gospodarstwa. Alternatywa, która pojawiła się po latach, szybko znalazła swoich zwolenników. Jest mniej kosztowna, nie wymaga zatrudniania wykwalifikowanej ekipy montażowej, jest tańsza w rozbudowie, a także trwała.

Nowoczesne namioty rolnicze

Z biegiem lat drewniana stodoła stała się symbolem zamierzchłych czasów, będąc wypieraną przez konstrukcje z rur i profili. Namioty stalowe pełnią tę samą rolę, jednak są tańsze, a także mniej problematyczne przy budowie. Stelaż wykonany jest kształtowników stalowych, które na etapie produkcji zostały zabezpieczone przed korozją. Pokryte cynkiem elementy stalowe, będąc wystawione na czynniki atmosferyczne, nie poddają się korozji. Dzięki temu zachowują swoją wytrzymałość i funkcjonalność na lata.

Dlaczego warto zainwestować w namiot modułowy?

Budowa tradycyjnej budowli wiąże się z szeregiem pozwoleń oraz wynajęciem firmy, która budynek postawi. Materiały nie należą do tanich, kosztowna jest też robocizna. W przypadku namiotów garażowych klient otrzymuje pełen zestaw części, całą strukturę, która od razu jest gotowa do montażu. Jako że cały proces jest prosty, wymaga jedynie zwyżki lub podestu ruchomego, który umożliwi umieszczanie elementów przy samej kopule. Cały proces może przeprowadzić bez potrzeby zatrudniania ekipy montażowej od producenta konstrukcji. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości konstruktorzy służą pomocą i wyjaśniają niezrozumiałe kwestie.

Co to znaczy, że namiot jest modułowy?

Namioty rolnicze Krosagro zostały stworzone w opracowanym przez markę systemie modułowej rozbudowy. Choć brzmi to nieco enigmatycznie, to działanie jest bardzo proste. Po zakupieniu konstrukcji i późniejsze jej eksploatacji, kiedy okaże się, że brakuje przestrzeni magazynowej lub garażowej, klient może rozbudować strukturę. Każdy dokupiony segment, pasuje do poprzednich elementów. W ciągu roku obiekt może wielokrotnie zmieniać swoje przeznaczenie, a jak tylko zajdzie potrzeba, to również lokalizację. Demontaż jest jeszcze szybszy niż montaż. Po rozłożeniu namiotu można przetransportować go w inne miejsce lub magazynować.

Uniwersalna konstrukcja do rolnictwa

Brak jakiegokolwiek ograniczenia, co do wykorzystania przenośnego namiotu, to ogromna zaleta. Struktura nada się do każdego zadania związanego z prowadzeniem gospodarstwa. Można ją doposażyć w elektryczność, a także instalację wod-kan, sprzęt wspierający hodowlę, zagospodarować jako przechowalnię plonu lub urządzić jako warsztat. Marka Krosagro jako producent hal, namiotów i tuneli od lata dostarcza na rynek krajowy oraz międzynarodowe struktury z rur, a także profili. Oprócz standardowej produkcji, w której pojawiają się małe namioty garażowe i magazynowe, sporo z realizacji to komercyjne struktury dla przedsiębiorców. Profitów  jest sporo, aby jednak przekonać się samemu, warto zainwestować w mniejszy obiekt.

Namioty modułowe zamiast stodoły

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak pielęgnować azalię: 5 najlepszych metod | Porady od KrosAgro

Początkujący ogrodnicy i hodowcy chcą wiedzieć, jak dbać o azalię. Azalia inaczej różanecznik, rododendron, znana jest również jako „arystokracja ogrodu”,…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Hale rolnicze – dlaczego konstrukcja stalowa?

Wśród całej gamy konstrukcji stalowych projektowanych i wytwarzanych przez markę Krosagro znajdują się między innymi hale rolnicze. Konstrukcja hal rolniczych…

Więcej
Tunele foliowe

Poplon w tunelu foliowym

Poplon w tunelu foliowym to szansa na uzyskanie dużej ilości warzyw, na niewielkiej przestrzeni. Nie każdy posiada wielki ogród z…

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Hale namiotowe pod targi firmowe

Hale namiotowe na targi firmowe to idealne rozwiązanie konstrukcyjne, które pomoże w przeprowadzeniu imprezy. Regularnie firmy decydują się organizować tego…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Najlepszy sposób na uprawę fasoli w doniczkach w tunelu

Jeśli zastanawiasz się, jaki jest najlepszy sposób uprawy fasoli w doniczkach w małej szklarni, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie….

Więcej
Namioty garażowe i magazynowe

Garaż dla jachtów

Co roku nadchodzi dzień, w którym sezon sportów wodnych zbliża się ku końcowi. Zanim nadejdzie pierwszy mróz, mamy czas, aby…

Więcej