Wilelofunkcyjne tunele foliwe

Tunel foliowy do uprawy, garażowania i magazynowania

Tunel foliowy do uprawa, garażowania i magazynowania to konstrukcja o wielu zastosowaniach. Choć zwykle wykorzystuje się ją do pielęgnowania roślin pod osłonami, to jednak zastosowanie struktury jest znacznie szersze. Klienci indywidualni, a także przedsiębiorcy, mogą korzystać z cech konstrukcji, aby zaadaptować ją do swoich potrzeb.

Tunel foliowy do uprawy, garażowania i magazynowania dla firm oraz do ogrodu

Modułowość i mobilność konstrukcji tworzonych przez Krosagro to wielki atut obiektów. Struktura składa się z segmentów. Łącząc je z następnymi, otrzymuje się coraz większy obiekt. Dla klienta posiadającego tunel, namiot lub halę oznacza to, że może w dowolnym dla siebie momencie rozbudowywać ją szeregowo i kolumnowo. Jest to możliwe nawet po kilku latach od postawienia pierwszej konstrukcji. Części do struktur są stale dostępne w magazynach. Jako że stelaż jest nietrudny i szybki w montażu, może być gotowy już w jeden dzień. Demontaż jest natomiast jeszcze krótszy. Pozwala to na przemieszczanie tunelu, namiotu lub hali z miejsca na miejsce. Ma to ogromne znacznie w branży usługowej, hotelowej, eventowej itp. Gdzie jeszcze można wykorzystać tego rodzaju obiekt? Oto kilka przykładów:

Uprawy pod osłonami  

Tę opcję zapewne wszyscy znają, jednak tunel foliowy można wykorzystać nie tylko jako główny obszar do hodowli, ale także jako wsparcie uprawy, a nawet jako obszar handlowy. Cieplarnia to idealny inkubator na rozsadę, produkcję sadzonek, a także ich ekspozycji. Kiedy rośliny wyrosną, można udostępnić konstrukcję klientom, którzy mogą wybierać wśród całej masy młodych roślin. Bywa że niektóre bloki foliowe przekształca się w centra ogrodnicze, w których oprócz hodowli równocześnie odbywa się sprzedaż.

Magazyn na maszyny i narzędzia

Przestrzeń pod osłonami można wykorzystać jako dodatkowe miejsce na składowanie towarów i narzędzi. Jest to dobra alternatywa, jeśli konieczne jest szybkie powiększenie miejsca o nowy obszar. Obiekt może zostać na stałe lub być rozkładany jedynie okazjonalnie, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Budowa murowanego obiektu, a także późniejsze jego modyfikacje są znacznie droższe niż inwestycja w modułową konstrukcję z rur i profili. To jeden z atutów popularności tego rodzaju produktów, które coraz częściej zastępują konwencjonalne budowle.

Warsztat w tunelu łukowym

Przestronne wnętrza tuneli łukowych oraz gotyckich umożliwiają swobodną pracę bez ograniczeń. Obiekt można zastosować jako warsztat, w którym przeprowadza się codzienne prace, a zarazem magazynuje materiał. Jest to niedrogie rozwiązanie, na które mogą pozwolić sobie początkujący przedsiębiorcy, a także jednoosobowe firmy, które dopiero budują kapitał. W ten sposób ograniczenie, jakim była przestrzeń magazynowa, przestaje być uciążliwe.  

Osłona do kawiarni, na uroczystości i eventy

Tunel foliowy można przekształcić w przestrzeń kawiarnianą i restauracyjną. Stelaż wykonany ze stali na etapie produkcji został zabezpieczone przed korozją warstwą cynku za pomocą metody ogniowej. Dzięki temu oprócz wytrzymałości struktura jest bardziej estetyczna, co pozwala na jej zastosowanie pod ogródki letnie, w których klienci przy stolikach mogą raczyć się napojami i jedzeniem bezpiecznie skryci przed pogodą panującą na zewnątrz. Dzięki wietrzeniom bocznym wewnątrz stale dochodzi do cyrkulacji powietrza, a warunki pod osłoną są komfortowe i zachęcają do dłuższego spędzania czasu wewnątrz struktury. Jako obiekt całoroczny można je doposażyć w instalację elektryczną, oświetlenie na czas zimnych miesięcy i ogrzewanie.

Namioty eventowe i imprezowe

Branża eventowa to dynamiczne usługi realizowane w różnych miejscach. Aby udało się je optymalnie przeprowadzić na otwartej przestrzeni, konieczne są konstrukcje osłaniające gości. Stałe budynki byłyby nierentowne, natomiast modułowe konstrukcje to łatwe w transporcie, a także wielorazowe rozwiązania. Małe obiekty sprawdzą się jako osłony pod stoiska firmowe podczas targów, natomiast duże struktury jako miejsca na śluby, wydarzenia sportowe, festiwale jeździeckie itp.

Suszarnia na ubrania

To jeden ze sposobów na przydomowe zagospodarowanie struktury. Tunele foliowe 7,5 m często służą jako osłona dla świeżego prania. Nagrzewająca się powłoka zatrzymuje gorąco wewnątrz, ubrania powieszone w środku cieplarni szybciej schną. W przypadku niepogody struktura dalej pełni swoją rolę.

Przestrzeń zabaw dla dzieci

Osłona przed deszczem na pewno przyda się do zaaranżowania placu zabaw dla dzieci. W domowym ogrodzie, a także w otoczeniu pensjonatu, sali zabaw itp. Konstrukcja łączona śrubami jest solidna, a prawidłowo przymocowana do podłoża jest w pełni bezpieczna.

Modułowe konstrukcje z rur i profili

To zaledwie części z wymienionych zastosowań, można je wyliczać w nieskończoność. Tunel foliowy do uprawy, garażowania i magazynowania to uniwersalna konstrukcja. Każda branża znajdzie dla niej funkcjonalne przeznaczenie. Dzięki trwałości struktury, może być ona eksploatowana latami, zachowując swoją wytrzymałość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *